Daniel101al

Simpa Farma II Z569/1

Polecane posty

Daniel101al    1

Witam

rok temu zakupiłem prasę belującą simpa z obwiązywaczem siatką ale aparatu na siatkę zaczołem używać w tym roku i denerwuje mnie jakość obwiązywania tej siatki, mianowicie siatka nie rozprowadzana jest na całym balocie ściąga się a szczególnie z lewej strony balota, problem z siatką po lewej stronie zaczyna się już na rolce z siatką ponieważ ten czerwony pasek na siatce ściąga się już na rolce do środka kłębka ale tylko z lewej strony kłębka co za tym idzie dalej na tym pręcie też się dobrze nie nie rozciąga i na balocie też się dobrze nie rozprowadza, trochę zamieszałem ale jeśli ktoś ma sposób na to by siatka rozprowadzała się na całej powierzchni balota proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z350    0

Witam

Niestety nie pomogę Ci w tym bo u mnie w Sipmie Classik siatka ładnie układa się ale po 3 latach pracy (około 600 bel rocznie) pojawiły się luzy na wieloklinach dwóch kół zębatych. Sąsiad w tym samym czasie kupił 10-o letniego Walgera i wszystko funkcjonuje idealnie. Więc proponuję poważnie zastanowić się tym kto planuje zakup tej prasy.

Trochę inny temat ale widząc wadliwie działającą Sipmę nie tylko u mnie musiałem to napisać.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja tez miałem ten problem w farmie ale aby balot był ładnie owinety to musiasz maksymalnie zbijac baloty.. jesli prasujesz 360 lub innym o tej podobnej mocy to mozesz mieć z tym problem...

ja rozwiazałem ten porblem tak..

u dołu masz taka blache rozporowadzajacą siatke ona jest nad podbieraczem... zauwazysz ja bo nie jst pomalowana.. no i musiasz po doginac rogi tej blachy kombinerkami cos w stylu litery V tak aby ta siatka rozchodziła sie ena boki.. mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi..., aja miałem taki sam problem w tamtym roku ale na polu podoginałem kobinerkami ta blache i jakos jest w miare, ale jak byś miał czas to dobrze ta blache wykrecić i ponacinac na rogach i zagiac... ale jak na polu podoginasz kombinerkami tez bedzie dobrze..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel101al    1

Prasuje Zetorem 82KM więc z dobijaniem nie ma problemu. A co do blachy to ja u siebie takiej nie widzę, za rolką z siatką jest wałek spiralny który rozprowadza siatkę na boki dalej przeciągam siatkę za taki pręt króry też niby powinien ją na boki rozprowadzać dalej siatka idzie przez te dwa co ją podają no i do balota tam nad podbieraczem też jest taki pręt trochę półokrągły który też powinien siatkę rozciągać no i z prawej strony tak się dzieje, ale moim zdaniem jest to wina tego że ten czerwony pasek na siatce ściąga się do środka rolki już na niej właśnie po lewej stronie po prawej jest w porządku. Dołączam kilka zdjęć mojego obwiązywacza może to coś pomoże.http://img340.imageshack.us/gal.php?g=obraz006cx.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

przejżałem twoje zdjecia, ale ty masz już nowszy typ aparatu, aja musiałęm podginać tą balche , a ty masz już ją wyprofilowaną, ja nie mam tego pręta przed wałkami, a ty masz... a ja mianowicei mam taki cięzki okrągły pręt który dociska siatkę po całości, może miałeś i wyjełes... a jesli nie masz to słyszałem że dwa kłebki sznurka włozone między siatką a blachą sciany włóż... i powinno byc dobrze, teraz nie mam czasu zrobić zdjecia,ale jak bede miał chwilkę to zrobie i wyślę tobie... a może masz za krótką siatkę, kupuj te o szerokości min 125cm, lub 123, juz nie pamiętam dokładnie... ale ogólnie chodzi o to, aby siatka się dobrze nawijała, to musi być wciągana pod ociążeniem aby dobrze się rozciągała na boki musisz rolkę czyms docisnąc, ale też i nie za mocno...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel101al    1

Ten prent jest ale tak jak by za słabo dociskał, szerokość siatki jest ok, dziwne jest to że ta siatka ściąga się tylko na lewej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj