karol0604

Claas AXION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LeF    43

Brzozak czytajac twoje wypowiedzi zauważan że znasz sie chlopie na rzeczy :lol: Sam masz Axiona i wiesz z autopsji jak to chodzi. O silniku juz wspominales jest dobry, ma wysoki moment i dobrze ciagnie ale ja uparcie napisze ze to engine JD poj 6788ccm :P Myśle ze jak dostanie te 1,5 tony na przod to mu nie zaszkodzi tylko pomoże. Jednakze opony tez graja duża role. Jak dla mnie to Axion jest ładny, dobry (bo to claas, niemiecka technologia) i wytrzymaly. Czy oszczedny nie wiem. Powiem jeszcze jedno- na targach w bednarach podczas pokazów, moim skromnym zdaniem, to właśnie on zaprezentował sie najokazalej ^_^ Dał rade :)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

LeF musze przyznac ze znasz sie na rzeczy :lol: umiesz czytac posty i wyciagac wnioski, tak wiec klocek napewno pomorze i wtedy dopiero bede badal zuzycie paliwa. Wciaz sie zastanawiam czy nie powinien miec szerszego i wyzszego obuwia, ale wlasnie klocek rozwieje moje watpliwosci, z jednej strony dobrze ze to nie 710 bo glownie w orce bedzie biegal, a z drugiej strony nie moge przebolec wysokosci tamtych opon :/ , jedno wiem napewno, z przodu powinny byc 600 zamiast 540, ale to przy nastepnej zmianie gum mozna skorygowac.

Jeden szczegol, ze sam nie mam axiona, to mojego taty, a jestem w takim wieku, ze wole rozrozniac pewne sprawy :P bo w zyciu nie ma nic za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
ja uparcie napisze ze to engine JD poj 6788ccm :lol:

Ale o co chodzi? :P Przecia teraz do wszystkich ciagnikow Claas pakuje silnik JD :) A jesli chodzi o solidnosc marki, to mozemy tyko miec nadzieje ze inzynierki z claasa trzymaja bata nad pracownikami w renault, bo nie sadze zeby pracownikow zmienili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

o tak niezawodnosc ciagnikow claasa to nadal niewiadoma, jeden rozdzielacz hydrauliki padl i "sterownik" kierunkowskazu (nie mam pojecia jak fachowo nazywa sie ta puszka, podobno sa to elementy produkowane przez hiszpanow i czesto zawodza, ale nie wszystkie marki decyduja sie na hiszpanska oferte :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Brzozak2 widze ze to normalka u mnie tez nawalił sterownik od kierunkowskazow ale juz naprawione i chodzi u mnie był jeszcze problem z turbina ale z całego strachu okazało sie ze niebyło tylko masy a wiec ueterka nie duza i skorygowana:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ta nastepna wymiana opon pewnie nie nastapi zbyt szybko bo good yeary (bo takie pewnie laczki ma axion) szybko sie nie zużyja. ;) Pisz czasami jak sprawuje sie ta piekna maszyna ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

narazie sprawuje sie bardzo dobrze, ale nie robilem jeszcze nic w normalnych warunkach pracy dla niego, w zime caly osprzet bedzie dopasowany, takze przyszly sezon bedzie ciekawy.

jednym z pomyslow mojej tworczosci jest zapiecie do niego z przodu talerzowki front disc (poszerzonej do 6m), tyl brony ciezkie 2x6 i za bronami wal 6m ;) mam nadzieje uda sie to zrobic tej zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe niezle. Tylko coniektorym szczeka opadnie, po co Ci taki tasiemiec (nie mi oczywiscie) ladnie to bedzie wyglodalo ;) A z plugiem juz smigales? ile na 1 ha spalil w orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Hehe niezle. Tylko coniektorym szczeka opadnie, po co Ci taki tasiemiec (nie mi oczywiscie) ladnie to bedzie wyglodalo ;) A z plugiem juz smigales? ile na 1 ha spalil w orce?

hehe tasiemiec, ale wykonuje to za jednym przejazdem, a inni ubijaja pole 3 przejazdami (trzeba to powtorzyc pod rzepak przewaznie 3 razy), bo do 100 KM wiecej nie zaczepia i az zal [wiadomo co sciska] jak patrzysz na poprzeczniaki 20 razy przejechane ;)

z plugiem troche polatalem, ale na wnioski trzeba poczekac do przyszlego sezonu, na wiosne nie bedzie nic orane, tylko poplony talerzowka przejedziemy i z tylu smaragdem albo od razu agregatem i buraki beda posiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kto czyta nie bladzi

o tak niezawodnosc ciagnikow claasa to nadal niewiadoma, jeden rozdzielacz hydrauliki padl i "sterownik" kierunkowskazu (nie mam pojecia jak fachowo nazywa sie ta puszka, podobno sa to elementy produkowane przez hiszpanow i czesto zawodza, ale nie wszystkie marki decyduja sie na hiszpanska oferte ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No właśnie oto jest pytanie. Te awarie o których pisaliście w temacie no to w sumie żadne awarie(chyba, że sie będą notorycznie powtarzać z powodu wady fabrycznej elementu, to już problem). Kolega mi powiedział, że gdzieś koło Mikoszewa (brzozak2 może bardziej coś będziesz wiedział), facet miał claasa nie wiem jak dużego. Podobno się wkurzył i go oddał jeszcze na gwarancji. Teraz jeździ McCornikiem. Ale, to może tylko jakieś plotki. Chociaż mnie trochę zmartwiły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mikoszewo naturalnie wiem gdzie lezy ;) ale nie znam goscia, wogole nikt z moich znajomych nie posiada claasa.

co do awarii to wypisalem takie poniewaz narazie ciagnik stoi w wiacie :P to nie ma sie co zepsuc, natomiast o MF i Same pisalem cos kiedys i tam zdarzaly sie prawdziwe awarie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No czytałem czytałem. Jak sobie dumałem nad ciągnikiem, to całe AF przeleciałem ;) , w końcu po to się tu zapisalem :P Ale do realizacji PROWu jeszcze pewnie uuuu więc będzie więcej od Was wieści o Axioniku. Bo to chyba największa zagadka na rynku po przejęciu Renaulta przez Claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Fabryki pewnie zostały te same i pracownicy też. W fabrykach pracują pozbawieni perspektyw na życie algierczycy i inni emigranci (jak wiadoma Francja jest dla takich otwarta), którymi kierują i nadzorują Niemieccy inżynierowie. A co te renaulty były złe że claas axion to taka zagadka (chodź to nie to samo co renault ale podobne.... trochę podobne)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ja jednak uwazam ze to jest zagadka, jednak ktos na forum pisal, ze claas zainwestowal najwiecej pieniadzy w ciagu ostatnich paru lat w produkcje traktorow <_< co z reszta nie jest takie dziwne. no zycze claasowi i sobie <_< zeby to przynioslo profity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Profity przyniesie, przynajmniej na początku, bo co nalepka to nalepka, a dalej sie zobaczy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nalepka to mnie narazie korbankowa wkurza, mogliby zrobic logo na przezroczystej nalepce i gitara, a nie wypisywac wszystkie dane teleadresowe a obskurnym plakacie.

moj sasiad kupil 2 JD od niemieckiego dealera Stucker, to jego naklejki idealnie komponuja sie w barwy ciagnika i wielkoscia tez nie przytlaczaja <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Skrzynia bezstopniowa w Classach Axion i Arion jest firmy ZF , czyli zdaje się , że to samo znajdziemy w JD AutoPowr 6020-7030 P i DF TTV <_<

 

blisko byłeś <_<

 

ale CMATIC = S-Matic

 

czyli skrzynia montowana NH/Case/Styer

 

 

@brzozak2

 

nic cie nie minęło, bo skrzyni tej nie będą puki co montowac do modelu 850....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Rozmawiałem z serwisantem który był u mnie wczoraj na temat tej skrzyni i mówił ze wrażenia nie rewelacyjne do skrzyni vario w fendtcie brakuje jej bardzo dużo... Myślę więc ze nie mamy znowuż wielkich powodów aby rozpaczać z powodu jej braku :PP

Teraz z innej beczki brzozak2 teraz już mam manewry na uwrociach ;P i nawet dali mi instrukcje z zasadą ich działania :PP:PP:D(hmmm mógł by mi jechać 50 i więcej km/h tylko że się serwisant nie zgodził :PP:D a szkoda:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
Rozmawiałem z serwisantem który był u mnie wczoraj na temat tej skrzyni i mówił ze wrażenia nie rewelacyjne do skrzyni vario w fendtcie brakuje jej bardzo

 

 

he, serwisant od W.M. ? B)

 

śmieszny musiał być ten serwisant.

Widać ma chłop pojęcie o tym co mówi :D

 

U mnie był przedstawiciel stamtąd.. to nie wiedział co sprzedaje :) Wiec dlaczego serwisant miał by wiedzieć co ma naprawiać i o czym powinien miec wiedze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

Dobra to ile was uczynił Axion w tym wypasie ?? sezon sie na pewno skończył a więc jakie spalanie tych silniczków JD przy danej pracy ( orka , transport itp. ) O i jeszcze jedno były jakieś nowe awarie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dobra to ile was uczynił Axion w tym wypasie ?? sezon sie na pewno skończył a więc jakie spalanie tych silniczków JD przy danej pracy ( orka , transport itp. ) O i jeszcze jedno były jakieś nowe awarie ??

no sezon sie skonczyl i wlasnie dlatego nie ma zadnych nowych info, bo te najnowsze sa z konca listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Do mav:

HAHAHAHA nie od W.M :PP z Poznania :D ten gość co jeździ i serwisuje widzę ze jest jednym z nielicznych serwisantów którzy znają się na rzeczy..., gdyż raz przyjechał do mnie gościu ustawiać kombajn po tym jak robiliśmy to przez 1/3 żniw a i tak nie pracował jak należy (25 lat stażu mojego ojca nie pomogło) a mechanik powiedział ze pszenica daje zaduży plon i kombajn nie daje rady<hahaha>

natomiast zgadzam sie z brzozak2 sezon sie skończył dane nieaktualne więc poco je rozpowszechniać...B) komputery sformatowane gotowe do nowego działania :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj