karol0604

Claas AXION

Polecane posty

darolee    12

Hej panowie. Macie moze jakies wiesci kiedy moga sie pokazac te modele klasa z AP i jakie to beda moce ? Tak na marginesie Brzozak2... wkurza mnie ze te nizsze Axiony znaczy jak bede bral to 810 lub 820 nie maja CPM z ukladem common rail'a, bo jak sama idea wskazuje za free power czyli mniejsze zuzycie paliwa na 1ha, a konkurencja ma :angry: i w Twoim tez jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Hej panowie. Macie moze jakies wiesci kiedy moga sie pokazac te modele klasa z AP i jakie to beda moce ? Tak na marginesie Brzozak2... wkurza mnie ze te nizsze Axiony znaczy jak bede bral to 810 lub 820 nie maja CPM z ukladem common rail'a, bo jak sama idea wskazuje za free power czyli mniejsze zuzycie paliwa na 1ha, a konkurencja ma :angry: i w Twoim tez jest :)

ale w najwiekszym arionie raczej sie znajdzie, na detale jednak trzeba poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Niestety w 810 niema :/:/:/ choć by mi pasowało i to bardzo czasem dodatkowa moc by sie przydała, ale ogólnie jest ok :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

W najwiekszym Arionie? Czyli 150 KM + ze 25 z CPM eeee cienizna. Jak sie wnerwie to pojde w slady Brzozaka i wezme 840 lub 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
W najwiekszym Arionie? Czyli 150 KM + ze 25 z CPM eeee cienizna. Jak sie wnerwie to pojde w slady Brzozaka i wezme 840 lub 850

heh tak trzymac, tymbardziej ze przepasci cenowej nie ma, tylko co ty w agencji im powiesz :) :) zeby ci przyznali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

O fajnie zonk dzieki za inf i linki. To wlasnie chcialem wiedziec. Trzeba zadzwonic do Pawla Buczko od korby, kiedy to bedzie bo jak dostane z ta bezstopniowka i boostem to na pewny wezme jasno zielony ciagnik a nie cienna zielen (JD znaczy) :) . A tak na marginesie ma ktos spis dodatkow do Axiona ? Chodzi mi o klime, wykonczenie wnetrza, fotele itp. Wrzuccie do tematu jak ktos ma. Dzieki z gory. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
heh tak trzymac, tymbardziej ze przepasci cenowej nie ma, tylko co ty w agencji im powiesz :) :) zeby ci przyznali

No wiesz 90 ha troche malo ale trzeba myslec przyszlosciowo. Chce dokupic troche ziemi w przyszloscie i nie bede zmienial ciagnikow co chwile jak pajac, a z agencja sobie poradze bo mam jeszcze "dzierzawy" :) Swoja droga im dluzej mysle o ciagniku tym wiecej koni mi sie robi. Jeszcze tydzien dumania i xerion mi wyjdze hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No wiesz 90 ha troche malo ale trzeba myslec przyszlosciowo. Chce dokupic troche ziemi w przyszloscie i nie bede zmienial ciagnikow co chwile jak pajac, a z agencja sobie poradze bo mam jeszcze "dzierzawy" :) Swoja droga im dluzej mysle o ciagniku tym wiecej koni mi sie robi. Jeszcze tydzien dumania i xerion mi wyjdze hehe :)

no ja zaczalem od axiona 830 i fendta 820, a wiadomo jak sie skonczylo.

jesli chodzi o dodatki to do mojego mozna bylo wziasc tylko 5 wyjscie hydrauliki i programowanie wiekszej liczby predkosci obrotowych (4 zamiast 2) i to wszystko, oczywiscie zostaja jakiej indywidualne dodatki, agrocom, isobus i moze nawet skora na fotelu :), tym juz sie nie interesowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No o te dodatki mi wlasnie chodzi .... jakas lodoweczka na zimne piwko w pole, czy lepszy fotel albo lusterko wewnetrzne no nic trzeba bedzie Buczka troche pomolestowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No o te dodatki mi wlasnie chodzi .... jakas lodoweczka na zimne piwko w pole, czy lepszy fotel albo lusterko wewnetrzne no nic trzeba bedzie Buczka troche pomolestowac :)

lodowka jest w kolomnie kierownicy, zmiescisz w niej spokojnie 2 litrowa butelke i chyba jeszcze 2 male puszki jutro sprawdze, lusterka wewnetrzne sa 2 :) , a o fotel to molestuj pawla, a dokladniej o obicie, strasznie sie w nim poca plecy, albo niech zmienia wykonczenie albo niech wrzuca wentulacje i masaz (ech az wstyd takie posty pisac :)), jedna rada gdy bedziesz wybieral opony, wiadomo zdecydujesz sie na jakas szerokosc, wiec jak to zrobisz wez na najwiekszej feldze i najwiekszym mozliwym profilu, bo permanentnie u mnie gubi trakcje choc wazy 9T bez ciezarkow (niedlugo przejade sie z pelnym bakiem paliwa na wage).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak 2 ja już to zrobiłem :] z pełnym bakiem ( i ze mną:P) pokazało mi 8700kg z groszami :D

w 850 to w sumie niezly wynik, ale jaka masz os??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
, jedna rada gdy bedziesz wybieral opony, wiadomo zdecydujesz sie na jakas szerokosc, wiec jak to zrobisz wez na najwiekszej feldze i najwiekszym mozliwym profilu, bo permanentnie u mnie gubi trakcje choc wazy 9T bez ciezarkow (niedlugo przejade sie z pelnym bakiem paliwa na wage).

No za szerokich laczkow to nie bede chcial, bo chce sobie sprawic blizniaki .... zebym sie zmiescil na drodze hehe wiec myslalem o jakims posrednim profilu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Do brzozak Sorka ze tak poźno ale nie było czasu :P Niestety oś zwykła a szkoda ze nie resorowana ale funduszy było zamało :/:/ ale niepowiem bo jeździ sie wygodnie:):D Brzozak jak tam z awaryjnością 850 pracuje bez zarzutu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Do brzozak Sorka ze tak poźno ale nie było czasu :P Niestety oś zwykła a szkoda ze nie resorowana ale funduszy było zamało :/:/ ale niepowiem bo jeździ sie wygodnie:):D Brzozak jak tam z awaryjnością 850 pracuje bez zarzutu ???

no narazie bez zarzutu, ale cos wiecej bedzie mozna powiedziec za rok, gdy bedzie mial za soba pelen sezon.

w pytaniu o os nie chodzilo mi o wygode (bo to jest oczywiste) tylko o wage, bo ciagniki wyposazane w taka os sa sporo ciezsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ale tu smutno :angry: widac malo fanow i posiadaczy Axionow. Co prawda zaliczam sie jeszcze do tych pierwszych ale mam nadzieje ze za pare miesiecy to sie zmieni, bo PROW w koncu ruszyl :D stanalem w koncu na 820, a jeszcze jak mnie uszczesliwia bezstopnowka to sie juz nie bede wahal czy JD 7430. Roznica w cenie jest zabojcza ( 20 tys euro), az sie w kolanach robi miekko jak sie na zl przeliczy i juz nie mowie o dodaniu vat (co prawda sobie odlicze ale kase trzeba wpakowac). I jeszcze jedno BOOST maja wszystkie Axiony. Pawel B juz jakis czas temu (miesiac czy wiecej) przyslal mi specyfikacje z wycena 810 ( w specyfikacji jest Commom Rail) i pewnie reszta tez ma bo dziwne by bylo zeby srodkowe modele nie mialy :P . Zasugerowalem sie prospektem Axiona, gdzie boost jest tylko w 840 i 850. Sorki jesli kogos wprowadzilem w blad. No nie moge przezyc tego JD. Niecale 2 lata temu byl drozszy "pare zlotych" od reszty .... a teraz nie wiem komu sie tam we lbie popier ...papier. Za duza sprzedaz pewnie, mysle ze to "syndrom nokii" :D Modlcie sie koledzy zeby mnie nie podkusilo (czyli dajcie na tace za szybkie wprowadzenie bezstopniowki)!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Skrzynia bezstopniowa w Classach Axion i Arion jest firmy ZF , czyli zdaje się , że to samo znajdziemy w JD AutoPowr 6020-7030 P i DF TTV :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Brozak2 tak tak ale tylko przyokazji zwróciłem uwagę na komfort:D:P. Jeżeli chodzi o BOOSTA to w pierwszej serii Axionów był on tylko w modelach 840 i 850 a teraz tzn pod koniec września wyszła jeszcze jadna seria i tu już wszystkie posiadają tą opcję i do tego kazdy rolnik może zdecydowac czy wybiera wersję z komputerem czy bez więć możliwa jest wersja uboższa i bogatsza :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tak LowRider ZF ZF czytalem na stronie claasa o newsach tylko nie wiem kiedy bo chetnie bym dolozyl kaski i sobie wziol skrzynie AP.

 

A karol0604 o jaki komp Ci chodzi ....CEBIS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Tak może troche źle to ujołem gdyż jest wersaja cis i cebis ta pierwsza nie posiada komputera CEBIS i ograniocza sie jedynie do wyświetlacza w desce rozdzielczej i w związku z tym niemożliwe są niektóre opcje np sekwencje na uwrociach, itd... AHA bo nie rozumiem przecież w claasie axionie możliwy jest tylko jeden rodzaj skrzyni chyba ze sie mylę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Dla zainteresowanych ...dzwonilem dzis do Pawla Buczko i CMATIC , skrzynia bezstopniowa juz jest dostepna we wszystkich Axionach :D

Teraz musze sie pomordowac w ARiMRze, bo jak zwykle robia pod gorke i z 820 chyba nici. Oby 810 choc przeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dla zainteresowanych ...dzwonilem dzis do Pawla Buczko i CMATIC , skrzynia bezstopniowa juz jest dostepna we wszystkich Axionach :)

coz za bol okropny, no ale ochlapy SPO nie wybieraly, nastepny bedzie juz na bezstopniowce, tymczasem okres karencji wynoszacy 2 lata i dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
coz za bol okropny, no ale ochlapy SPO nie wybieraly, nastepny bedzie juz na bezstopniowce, tymczasem okres karencji wynoszacy 2 lata i dobrze :D

No wiesz jak by mial czekac, to by nigdy nie kupil, bo za chwile pewnie znow cos fajnego beda wprowadzac i trzeba byloby znow odczekac. A swoja droga, to szkoda ze sie nie zalapalem na te ochlapy z SPO. W PROW jest tak porypane, ze nie beda brali pod uwage dzierzaw jesli na nie nie skladam na nie o doplaty brzposrednie. A w moim przypadku tak jest. Co za pajac to wymyslil!!! U nas kazdy kto wydzierzawia zasstrzega sobie, ze bedzie bral doplaty, bo to przeciez pewnosc, ze choc czesc dzierzawy bedzie zaplacona na 100 %. Ah trza bedzie pogadac z chlopakami z Ukrainy co by tam poustawiali tych w ARMiR (dla kolegow z ABW i CBŚ, ktorzy nas podsluchuja .... to byl zart :) hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Wojtek_58
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj