seba836

Agregat Sn 300 agro masz czy używana amazone ad

Polecane posty

seba836    20

Szukam opinii od posiadaczy takiego zestawu siewnik SN 300 nabudowany z brona wirnikową. Czy jesteś sens kupić takie coś do siewu nowe bo w cenie tego mam Zestaw uprawowo siewny z amazone z 2003r też z brona wirnikową.

Mam dylemat czy wybrać amazone ad używana czy ten polski zestaw ktoś coś doradzi oba na bronie wirnikowej 

Screenshot_2022-08-20-15-57-52-125_pl.tablica.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

jak to mówią nawet dziurawe wiadro lepsze niemieckie niż nowe polskie coś w tym jest. chociaż też niewiem co bym wybrał jeśli bym miał taki delemat


dobrze pomysł jaki wał wybrać na swoje gleby bo będziesz się wkurzał czy to w Agro maszu czy w amazonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
1 godzinę temu, aprochota napisał:

jak to mówią nawet dziurawe wiadro lepsze niemieckie niż nowe polskie coś w tym jest. chociaż też niewiem co bym wybrał jeśli bym miał taki delemat

 

dobrze pomysł jaki wał wybrać na swoje gleby bo będziesz się wkurzał czy to w Agro maszu czy w amazonce

 

tylko wał gumowy wchodzi w grę tu i tu sieję teraz talerzówką z euro masz i wałem packera i nie robi roboty. W dodatku w euro maszu w pierwszym  roku siania połamała mi się belka zaczepowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

TYLKO Amazone. Nigdy mi się one nie podobały, ale za tą ceną idzie jakość i lata doświadczenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
1 godzinę temu, Rowan napisał:

TYLKO Amazone. Nigdy mi się one nie podobały, ale za tą ceną idzie jakość i lata doświadczenia.

też jestem tego zdania , mam do kupienia sprzęt z amazone który przepracował 2k hektarów z 2013r  a z drugiej strony agro masz niby jest nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
35 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

Raz coś szukałem i brony aktywne dla agromaszu były włoskie tylko nie pamiętam producenta ale chyba żółte   

myślałem że agro masz robi swoje jak włoskie to może maschio gasparro im robi.

Ale taki zestaw z agro maszu z brona wirnikową na sucho waży 2.5 tony to dużo bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie maschio , brevigliieri robi dla uni 

Tu widać na filmie brony 9:40 min chyba jest to moreni

 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

a dopytam was czy do ciągnika 100km zaczepiana brona tal, na gumowym wale plus siewnik talerzowy(waga 800kg) się sprawdzi .Jak tym działać na uwrociach. Ktoś ma niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przód będzie fruwał. Chyba, że chodzi ci o półzawieszane a nie zaczepiane. Bo wszystkie są zaczepiane. Innymi słowy jeśli ma to byc maszyna zawieszana na podnośniku. Agregat talerzowy 3 m plus wał gumowy plus siewnik na redlicy talerzowej to jest za ciężko. Wał gumowy potrafi być cięższy odpakera.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Przód będzie fruwał. Chyba, że chodzi ci o półzawieszane a nie zaczepiane. Bo wszystkie są zaczepiane. Innymi słowy jeśli ma to byc maszyna zawieszana na podnośniku. Agregat talerzowy 3 m plus wał gumowy plus siewnik na redlicy talerzowej to jest za ciężko. Wał gumowy potrafi być cięższy odpakera.

A JD  120km 6 garów z obciążnikiem z przodu 600kg pociągnie  taki agregat na bronie wirowej sn waga 2500 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

da rade, zestaw na bronie aktywnej jest z metr krótszy od zestawu na talerzówce, a waga jednakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Dylemat mam czy kupić teraz używkę albo nowa z agro maszu czy zasiać jakoś swoim i szukać zimą ale taniej już nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
4 godziny temu, tompast napisał:

Chodziło mi półzawieszany z dyszlem w transporcie na wale gumowym

Na wale gumowym z osią jezdną czy wale oponowym?

11 godzin temu, seba836 napisał:

Dylemat mam czy kupić teraz używkę albo nowa z agro maszu czy zasiać jakoś swoim i szukać zimą ale taniej już nie będzie 

Kup używke, jak sie nie spodoba to sprzedasz bez utraty wartosci, ale chyba wiekszosc bedziesz mial na redlicy stopkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
41 minut temu, rex15 napisał:

Na wale gumowym z osią jezdną czy wale oponowym?

Kup używke, jak sie nie spodoba to sprzedasz bez utraty wartosci, ale chyba wiekszosc bedziesz mial na redlicy stopkowej

nie interesuje mnie tylko na talerzowej redlicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj