Bandziorek1

Problem z gaszeniem claas dominator 68

Polecane posty

Bandziorek1    0

Mam pewien problem ponieważ gdy kombajn się zagżeje to wogule nie mogę go zgasić.Gaz trzymam maksymalnie na pozycji gaszenia a silnik dalej pracuje. Niewiem czy to tak ma być czy jest coś źle.

Edytowano przez Bandziorek1

akmaly    730

Silnik Perkins? Jeśli tak to one przeważnie mają odcięcie paliwa dodatkową dźwignią na pompie sterowaną linką lub elektronicznie. Nie wiem jak jest w tym kombajnie ale zobacz czy nie wymaga regulacji. 

Po zdjęciach w necie jest tam drut przymocowany do wspólnej dźwigni z gazem, może jest zgięty albo trzeba wyregulować przy dźwigni na pompie 

Edytowano przez akmaly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damianek20
      Witam, może już był taki temat ale zapytam ponownie może coś się ciekawszego dowiem od ludzi bogatszych w doświadczenia. 
      Któren z nich będzie lepszy praktyczniejszy, prostszy w naprawie i mniej awaryjny . 
    • Przez AndrzejG1972
      Może ktoś pomoże. Awaria rozdzielacza objawia się tym że dźwignia rozdzielacza (wajcha) w momencie uruchomienia silnika gdy jest w położeniu neutralnym ustawionym w pozycji na sterowaniu wysokością hedera samoczynnie ustawia się w pozycji podnoszenia tzn tłoczek wraz w wajchą wciągany jest do wewnątrz i heder się podnosi na maxa i dalej daje ciśnienie na tłoczyska. 
    • Przez AndrzejG1972
      Może ktoś pomoże. Awaria rozdzielacza objawia się tym że dźwignia rozdzielacza (wajcha) w momencie uruchomienia silnika gdy jest w położeniu neutralnym ustawionym w pozycji na sterowaniu wysokością hedera samoczynnie ustawia się w pozycji podnoszenia tzn tłoczek wraz w wajchą wciągany jest do wewnątrz i heder się podnosi na maxa i dalej daje ciśnienie na tłoczyska. Poproszę o poradę a nie jak jedna osoba napisała ,,no to musisz naprawić'' .
    • Przez Artur312
      Witam . Jestem posiadaczem dominatora 76 . I mam kilka pytań. Czy czy kolumna kierownicza ma jakieś zabezpieczenie w orbitrolu  . Po prostu wychodzi mi cały drążek z kierownicą  z orbitrola  .                 

A druga sprawa czy z tyłu kombajnu pod sitem górnym powinna być jakaś guma skręcana tymi śrubkami M6  co widać na zdj 

• Przez AndrzejG1972
      Może ktoś wymieniał kosz dolny podajnika zbożowego w Claas Mercator 75 i podpowie jak to zrobić, co i jak po kolei żeby było dobrze. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj