Jakub766

Praca przy krowach bez wolnego

Polecane posty

Jakub766    5
Cześć, Chciałem się dowiedzieć czy inni krowiarze tak jak ja nie mają nic wolnego? Ile pracowaliście najdłużej bez urlopu. Ja już 3 lata bez nawet dnia wolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

kiedy zaczynalem to byla wiosna 89  a zakonczylem zima 19 ,troche bylo tego-no pare dni wolnego lub raczej chorobowego mialem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

mialem wolne na jesieni jak znalazłem sie w szpitalu a tak to w kółko praca


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256
10 godzin temu, Jakub766 napisał:

Chciałem wiedzieć czy wszyscy też tyle pracują

 Ale wyobrażałeś sobie, że co? Że inni może mają sposób na nie dojenie krów? Jak nie masz kogoś do pomocy, kto może Cię zastąpic, to nic nie wymyślisz, trzeba ryć,jak taki profil gospodarstwa sobie wybrałeś.

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
11 godzin temu, Jakub766 napisał:

Chciałem wiedzieć czy wszyscy też tyle pracują

Niektórzy wywieszają krowom w oborze kartki ,,w dniach od tego do tego urlop wypoczynkowy" z dopiskiem radźcie sobie.🤪

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
12 godzin temu, Jakub766 napisał:

Cześć, Chciałem się dowiedzieć czy inni krowiarze tak jak ja nie mają nic wolnego? Ile pracowaliście najdłużej bez urlopu. Ja już 3 lata bez nawet dnia wolnego

W zależności od wieku, jeszcze tylko 27, ewentualnie 37 lat i będzie wymarzona emerytura. Wysoka emerytura.

11 godzin temu, danielhaker napisał:

Biorąc się za to raczej wiedziałeś na co się piszesz :)

Jak wyżej, w zależności od tego ile Kolega ma lat, biorąc się za to, roztaczana przed Nim była wizja młodego rolnika, pôźniej modernizacji gospodarstw rolnych, a pôźniej to przyszła szara rzeczywistość, bo premia wydana, nowy traktor się zakurzył i opatrzył, a wstawać świątek piàtek, i niedziela trzeba. Chyba mało kto wchodzàc w dojenie, jest w pełni świadomy tego na co się pisze. 

  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jeśli nie będziesz miał zastępstwa kilka razy w roku to psycha siada ale o tym się nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

plus krow taki że co miesiąc masz pieniądz,i obronik który dzisiaj jest cenny.Pozatem to chyba same minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu minie 14 lat odkąd zacząłem pracować w gospodarstwie. Przez ten czas ani jednego wolnego dnia. Jak sobie pomyślę, że wszystkie najlepsze lata życia przesiedziałem pod krowami i nic w zasadzie z tego nie mam to aż gotuje się we mnie. Pozdrawiam i nie polecam

Edytowano przez Super_Marian
  • Like 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
Dnia 8.08.2022 o 11:39, jonek98 napisał:

plus krow taki że co miesiąc masz pieniądz,i obronik który dzisiaj jest cenny.Pozatem to chyba same minusy

Mój kolega który ma 200 z młodzieżą mówi że jest jeszcze jeden plus- wychodzisz z domu i juz jesteś w pracy🤣. .

A w temacie jak masz rodziców na chodzie to jemu się udaje wyjechać na wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Czy aktywnego rolnika wojsko może wezwać na ćwiczenia zwłaszcza przy hodowli zwierząt gdzie trzeba być każdy dzień w robocie przez cały okrągły rok  ? Czy z kat. D też wzywają na ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Moim zdaniem nie ma sensu całe życie trzymać 10-20 krów bo czlowiek nigdy z gumofilcy nie wyjdzie. Na pracownika nie stać a i też kokosów nie będzie z takiej produkcji. Jeśli już pchać się w tą gałąź gospodarki to od razu z myślą żeby mieć tyle, aby starczylo na zatrudnienie pracownika/pracowników. 

I wiadomo, że nikt nie będzie chciał przyjść codziennie od rana do wieczora dlatego przy odpowiednio dużej skali produkcji można zatrudniać pracowników na zmiany, jeden na rano, drugi na popołudnie, zrobią swoje 8 godzin i każdy będzie zadowolony.

Wiadomo że nikt przy 10 ogonach nie będzie szukał pracowników ale czy naprawdę warto się do emerytury męczyć z taką gospodarką i narzekać że nie ma się żadnego dnia wolnego? Chyba że ktoś to lubi i ma żonę która podziela taką pasję. Ale przecież każdy potrzebuje oderwania od rzeczywistości i urlopu.

Inwestycja w dobrego pracownika to klucz do rozwoju, samemu to można sie tylko garba nabawić i gówno z tego zostanie. Rzecz jasna nie mówię tutaj o sytuacjach gdzie cala rodzina robi przy krowach i potrafią sobie tak podzielić obowiazki że każdy ma trochę wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
Jakub766 napisał:

Cześć, Chciałem się dowiedzieć czy inni krowiarze tak jak ja nie mają nic wolnego? Ile pracowaliście najdłużej bez urlopu. Ja już 3 lata bez nawet dnia wolnego

nudzi Ci się ? są tacy co pewnie po 33lata pracują bez wolnego 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

juz zostalo wszystko napisane z tym ze wiekszosc lansuje sie na social-media  jak mają za***iste zycie i kilka razy w roku urlop a  rzeczywistosc wygląda inaczej , ja na przykład nie potrzebuje urlopu choc w trym roku  pierwszy raz po 10 latach byłem juz 2 razy mieszkam na wsi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dublin    225
Dnia 7.12.2022 o 11:04, rbit napisał:

Czy aktywnego rolnika wojsko może wezwać na ćwiczenia zwłaszcza przy hodowli zwierząt gdzie trzeba być każdy dzień w robocie przez cały okrągły rok  ? Czy z kat. D też wzywają na ćwiczenia?

https://wiescirolnicze.pl/newsy/czy-rolnik-dostanie-powolanie-do-wojska/


Zamiast lajka oddaj głos na Pana Jarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 7.12.2022 o 11:04, rbit napisał:

Czy z kat. D też wzywają na ćwiczenia?

Putin bierze rekruta na wózkach inwalidzkich, podobno sformowali zmotoryzowany batalion na wózkach , zamontowali na nich karabiny Maxim wz1910, także z kategorią D do stajni , przy koniach, spokojnie się nadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Najgorsze ,że nie ma z czegosię śmiać . Wezwanie na 3 miesiącei stado krowek do żyda .     Stop,stop ,zacielonych nie można sprzedawać .    No i kto ,ekolog się osra  z krzyku ? ,zamkną mu ryja i nawet nie sapnie  ?  Na zachodzie a i owszem ,a tu ryja będzie darł ,a do obory nie pójdzie ,bo jak rozpier.... to kto odpowie . To tak jak z gospodarzem co dostanie udaru,ktoś z wioski może i podoi ,może da żreć ,ale za cholerę nie jest decyzyjny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Się boicie tych ćwiczeń jak sześciolatek szczepionki. Nie martwcie sie, przedstawicie w WCR dowód na posiadanie gospodarstwa i brak zastępcy to na ćwiczenia nie pójdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj