Zaloguj się, aby obserwować  
Hoxem

Szukam prasy i potrzebuje informacji

Polecane posty

Hoxem    0

już sam nie wiem

sąsiedzi mówią że walcowa tylko

żebym nie brał pasowej po się pasy urywają i problemy (albo za luźne itd)

 

mam reno 110KM więc może troche zdziałać

cena do 15tyś

i potrzebuje charakterystykę + i - walcowej, pasowej czy też łańcuchowej

chciałbym sterowanie w ciągniku -jakiś sygnał czy coś

żeby nie skręcać karku ciągle na licznik na prasie i zaglądać w nią czy już bela jest czy nie

czyli sterowanie w kabinie

głównie chodzi mi o słomę ok 1000 balotów -głównie na usługi

i siano ze 200balotów się nazbiera

rozmiar nie gra roli -c330 podoła z turem :)

Tylko mam dylemat bo z tego co widzę walcówka nie daje rady czasami a pasówka u sąsiada innego to flaki -co prawda są to stare prasy więc może to i zależeć od zużycia, tak jak mówiłem cena do 15tyś i owijanie siatką lub 2 sznurki - jeszcze inny sąsiad ma sipme i siatką owija te mniejsze bele 120x120 czy coś koło tego ,najlepiej było by gdyby było mało awarii i ładnie ubite a przy tym nie zbyt sokomplikowana (komputery gdyby były to pikuś -lecz w takiej cenie owej prasy nie znajdę)

czyli 100% sterowania z kabiny z licznikiem czy jakiś sygnalizatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Ciekaw jestem skąd sąsiedzi mają taką wiedzę? Gdzieś tam usłyszeli pod sklepem?Do słomy pasówka jest najlepsza.Zbija od początku,z pasami nie ma problemów nawet jak się zerwie to można dokończyć pracę.Byłem u rolnika który sprowadza tylko pasówki, mówi że są najlepsze, zgniot można ustawić że nawet wideł w balota nie wbijesz.Szukaj JD, NH(Fiatagri), Vicon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Jak walcówkę to polecam deutz-fahr GP 2.30 mało awaryjana , sygnalizator też jest , (mam taką) :)

 

Ale do słomy to raczej są lepsze pasówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaco512 ma rację , prasy pasowe to chyba najlepsze prasy , sam mam Massey Ferguson 828 , zwija takie bele jakie sobie klient zażyczy - od 90cm do 1,80cm , zgniot można płynnie regulować , sterownie z kabiny ( sygnał dźwiękowy i świetlny ) , te prasy nie grymaszą przy bardzo suchej słomie jak to bywa w niektórych walcówkach a co do zrywania pasów to jeszcze się z czymś takim nie spotkałem - puszczają raczej spinki ale jak się zainwestuje w konkretne to kilka sezonów wytrzymają . Do 15tyś. szałowej prasy nie znajdziesz ale kupisz coś czym da się pracować np: http://allegro.pl/item1182208860_prasa_massey_ferguson_828_vicon_krone.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

hmm

więc pasówka tak

a ja jest z siatką ? da rade owijać siatką i ze sterowaniem

podbierak hydrauliczny i nie ma jakiś sznurków przez tylną szybę i że trzeba ciągnąć?

 

a co do tego sygnału to n tej zasadzie że jest sygnał , nagle się staje i odrazu sama owija?

i jak owinie sznurkiem to gdzie widzę że już mogę ją wywalić i czy w tej MF co kolega wyżej podał link do allegro to wyrzut ma że trzeba cofać czy sama wyrzuca balot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Do 15 tys. znajdziesz Krone kr125, ja mam i nie narzekam. Ładnie zbija bele, posiada mechaniczne zamki komory i nadaje się do wszystkiego. Jeśli chcesz szerszy podbieracz niż standardowy to model kr130. Polecam prasy Krone, prasę mam 4 lata i żadnej poważnej awarii, no i dobry dostęp do części(wszystko można dokupić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej jest odrzutnik więc cofać nie trzeba , ta z allegro też to ma , mój sterownik niestety nie pokazuje że owijanie jest zakończone ale wystarcz spojrzeć do tyłu i widać po sznurkach , owijanie rozpoczyna się automatycznie , sygnał pojawia się po podaniu sznurka , trzeba tylko na sterowniku ustawić ilość owinięć na końcach balotu i w środku , Ta praska siatką nie owija ale to ze względu na przedział cenowy , tu masz praskę z siatką http://allegro.pl/item1171943390_prasa_massey_ferguson_146_rv.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

ja głównie potrzebuje tego:

owijanie siatką

odrzut

sterowanie z kabiny -czyli jakiś dzwonek czy coś i załączanie sznurka automatycznie i jeżeli owinie to też jakiś sygnał

z tego co czytałem to pasówki są do d*py -tak mówią ludzie

z tego co się orientuje to chyba sobie sprowadzę prasę i nie kupie w polsce bo nie ma co ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Poproszę o dowody gdzie ci "ludzie" pisali lub mówili źle o pasówkach. Przejrzyj dokładnie całe forum i zobaczysz ilu chwali a ilu narzeka i dopiero wtedy możesz się wypowiadać a nie powtarzać brednie "pseudo znawców".

Za 15 ciężko znaleźć ale te 2 tyś dołożysz i będziesz zadowolony.allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

jeszcze 17by dało przeboleć

więc niech pozostanie pasówka

tylko chcę w miare automatyczna

ze sygnalizacją że bele gotowa do wyrzutu

i do niej przydał by się wyrzut bo cofać to nie zabardzo

w cenie 17tyś znalazł bym coś wartego kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jakbyś był na vat i na prow na młodego rolnika to możesz famarol DF 1.8v .... nasza juz w te zniwa 2000 bel przekroczyła ...

cennowo by ci wyszlo z wsparciem z uni 22-25000 (wsparcie 50% +22 % vat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

no dobra ale dajcie mi porównanie

prasy walcowej do pasowej

bo ojciec się uparł na walec -że niby pasy pękają

i z tego co sam wiem jeden typ ma u mnie pasową i z nią cienko

więc wkońcu sam już nie wiem

walec? 120x120 w słomie 60% isianka troche

w przyszłości myślę nad sianokiszonką

więc prasa również mogłaby mieć opcję na sianokiszonkę

i powiedzcie jaką macie prasę i jak u was jest ze sterowaniem ?

oczywyście cena do 17tyś

macie sterowanie z kabiny? owijanie i wogóle? jakiś sygnał że bela gotowa do owijania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Sprawdź sobie wyniki z Zielonego Agro Show. 1 miejsce miała pasówka.Pasy nie pękają , zachodnie prasy to nie stara sipma pasowa gdzie było pełno problemów.Jak nie wierzysz to zapytaj użytkowników pasówek na agrofoto: endrju, robertbara, gago. Mam artykuł z Agromechaniki i pisze tam że walcowa jest dobra przede wszystkim do kiszonek z lucerny i mokrych zielonek, a pasówka jest uniwersalna.Poza tym w walcowej są największe straty suchej masy i największe zapotrzebowanie mocy, jeśli chcesz żeby ciągnik ci zdychał przy dobijaniu i robić remont silnika wcześniej to twoja sprawa. Pasówka zwija od samego środka beli i ma stałe zapotrzebowanie na moc więc traktor tak jej nie odczuwa.

Jeśli mi nie wierzysz to zapytaj wyżej wymienionych i poznaj ich zdanie. Sprawdzałeś galerię? Porównaj sobie wygląd beli z walcowej i pasówki.Sprawdzałeś link " allegro" który był na końcu poprzedniego mojego postu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj