karol0604

Claas AXION

Polecane posty

karol0604    0

Ja to wogule jużnic niewiem o co chodzi w tym Prowie nowym :/ ale dobrze ze na stary sie załapałem :):) Moze uda mi się złożyć ale na mały traktorek :):D i myslę o arionie :):) jak brac to z pod jednego znaku a nie wiecie czy one tez maja mieć skrzynię bezstopniowa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
a nie wiecie czy one tez maja mieć skrzynię bezstopniowa ??

No z tego co czytalem, to cmatic ma byc w serii 600 (odziwo w tabelce, ktora jest tez umieszczona w artykule najsilniejszy Arion nie ma). Zreszta tu masz Link do Ariona. A proponowalbym zadzwonic do korbanka czy maja juz w sprzedazy z cmaticem

 

No i jeszcze wracajac na wlasciwe sciezki tematu. Dowiedzialem sie cos niecos o dodatkach w Axionie. Ale ze mnie mieli beke u najlepszego dealera Claasa w Polsce jak im wywalilem liste troche podpatrzona z tematu JD :D Milo bylo sie dowiedziec, ze do JD 7430 (165KM) drozszego od Axiona 810 (163 KM jak by kto pytal :) ) dokladnie o 10000 euro netto trzeba dobrac 70% dodatkow, ktore Axion ma w standardzie. Sa to co prawda przy tych pieniadzach niewielki koszty ale by sie pewnie tego jeszcze nazbieralo. 10 tys roznicy wyszlo pomiedzy JD 7430 z AP, przedni TUZ i WOM oraz Axionem 810 z CMaticem, przedni TUZ i WOM. REszta dodatkow to juz detale, ktore podaje ponizej (ceny netto w euro):

 

-szyberdach 300

-elektrycznie podgrzewane lusterka 570

-xenony(para)-720 mozliwa jedna para na przod i jedna na tyl

-klinatyzacja automatyczna 480 euro

 

Pod koniec odpowiedzi na maila jak P.Buczko przeczytal takie zapytania o dodatki jak:drewniane wykonczenie tapicerki, skórzana kierownica, przyciemniane szyby .... wtracil "tu oczekiwalem pytania o alu felgi" :) Sie tam chlopaki usmiali u korbanka i ja z Pawlem przez telefon :)

Tu jeszcze nadmienie ze blokowy obciaznik na przedni tuz,instalacja pod radio i glosniki (z radiem i glosnikami), skretne blotniki, wewnetrzne lusterko czy roleta w Axione sdandard a w JD trzeba wywalic kasiorke. Pewnie jest wiecej takich pierdolek i wazniejszych rzczy, ktorych nie wylapalem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

I tu się zgadzam ponieważ jak był u nie facet od johndeera to robiłe sobie specyfikację ciągnika pod siebie i jak się dowiedziałem ze amam płaćic za głupie siedzenie dla pasażera za uchwyty na picie wyżej wymienioną roletę to mnie na śmiech zbierało i to nie były małe ceny więc jeżeli chodzi o johna to zgroza pod tym względem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@brzozak2

Ty w swoim Axionie masz komputer i tu mam pytanie, w jakim języku jest menu, w tym komuterze? :D

 

@karol0604

Na ilu hektarach pracuje twój Axion? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Pracuje nim na 100 z małym hakiem własnie @brzozak2 jaki masz język bo ja mam angielski(i są tam jeszcze jakieś inne) bo naszego ojczystego nie wgrali :/ ale radzę sobie radze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Muszę więc interweniować jak tylko zajdzie okazja :D:) czemu mam nie miec języka polskiego jak mogę go mieć

brzozak 2 czy ty masz w swoim axione sekwencje na uwrociach(i jak tak czy to jest w każdym czy w zależności od zamówienia ponieważ ja mam w swoim przyciski do tego lecz niemogę dowiedzieć się jak to się ustawia??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Muszę więc interweniować jak tylko zajdzie okazja :D:) czemu mam nie miec języka polskiego jak mogę go mieć

brzozak 2 czy ty masz w swoim axione sekwencje na uwrociach(i jak tak czy to jest w każdym czy w zależności od zamówienia ponieważ ja mam w swoim przyciski do tego lecz niemogę dowiedzieć się jak to się ustawia??)

poczytaj instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

otóż to ze nic w niej nie znalazłem choć czytałem ją 2 razy :/ ale ok przyjedzie serwis to się dopytam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tak brzozak2 Narzekales, ze w SPO jeszcze nie miales mozliwosci wziecia Axiona z Cmatikiem. Ja zlozylem teraz na PROW i co....zanim to zrealizuje, to pewnie nowa skrzynia wejdzie hehe 2009 podejrzewam dopiero bo nr w kolejce 468 B) Ale nic to jak to mowia ostatni beda pierwszymi i od poniedzialku jade walczyc z kombajnem. Biore Tucano 320. Jak to powiedzial w reklamie jeden z naszych aktorow "piekna ta bestia" B) A jeszcze wracajac do tematu. Dowiedzialem sie ze z Axiona 810 mozna zrobic 850 hehe. Lekki lifting, chip tuning itp. Mam czas na przemyslenie ...moze wieksze kola wezme w takim ukladzie itd. Jeszcze podjade kiedys do Ciebie brzozak2 jak bedzie blizej realizacji, a Ty bedziesz bardziej obcykany w swoim nowym nabytku. Swoja droga nie szalej tak z siewnikiem na "7" B) i chce wam sie kopac buraki samemu holmer przyjedzie, rachu ciachu i po strachu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Swoja droga nie szalej tak z siewnikiem na "7" wink.gif

a to chyba Same jechalem, zepsula mi sie nagrzewnica i probowalem obcykac co jest nie tak.

a na wycieczke do axiona zapraszam B) , natomiast chip tuningu nie polecam (nawet do auta), zobaczysz jak bedzie ciagnal, ten 850 jest strasznie mocny tylko narazie trakcji nie ma :lol:

dzisiaj przyjechal holmer i wlasnie zjechalismy z pola, chcielismy kopac dluzej ale operator juz byl zmeczony, a nikt na zmiane nie przyjechal. stoll wyciagnal kopyta, pekla obudowa pierwszej gwiazdy i juz stoi 5 dni, a poza tym sporo awarii mial w tym roku i juz nikt nie ma ochoty na niego patrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

brzozak2 i karol0604 napiszcie i zamknijcie usta B), niektórym osobą które twierdzą że Claas-y dużo palą :lol: . Robiliście już jakieś pomiary spalania, np przy orce czy w transporcie czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja nie mialem jeszcze mozliwosci, robie w wiekszosci jak ze szkoly wroce, a teraz coraz rzadziej wiec przyjdzie na to pora w przyszle zniwa, poza tym nie ma jeszcze ciezarka wiec pomiar przy orce w permanentym poslizgu to raczej bez sensu, bo pewnie sam bym sie przestraszyl, musze jeszcze plug przestawic na 50 cm, zeby lepiej wykorzystac jego moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
natomiast chip tuningu nie polecam (nawet do auta), zobaczysz jak bedzie ciagnal, ten 850 jest strasznie mocny tylko narazie trakcji nie ma :lol:

 

A to czemu chip tuningu nie polecasz? Dowiedzialem sie od Pawla, ze we wszystkich axionach silnik jest ten sam tylko wlasnie inny chip wstawiony i cos tam zamieszane z ustawieniem kata lopatek w turbinie i moze cos jeszcze. Z tym tuningiem to sie zobaczy, bo moze byc za duzy na moje ha i tylko niepotrzebnie paliwko bede przepalal. Mam T-150K z jelczem 240 KM, do orki jak znalazl. Axion ma byc do uprawy i siewu wiec poki, co na poczatek nic nie bedzie ruszane (zreszta i tak przez okres serwisu nic nie bede ingerowal). Swoja droba fajnie, ze koles z rzadu powiedzial, iz PROW beda popedzac, bo daleka droga byla realizacji. Powiedzial,ze do kwietnia chca sie ze wszystkimi wnioskami uporac, to moze na przyszly sezon by byl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Ja też po sql robie wiec za malo czasu bylo na spalanie a pozatym nie mialemtakiego kawalkaz eby sprawdzic za rok jak wjade w 20 ha mam taki jeden chociaz to sprawdze ale nie narzekam zebym duzo wlewal:P a prawda co prawda zawsze najwiecej mowia Ci ktorzy nigdy wzyciu nie widzieli traktora:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
i cos tam zamieszane z ustawieniem kata lopatek w turbinie i moze cos jeszcze.

i te cos tam to w wiekszosci przypadku zmiany mechaniczne i one daja naturalne rezultaty, ja poprostu w chipa nie wierze, wiem ze tysiace osob jezdzi na "zchipowanych" autach i twierdza ze jest zaj*******, ale gdyby sie przesiadli na auto ktore naturalnie ma podwyzszona moc to wtedy dopiero poczuliby roznice i by sie okazalo ze te 140 KM nie jest warte nawet polowy tego co ma dobre 130 :lol:. w traktorach tym bardziej w to nie uwierze. chip tuning to podstawa przy wymienianiu elementow mechanicznych, chemicznych i tylko do tego zeby skonfigurowac kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

brzozak2 tak też sie zgadzam co do tego chipowania wiem ze w axionie głównie wraz ze wzrostem mocy zmienia się rodzaj podzespołów skrzyni biegów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A no z tym to sie zgodze, ze zastosowane sa inne podzespoly, bo sa. Ale jak ktos ma troche oleju w glowie a nie tylko w ciagniku :P to mysle, ze nie bedzie tragedii, jak sobie troche podkreci. Ja jak wczesniej pisalem .... wyjdzie to w praniu czy bedzie sens cos kabinowac. A jesli chodzi o analogie do samochodu to np. w passacie b5 90-130 km silniczek jest ten sam silniczek tylko inny chip i turbina :lol: a resta identyko. Inna rzecz, ze o 130 panuje ogolna opinia, ze jest silnik zbyt wyzylowany. A w Axionku common rail i te inne gadzety to mozemy chyba tylko domniemywac co i jak sie zachowuje, bo to nowsze bajery z wyzszej polki. Ale spoko Krzysiek celna uwaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to nie jest tylko chip i turbina, a inna turbina i do tego program to juz znaczna ingerencja w mechanike i przynosi napewno duzo lepsze rezultaty. przydaloby sie jeszcze slodzic czyms powietrze dolatujace do turbiny no i na chlodzenie silnika tez uwazac :lol:

ciekawe jak sie ma chiptuning do power boosta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

POwer boost jak teraz patrze ze ta druga seria wyszła już z boostem od Axiona 810 to mi troche szkoda ze nie poczekałem :angry: ... ale kto wiedział:lol::P i ten Cimatic tez kusi:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
i ten Cimatic tez kusi:P:D

no tego to nie moge odzalowac :lol: chociaz bardzo ciesze sie z tego co sie udalo tacie zakupic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Ja tez booo poprzednie 1224 to jednak troche sie rózni od Axiona:P:P Jeszcze zebysmy z tata kombajn zmienili i bedzie ok :lol: (choć to już nie takie ważne jak było z traktorem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No fakt, ze troszke nie trafiliscie z zakupami, a w zasadzie trafiliscie akurat na czas unowoczesnien .... to troche boli, choc u brzozaka2 brak tylko cmatika :lol: a mysle ze na tym hexsie to tez sie fajnie jezdzi .... zawsze mozna wymienic skrzynie jak ktos ma za duzo kasy :P

 

A tak na marginesie to brzozak co z ta trakcja? Masz jakis poglad na przyczyne? ogumienie czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

gdybym mial decydujacy glos to gumy bym wzial inne, sa na najwyzszych felgach, ale wzialbym jeszcze 1 (ostatni) rozmiar wieksze tj. szersze (600 i 710) i na wiekszym profilu 70 zamiast 65. poza tym jezdze bez bomby bo jeszcze nie przywiezli, a ta od same to nic nie daje. zobaczymy co bedzie jak dojdzie 1,5T, poza tym jestem pod wrazeniem silnika, ma niezlego kopa :P i rwie bardzo mocno do przodu.

czasami jednak dochodze do wniosku ze na tej madzie to i tak zawsze beda problemy :lol: i nic madrego nie wymyslimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj