Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz8530

Kombajny do zboża

Polecane posty

Chota    12

a do jakiej ceny szukasz i na ile ha


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

szczerze mówiąc to na twoim miejscu dał bym sobie spokuj z kombajnem na takiej powierzechni - cały rok będziesz się nim musiał przejmować a pracy masz na jeden dzień - a z usługami to jest róznie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zależy od okolicy. Jak my kupiliśmy bizona(no ale było to z 10 lat temu) to do koszenia mieliśmy z 10ha. A w pierwszych latach na usługach zarabialiśmy po 7-10tyś. Oczywiście na brudno.

Myśląc o zarobkach nie możesz kupić kombajnu w złym stanie. Bo jak będzie ci się psuł z 2 razy dziennie to możesz stracić sporą liczbę klientów i przestanie ci się opłacać posiadanie kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

może fortschritt-a 512 lub 514?? nie są drogie a lepsze od bizona.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jeśli chce się wejść w usługi to trzeba najpierw rozejrzeć się czy w okolicy nie ma czasem nadmiaru kombajnów no i oczywiście kombajn musi byc tip-top bo jak pojedziesz do kogoś starym rzęchem który nie dość ze się psuje to jeszcze gubi ziarno i takie tam to na bank na drugi rok będziesz miał kombajn tylko dla siebie (nawet jak zmienisz na lepszy)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axel    0

Radze Ci claas-a, mam i jestem zadowolony.Mam claas-a i john deere ale john deere nie kupuj najlepszy claas.

John deere sie często psuje a claas to naprawiałem może raz ale drobana usterka.

Edytowano przez Pixel
Post pod postem oraz ortografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Kat to cos malo szczegolnie jak z 10 lat temu, my w tamtym roku okolo 9 tysi ale juz na czysto. Tak to nam wyszlo jakos chyba ponad 17 a 10 lat temu to spokojnie sie dalo 15 do 20 na czysto uklepac, chyba ze u was moze na kazdym podworku kombajn stoi??

Co do tematu to polecalbym tez E-512 bo tani choc my mamy 11 ha i kupilsmy rekorda (jak byl kupowany to bylo 6 ha:P ale co roku dochodzi powoli ziemi:P) no ale praktycznie tylko w uslugach chodzi i u nas by byl problem z czesciami do takich wynalazkow jak forszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@danex89

Prawie zgadłeś. Wcześniej w naszej okolicy działały dwa SKR-y. No i w PGR było z 30 bizonów. No a teraz w mojej wiosce jest 6, wioskę obok jest też 6 ( na 6 gospodarzy). No i praktycznie każdy kto ma ponad 15-20 ha do młócenia ma swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

no to faktycznie z zarobkami na kombajnie u was nieciekawie, u nas byl skr w ktorym bylo 5 kombajnow, w tym roku sprzedali ostatniego ktory od dwoch lat juz nie jezdzil, w okolicy wogole u nas jest malo kombajnow, moze z 5. My obrabiamy jakies 5 wiosek, w tamtym roku natluczone 104 godziny bez swojego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@Danex89-z jakich stron jesteś,że tak mało kombajnów jest??????,jak ja bym 5 wiosek obrabiał to zamiast starego Dominatora był by nowy Lexion :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Woj. Lodzkie, powiat Bełchatowski, no kombajnow jest malo tylko ze jest inny problem, kopalnia i elektrownia belchatow dala zatrudnienie tylu ludziom ze nikomu sie niechce paprac w ziemi i obrabiane jest okolo 20-30% pol. No i wioski tez nie sa takie duze. Jeszcze troche i trzeba bedzie sie wyposazac w kombajny do brzuzek:P:P Gdyby rolnictwo nie upadlo to pewnie sytuacja by byla troche inna no ale coz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
może -a 512 lub 514?? nie są drogie a lepsze od bizona.

Też bym proponował fortschritta fajne kombajny. I komfort w kabinie jest lepszy :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Może od Korbanków NH :( . W cenie jest o jedno zero za dużo. :)

A tani i dobry to bizon jest, komfortu nie ma, ale najważniejsze aby prace wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Może od Korbanków NH :( . W cenie jest o jedno zero za dużo. :)

A tani i dobry to bizon jest, komfortu nie ma, ale najważniejsze aby prace wykonać.

 

Ja pier.... ale cena :) Wściekli się czy co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

@dominator150

 

województwo Łódzkie, powiat Bełchatowski, pisalem wyzej, dokladniej to gimna Bełchatow zaraz przy granicy z Bełchatowem a co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamileX    4

czy to ma znaczyć że bizony się do niczego nie nadają przecież każdy polak zna POLSKIEGO bizonka

zresztą ja się nie znam, ja proponuję to:

http://allegro.pl/item214171835_kombajn_zb...lland_tf42.html

lub http://allegro.pl/item214724744_kombajn_zb...ritt_e_514.html

a tego NH jest filmik gdzies tutaj nie wiem czy to ten ale podobny tam młuci zboze

http://video.google.nl/videoplay?docid=584...98386&hl=nl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam że się wtrace ale ile w Waszych stronach biorą za godzine koszenia Bizonem albo innym statkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
DF 5485HT super maszyna niebo lepsza od dominatora 150.

Polecam.

na co mu taki kombajn na 9 ha? :P

widać ze jestes czystym fanbojem df-a


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj