kolokamil

Słaby WOM - Case 4240

Polecane posty

kolokamil    0

witam

w case 4240 po nagrzaniu traktora wałek jest słaby to znaczy jak prasuje prasą zwijającą to gdy jest pełna komora to wałek zatrzymuje się co to może być? filtr hydrauliki jest nowy. cała hydraulika działa normalnie ramiona podnoszą ciężkie maszyny nawet jak jest nagrzany traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

pewnie tarczki się zurzyły i trzeba wymienić


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

HAha skąd ja to znam w moim mtezecie 82 jest podobnie też przy prasie tyle ze przy krone kr 125 tyko że u mnie okazało się ze wałek jest na paski klinowe :) :) :) może u ciebie też tak jest ja zaradzam temu nie wyłąnczając wcale wałka nawet przy wywalaniu belki i to działa może u ciebie jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

a jeżeli wałek normalnie działa jak ciągnik jest zimny to też te tarczki mogą być do wymiany? tak sie zastanawiam może wymiana oleju w skrzyni by pomogła bo jak jest gorący to jest bardzo żatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

To jest wina sprzęgła.Trzeba je wymieni albo podregulować ja reguluje co jakiś czas ,ale mało to daje albo nie tyle mało co krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Sprzęgło WOM włącza się hydraulicznie, pewnie tarczki się zużyły i stąd kłopot wątpię żeby dało coś się wyregulować.Wejdź w katalog online Case, tam znajdziesz rysunki WOMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

jeszcze jak traktor jest nagrzany i wałek się kręci na wolnych obrotach silnika to jak skręcam kierownicą to wałek się zatrzymuje a jak przestaje skręcać to wałek rusza czy to dalej wina tarczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

pisz tak od razu masz problem ze spadkiem ciśnienia ale jak długo robisz już tak to tarczki bankowo są zurzyte bo pracowały z poślizgiem tylko w tym przypadku sama wymiana nie zda egzaminu bo trzeba znaleść przyczynę spadku ciśnienia przy skręcie ja nie będę już gdybał w takim razie bo bez sprawdzenia nie jestem wrużka a co do kogoś wyżej co pisze ze reguluje sprzegło WOM to powiedz co ty masz za ciągnik bo w zetorze coś tam wyregulujesz ale też tylko zęby dobrze się wyłaczało anie lepiej zaciskało nie masz pojęcia o tym co piszesz a piszemu to o konkretnym ciągniku który posiada sprzęgło WOM na koszu wielotarczkowe mokre umieszczone w tylnym moście i naprawde bardzo chętnie chxciałbym isę dowiedzieć jak to robisz co podnosisz ciśienie na ten kosz i zabierasz go reszcie odbiorników?? do autora co ty tam masz za olej broń Boże nie lej nic gęstrzego sprzęgła mokre muszą mieć żadki olej co a olej jest zalany konkretnie marka rodzaj parametry


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

to jest ciągnik niedawno kupiony i poprzedni właściciel miał go dwa lata i mówił że nie zmieniał oleju w skrzyni tylko dolewał olej UTTO 10W30. dzisiaj pracowałem ciągnikiem z prasą zwijającą prawie cały dzień i nie było problemu tylko po południu zaczeło palić słońce i po paru godzinach pracy WOM osłab puźniej stał traktor jakieś trzy godziny i przed wieczorem pojechałem prasować i było dobrze. to chyba wychodzi na to że jak olej się bardzo nagrzeje to wtedy jest za żatki i wałek nie działa. jak spuściłem trochę oleju to widze że on jest czarny czyli przepracowany może wymienić olej i to pomoże co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Na pewno nie zaszkodzi,olej u mnie jest jasny lekko zielony.Według instrukcji powinien być wymieniany co 800 mtg 36,5 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tylko nie lej żadnego gęstego oleju przypadkiem 10/30 jest tu odpowiedni ewentualnie 10/40jeszcze może być tu musi być zadki olej pamiętaj zawsze się sprzedaje z jakiegoś powodu i tu też napewno tak było i raczej trzeba znaleść przyczynę nadmiernego grzania isę oleju lub przyczynę spadku ciśniania na WOM sam olej nie zaszkodzi ale wątpię że ciągnik cudownie sie od tego zabiegu naprawi i będzie pracował długo i szczęsliwie to ni eta bajka


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

spróbuje wymienić ten olej bo wydaje się że jest przepracowany. dziś znów prasowałem pół dnia i wom działał normalnie bo niezdążył się aż tak bardzo nagrzać. a jak będe zmieniał olej to stary się spuszcza korkiem na dole skrzyni czy z mostów trzeba jakoś osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Jest w tym ciągniku jakiś zawór hydrauliki na suwaku i się go ustawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Ale w jakim sensie.......?:D O który suwak  tobie się rozchodzi.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Mam słabe ciśnienie w hydraulice a pompa jest nowa i słyszałem że jest tam taki suwak pod śrubą i trzeba go przesunąć gdzieś obok filtra podobnież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Powodzenia z takimi eksperymentami....Regulacje ciśnień na pałe...Chcesz bardziej popsuć czy chcesz naprawić? Znajdź mechanika który sie zna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Właśnie o to chodzi że dzwoniłem do takiego meczanika co je robi in mi mówił że tam się zablokowało i trzeba go przesunąć ale nie mogę go znaleźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Prawdopodobnie chodzi o zawór -2-. Teraz wstawiłem lepszej jakości skan.

 

case.jpg

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Ale na nim można coś regulować ?

Bo mi mowilem że odkręca się samo nakrętkę i tam jest taki suwak i na nim się przesuwa tylko że ja nie mogę tego znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Jak położysz się pod ciągnikiem pod filtrem hydrauliki, od dołu będziesz widział oba te zawory, ten nr 2(priorytetowy) będzie na imbus 14mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

No tak  jest wykręcałem go ale czy jakoś go się ustawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Mierzyłeś ciśnienie oleju na wyjściach hydraulicznych ? Jaka jest wartość na rozgrzanym oleju ( przy średnich obrotach) ? Czy nie masz zasyfionego filtra oleju, jest bardzo czuły na zanieczyszczenia. Od tego zacznij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj