Chegewara

Ciągnik do tura

Polecane posty

Chegewara    0

Poszukuje jakiegoś ciągnika do tura będę nim woził baloty wywoził gnój z chlewni czasami jakiś piasek przewieść itd . Mam na wydanie do 50 tysków . Czy może lepiej kupić ładowacz teleskopowy ?? jeśli ładowacz to do 30 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Nie wiem jak dużo pracy taki ciągnik z turem miałby u Ciebie wykonywać, ale jeśli pracuje na dużym areale oraz w pokaźnych rozmiarów budynkach inwentarskich to ja polecam ładowarkę teleskopową lub inną zwykła ładowarkę. Te mniejsze zwykłe nowe ładowarki są od ok 60.000zł dostępne jeśli mnie pamięć nie zawodzi. Polecam obejrzeć taka ładowarkę u któregoś z producentów w celu weryfikacji czy spełni Twoje wymagania. Jeśli nie to zawsze pozostają używane ładowarki teleskopowe.

Co do ciągników - jest ich masa i trudno doradzić jednoznacznie co jest najlepsze i najbardziej odpowiadałoby Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wysokie przejazdy i szerokie chlewnie to może być nawet Zetor 7745. Ja mam 7211 z oryginalną łychą i chwalę sobie, ale brakuje mi przedniego napędu, a więcej mocy też byłoby dobre. Jedynym minusem jest zwrotność. Pomimo dobrego skrętu w 7211 jest ciężko w ciasnych budynkach.

 

Dobry byłby też zetor 5340. Mógłbyś do niego założyć nawet nową łychę z zetora ( do 7211 chyba też).

Parę lat temu Zetor nie robił małych TracLiftów z samopoziomowaniem, ale teraz jest ono dostępne nawet w najmniejszych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chegewara    0

Ten ciągnik ma być bardzo zwrotny .Więc zetor odpada . Może jakiś rusek albo pronar by się nadał ?z tą pracą było by średnio zależy od roku .Czasami usługi . jakieś 150 motogodzin rocznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chegewara    0

Ten jest bardzo ciekawy . Bynajmniej wizualnie , nie ma w nim zbyt wiele elektryki wszystko mechaniczne . zastanowię się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chegewara    0
pawelec    89

Ten jest bardzo ciekawy . Bynajmniej wizualnie , nie ma w nim zbyt wiele elektryki wszystko mechaniczne . zastanowię się .

no ten akurat ma sporo namotane z elektroniką i hydrauliką :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Ja radze mtz 80 :) zwrotny tani , tanie częsci . sam mam takiego to przy każdej pracy daje rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj