karol0604

Claas AXION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie jeszcze wyposażenie będziesz mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

W przyszłym tygodniu odbieram Axiona 810 CEBIS,

z amort. osią

w sumie juz w niewiele rzeczy istotnych mozna go doposazyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

lustra w pradzie, climatronik, 5 rozdzielacz hydrauliki zewnetrznej tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja pierdziu to gratuluje ci wyboru takiej maszyny, bedziesz na 1000% zadowolonym uzytkownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PieroTrans    0

Dzięki kolego brzozak2. Jak maszyna będzie na placu to będe mógł coś więcej jeszcze napisać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

napewno będziesz zadwowolony :), brzozak2 pytanko... :) u kogo wykonujesz przeglądy?? u korbanka czy u jakiegoś nowego pośrednika sieci claas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

O zgrozo! Ta maska jest chyba zbyt nowoczesna ;[

Ale kabina to pełen profesjonalizm.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

ale tam jest napisane 850 ;[ więc pewnie cała seria bęzdie albo zmieniona albo będzie możliwość kupienia go w takiej wersji i teraz wszyscy którzy dotychczas kupili axiona będą załować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Bez przesady... Lexiona też już chyba widzieliśmy (tego nowego) o oznaczeniu 580 tak więc to o niczym nie świadczy ;[

A co do zdjęć to obstawiam, że Claas chce zapełnić lukę pomiędzy Axionami i Xerionami

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

brzozak2 pytanko... ;[ u kogo wykonujesz przeglądy?? u korbanka czy u jakiegoś nowego pośrednika sieci claas??

przeglady sam robie, a jak potrzebuje komputer do dzwonie do agrimaszu

teraz wszyscy którzy dotychczas kupili axiona będą załować ;P

ja nie zaluje ze juz dwa lata mam czym robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

hah w moim znazceniu przeglady = moje 800 godzin ;P więc zawiele ich nie miałem, ale też mam zamiar następne już robić samemu. Axion staniał bo mają jakas promocje 50 000 zniżki na ten typ podobnie jest na Ariona seri 400 jest 25 tys zniżki... bynajmniej u mojego dealera ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert4    0

Witam Panowie, bardzo poważnie rozważam kupno AXIONA i tu kieruję pytanie do kolegi brzozak2 i karol0604 ponieważ posiadacie taki model od jakiegoś czasu prosiłbym o podpowiedzi co do producentów poszczególnych podzespołów tego ciągnika,ponieważ to składak i wiem że nikt o tym chętnie nie mówi ale spytam czy przydarzały się wam jakieś awarie które eliminowały ciągnik z pracy na dłuższy czas, czy bywało że trzeba było ściągać ciągnik z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

każdy ciągnik to składak :) a to przedni most Carraro, a to skrzynia ZF, a to silnik Deutz, zasilanie Bosch, chłodnice Delphi, alternator Iskra.Claas nie różni się pod tym względem od NH, JD czy MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z tym iż niektóre z tych marek to "większe" składaki są...co poniektóre firmy mają jednak swoje silniki i swoje skrzynie-ba, w niektórych modelach oba te komponenty występują w parze  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie w "niektórych" modelach, ale nie we wszystkich :) i skoro taki Claas potrafi złożyć swój ciągnik z silnika DPS i tak go skonfigurować że będzie oszczędniejszy niż JD, dołoży do tego skrzynię GIMA, most Dana i posadzi na tym wszystkim własną kabinę, to wychodzi z tego fajna maszyna o bardzo dobrych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyżbym twierdził co innego ? :)-zauważ tylko że nie wszystkim firmom to składanie wychodzi równie dobrze co Classowi  :) (a tak na marginesie  to Niemcy dosyć się skarżyli na awaryjność ciągników tej marki...no ale oni dosyć upierdliwi są pod tym względem w odróżnieniu od nas-u nas dopóki na jaw nie wyjdzie że ciągnik więcej stoi w serwisie niż robi w polu to wszystko jest cacy :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

faktem jest że ciągniki Claas są awaryjne ponad przeciętność, ale z roku na rok jest coraz lepiej (tak bynajmniej wynika z ankiet tychże niemieckich rolników). Seatowi potrzeba było 10 lat, aby dojść poziomem wykonania swoich aut do VW, którego auta i tak nie słyną z tego że są bezawaryjne. Może Claas poradzi sobie szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jednak wolę, jak inżynierowie projektują elementy, aby wzajemnie ze sobą współpracowały. :) Poza tym... łatwiej zrobić składaka na ramie, niż łączyć elementy poprzez "dzwony" i flansze. :) Łatwiej opanować naprężenia i wzajemne przenoszenie sił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Największa awaria coś z turbiną ale wina leżała po stronie technicznej ... gdzieś nie "masowało" przyjechał na gwarancji i naprawił ... pisałem już wcześniej o tym poczytaj cały temat jest sporo wskazówek... a jeżeli mogę coś doradzić to powiedz przedstawicielowi że chcesz ciągnik z "blachami" które zakłada się jak ciągnik ma chodzić z turem ... dobra sprawa wzmacnia całą ramę :) znam przypadek kiedy ciągnik strzelił w połowie ale to był jakiś ares a przezorności nigdy nie zwiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj