karol0604

Claas AXION

Polecane posty

robert4    0

Och więcej pytań niż odpowiedzi no cóż wiem że silnik z osprzętem jest identyko JD skrzynia biegów to MF o której nie znam pozytywnych wypowiedzi wręcz przeciwnie. Myślę że awaria z turbiną którą serwis załatwia za jedną wizytą to nie poważna awaria. A awaryjność ponad przeciętność to niezbyt zachęcająca informacja do kupna tego ciągnika. Szkoda że brzozak2 sie nie wypowiedział on chyba ma najdłużej ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

prosiłes o najpoważniejszą usterkę jaka wystąpiła podczas eksploatacji wiec Ci ją podałem ..., nic wiecej poważnego się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Och więcej pytań niż odpowiedzi no cóż wiem że silnik z osprzętem jest identyko JD skrzynia biegów to MF o której nie znam pozytywnych wypowiedzi wręcz przeciwnie. Myślę że awaria z turbiną którą serwis załatwia za jedną wizytą to nie poważna awaria. A awaryjność ponad przeciętność to niezbyt zachęcająca informacja do kupna tego ciągnika. Szkoda że brzozak2 sie nie wypowiedział on chyba ma najdłużej ten ciągnik.

To są zupełnie inne skrzynie niż w starych MF-ach, te typy są na rynku bodajże od 2005-06 roku. Wg niemieckich rolników nie sa one jak na razie problemowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja mialem jedna powazna awarie (opisywana na forum), mianowicie sruby mocujace przedn i TUZ sie zerwaly. poza tym bylo pare malych usterek, ale zadna nie unieruchomila pojazdu.

 

moj ezgemplarz jest z samego poczatku produkcji, wiec moge to zwalac na choroby wieku dziecięcego. byc moze teraz pojawia sie mniej malych usterek, typu wlacznik kierunkowskazow, brak jednej tylnej pozycji, uszkodzony czujnik skretu kol, itp.

 

jest jedna cecha, ktora wyroznia ten ciagnik - jest twardzielem :)

u mnie teraz ciaga 4 metrowego karata na 25 cm i daje rade jezdzic 8-10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Próbowałeś może pracować, bez tego siłownika na dyszlu? :) Nie widziałem, jak zestaw pracuje, ale śmiem twierdzić, że w dużej mierze odpowiedzialny jest za to patent Lemkena. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w glebokiej uprawie w sumie nie probowalem, po manometrze widac, ze cos sie dzieje :)

 

w plytkiej nie odczulem roznicy, ale tam ograniczeniem uciagu byla moc silnika, a nie trakcja.

 

na przyszly sezon lepiej sie przygotuje: chip + blizniaki + system szybkiej regulacji cisnienia + wiekszy ciezarek na przod, bo traktor lubi deba stanac jak na sciezke trafi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

System szybkiej regulacji ciśnienia? :) Będziesz boost controler do ciągnika montował? :) Może jednak chodzi o regulację ciśnienia w oponach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ile taki zestaw może kosztować ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w agrotechnice mowia ze 150 jurkow, wiec mysle ze warto zainwestowac, tylko nie wiem gdzie mozna znalezc takie ustrojstwo. w sumie jakby dobrze pomyslal to mozna zrobic we wlasnym zakresie taki mechanizm, tylko ciekawe czy wyjdzie taniej :)

 

troche mi sie nie podoba rozwiazanie z tym zaworem, powinno byc tak, ze nastawiam sobie dana wartosc cisnienia i ide rozkladac/ustawiac maszyne itp. a nie stac i patrzec ile nabilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

maszyna jest mocna ...:) ja bez power bustera ;p w zakresie C na 3 metry głębokość jakieś 20 cm wyciągam do 13 na godzine w lżejszej ziemi a w cięższej w granicach 10 --> 175km brozak2 a ile wyszło Ci spalanie na hektar?? , taki zestaw zrobić to przecież kawałek kabelka złącze od starej przyczepy ;] i barometr jakiś dobry tyle że trzeba pilnować każde koło i trzeba mieć hektary w kawałku, tak jak u mnie rozdrobnienie od 50 arów do 2 hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

16-17 l/ha.

sam zestaw do pompowania nawet z nastawianiem cisnienia to nie problem zrobic, troche trzeba bedzie z wentylami pokombinowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

mi wychodzi w granicy 11-13 litrów, jak coś opatentujesz daj znać ;)a w orce też będziesz chciał to wykorzystywać rozumiem (ostatni off top ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tzn oprocz zwiekszenia sily uciagu, zmniejsza sie ugniatanie ziemi, wiec w kazdej pracy w sumie warto obnizac cisnienie. jesli jednak uda sie pracowac w przyszlym roku na blizniakach to caly czas bede jezdzil na cisnieniu 1.2 bara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

ja mialem dzisiaj claasa axiona 830 na probe i rewelacji nie ma, z plugiem z ktorym smiga moj ursus 1634 on stanol pod gore i nie dosc ze sie zaczol kopac to jeszcze go dusilo tu macie link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trochę dziwne.W tamtym roku przywieźli ma Ariona 630 145km to z podobnym pługiem dawał sobie rady.Nie było rewelacji ale nie było mowy żeby staną.Jak puściłem głębiej pług no to nie miał siły ale ponad 9 km/h.2 kolegów kupiło teraz Axiony 810.Z jednym orałem.Pług KUHN 5 skib no to przystawał jak się topił ale szedł dobrze.Ma też on NH Tm chyba 130 albo 140km to mówił że nie ma szans do Classa.Trza było 1634 też spróbować to by było porównanie.Jak Ariona przywieźli to za nim jechał Valmet 160km z trochę większym pługiem.Był lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

kolego dark34 mam pytanie kto robił u Ciebie pokaz?, lokalny dealer czy ktoś inny? Powiem tak dla mnie ten film nie mówi o niczym więcej jak o braku ustawienia pługa a po szarpaniu ciągnikiem brak umiejętności jego obsługi, nie pisz głupot że AXION nie daje rady, ostatnio sporo jeździłem ARIONEM 620 C 130 KM znamionowej z pługiem Vogel&Noot M 1000, w bardzo różnych warunkach, szerokość robocza różnie zależnie od gleby 36cm i 40 cm jak również na lżejszej glebie 48 cm. Prędkości robocze od 7 KM/h do 12 KM/h głębokość od 25 do 30 cm i ciągnik spisywał się dobrze a to tylko 130KM więc moim skromnym zdaniem film zrobiono tendencyjnie aby oczernić Claas-a sory ale takie mam wrażenie, mój znajomy ma ARESA 140 KM i pług Vogel XM 1050 ustawiony na 48cm i przedpłużek i orze po kukurydzy w podobnych warunkach jak na filmie 8-9 km/h więc nie zgadzam się z Tobą. Porównanie Ursusa do AXIONA kolego to śmiech. Zresztą kiedy zrobiono film? Na ciągniku są naklejki DHK a z tego co wiem to Korbanek wyprzedał już ciągniki Claas więc jaki mieliby cel robić pokaz no chyba żeby pokazać jak jest źle a przynajmniej tak wygląda.

Pzd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

W ogóle treści wrzucane przez kolege są jakieś absurdalne... Po pierwsze Korbanek nie daje Claasów na testy (yacenty może zaświadczyć). Porównywanie Axiona do 16stki to nie porozumienie. Chyba nie na tym polu, nie pod górę i nie na tej głębokości

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Kto powiedział że Korbanek??? I dlaczego go nie porównać do 16??? Ze za mocny jest??? ;) Inna sprawa że pierwszy przejazd od miedzy był za głęboko robiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Hahaha macie ziemię jakos rendzine pług zakopaliscie prawie po rame i się dziwicie. Jak kiedyś oragłem swojim Zetorem 7340 3skibowym pługami co moj zetor były 5211 dawał sobie rade bez problemu. I na rendzinach też miałem takie problemy jak było mokro pod gorke i ciężka ręndzina to moj 7340 też stawał przy takich pługach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

no ale na sasiednim polu usrsus 1634 wychodzi z tym plugiem bez problemu a dzisiaj tym plugiem na ta sama glebokosc na tym samym polu bylo konczone i jezdzil tam new holland t7040 i lepiej sobie radzil chociaz slabszy jest

Pokaz zalatwial Trojan a ciagnik byl prywatnego goscia ktory go wziol od korbankow z wyprzedazy.

Korbanek przeciez daje ciagniki na probe bo mialem od nich massey fergusona 6495 i zostawili mi go na cala noc

A film byl robiony 17 pazdziernika 2010r a ten z new hollandem 18 pazdziernika 2010r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

masakra ... kto tym jezdzil oO, zmiana biegow pod obciazeniem /tryb transportu/ ja ciagne 2,5 m za soba w nie zbyt lekkiej ziemi ;/ i idzie jak przecinak ;p, przyjedz zobaczysz..., dealer pojechal po bandzie z takim pokazem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

kolego dark34 niezły jesteś że tylu się znalazło na pokaz u Ciebie i jeszcze z filmem, po pierwsze pokazałeś AXIONA w pierwszym przejeździe czyli pług nie był ustawiony a tak jak kolega powiedział na filmie widać że wszedł po ramę więc jak miał pójść, najpierw trzeba ustawić wszystko zrobić kilka przejazdów, ustawić ciąg itd ale skoro masz pług to wiesz i dopiero później oceniać,

Co do New Hollanda to po pierwsze ciągnik miał dużo większe obciążenie z przodu od AXIONA, po drugie był na specjalnych niskociśnieniowych oponach Michelin czy o zwiększonym uciągu, poznałem na filmie po felgach z rantem zapobiegającym zsuwaniu się opony, więc Twoje porównanie można sobie schować daleko. Przepraszam bardzo skoro takie robisz porównania to osobiście nie mam powodu jak pewnie wielu z nas wierzyć Ci że pług był tak samo ustawiony do każdego ciągnika. Nie wiem co na celu mają Twoje filmy osiągnąć. Podsumowując co Ty chcesz kupić, czy ewentualnie udowodnić że wszystko jest do bani. Czekam na kolejne filmy z ciągnikami ciekaw jestem kogo jeszcze dasz radę namówić na pokazy.

Nie gniewaj się ale jakoś to wszystko mało poważnie wygląda z Twojej strony przynajmniej ja tak to odbieram i mnie taki test nie przekonuje o słabości czy wartości przedstawionych marek na filmach. Jedno jest pewne warunki masz ciężkie i tyle a czasami najlepszy sprzęt przegra z polem i brakiem wiedzy o technice.

Jeszcze jedno kolego co widać na filmie z NewHolland pług mieliście na podnośniku lekko podniesiony całościowo, pierwsza skiba wypłycona widać to na wieżyce gdzie bolec opiera się na na otworze oraz jest na filmie że ciężar pługa nie opierał się na tylnym kole ponieważ był lekko uniesiony(czyli brak orki na ustawioną głębokość) pług w górze tak że miejscem kółko nie dotykało do pola i nawet się nie kręciło więc nie gadaj że jednakowe było ustawienie pługa, wypłyciliście na EHR jego głębokość.

Pdsumowując test nie jest obiektywny, moim zdaniem kręcisz i chyba zależało Ci na tym aby kogoś ugotować z pokazem a kogo to sam sobie odpowiedz. Żenada kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dark34    0

kolego MASZLAND Claas byl u mnie na probie ale kierował jego własciel New Hollandem tez kierował właściciel, Axion tez trzymał pług na podnośniku, bede miał jeszcze raz Axiona i Fergusona na próbe to sobie porównamy jak będą sobie radzić, i zwróc uwage na to ze Class ma 196km mocy nominalnej i 209km maksymalnej to powinien obracać kołami jak szalony a tu on nie bardzo może bo go dusi a New Holland ma 182km a na walku 234 ale to tylko na wałku pod obciążeniem, wiec New Holland i tak jest słabszy ma wiekszy ciężarek na przednim podnośniku i ma opony o większym uciągu (XEOBIB) więc powinno go dusić bo do tego ma silnik IVECO który jest mulny a Claas DPS. Owszem masz racje na ciągniku są naklejki DHK ale on został kupiony z wyprzedaży gdy już Korbanek zakończyl sprzedaż Claasa, pokaz robil dealer Claasa TROJAN gdyż on przejoł cały serwis Claasa na nasz teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

No na filmie nie widać żeby kółko się nie obracało przy AXIONIE, jeżeli NH miał większe obciążenie czyli masę inną od AXIONA, opony o większym uciągu a do tego szersze od AXIONA to przy mniejszych przełożeniach dusić wcale go nie musiało a uciąg wzrósł diametralnie i dlatego jakoś sobie radził miał przedni TUZ więc stosunek ciężaru był inny, przód lepiej dociążony w NH jakoś tego nie zauważasz jeżeli będziesz porównywał ciągniki o innych walorach trakcyjnych to nigdy się nie dowiemy który jest lepszy to tak jak byś porównywał dwa samochody i przyspieszenia, drogę hamowania, karoserie podobne tylko jeden standardowy a drugi po lekkim tuningu więc nigdy nie będą równe, osobiście jak byłbym dealerem to drugi raz nie namówiłbyś mnie na pokaz skoro raz tak oczerniłeś markę, wrzuciłeś film z początku pola gdy trzeba było ustawić pług i opis jest źle i jesteś z siebie zadowolony. Dla mnie to nie są testy tylko dobrze się bawisz da nie da rady.

Ja już skończyłem szkoda polemizować każdy ma swoją filozofię czy słuszną koledzy forumowicze sami ocenią i mam nadzieję że wyciągną prawdziwe i słuszne wnioski a Tobie życzę żebyś dobrze wybrał ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj