mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

8piotrek6    111

na dowód racji swojej zrobie fotke łysina teraz a po wzroscie przed zimowaniem druga i zobaczymy kto nie ma racji :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli była by choc mała szansa na powodzenie twojego eksperymentu,to wierz mi, siewy rzepaku trwały by do tej pory :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Według mnie raczej lipa wyjdzie może to i wzejdzie ale dopiero na wiosne żepak bedzie nierówno dojrzewał. Ten co jest posiany słabo się rozwija bo zimno jest a to co wysiejesz to juz całkiem. Jeszcze dwie sprawy po pierwsze nie wiem czy młode roślinki rzepaku zaraz po wschodzie nie boją się przymrozków i po drugie nierównomierne dojrzewanie napewno utrudni zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

u mnie caly rzepak idzie do orki do niczego sie nie nadaje po ulewach nie powschodzil za duza skorupa sie zrobila tak wiec u mnie zniw rzepakowych nie bedzie..caly wklad pod rzepak poszedl sie pasc...na wiosne bede sial pszenice jara ....malo ze w weszlym roku rzepak wyszedl kiepsko to tegoroczny dopiero porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Podlasiu to tylko modlitwa można go wspomóc. Tyle wody na polu że o wjechaniu ciągnikiem można pomarzyć.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie była taka nędza że ubezpieczyłem najdrożej jak się dało, a teraz po odżywce się taki zrobił że z daleka nie widać gołej ziemi (obsada ok 45roślin na metrze kwadratowym) choć jest nadal mały średnica 20-25cm, 6-8liści, wysokość ok 4cm, szyjka równo z powierzchnią ziemi lub nawet trochę głębiej, podoba mi się pokrój rośliny, bardzo spłaszczony przy ziemi, grube mięsiste liście o ciemnej barwie i białych nerwach. Teraz wcale bym go nie ubezpieczał.

 

Odmiany mieszańcowe maximus z Pioneera, odżywka Yara Rzepak 1kg + 6kg mocznika + Pictor 0,5l. Zabieg 20października, w dniu oprysku sam się zastanawiałem czy warto jeszcze tyle kasy pchać skoro na wiosnę i tak pewnie zaorzę, a teraz mogę całą zimę spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie tak samo rozrasta się po ziemi nic do góry, siany co 21 cm, po tych ciepłych dniach które miały miejsce końcem pażdziernika i poczatkiem listopada liście z fioletowych zpowrotem nabrały ciemnozielonej barwy, ma przewaznie po 6 liści, obsady nie liczyłem ale policze i porównam z wiosenną ile szt weszło w zimę i ile przezimowało. Nie odżywiany, zwalczone tylko samosiewy i chwasty. Będę ubezpieczał od: ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych i gradobicia.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

o rzepak się nie martwcie te warunki są teraz w sam raz ja siałem 17 wrzesnia i wiedziałem że to wszystko bedzie ok zawsze jest tak ze jak nie urośnie to słaba zima tak że przezimuje. Teraz rzepak jest już prawie gotowy na przezimowanie a więc spodziewajcie się ostrej zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

krychu

Chyba z polskiego miałeś/masz 6 ;):D:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

murtek --> mi chodzi o jego mądrości. np:

ja siałem 17 wrzesnia i wiedziałem że to wszystko bedzie ok

17 września, zreszta jak cały wrzesień był ostrasznie zimno i rzepak wcale nie rósł, do października były okropne warunki dla rzepaku nawet sianego 20-25sierpnia, a on siał 17września i jeszcze był pewny że urośnie przy tak benadziejnej pogodzie, ale dobra może jest niepoprawnym optymistą.

 

zawsze jest tak ze jak nie urośnie to słaba zima tak że przezimuje.

Normalnie może przepowiadać pogodę jak górale tylko że on potrafi powiedzieć jaka bedzie ziema po wygladzie rzepaku, normalnie nie wytrzymam.

 

Teraz rzepak jest już prawie gotowy na przezimowanie a więc spodziewajcie się ostrej zimy.

Dajesz gwarancje? Bo nie wiem czy kupować zimówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

krychu skąd jesteś bo 17 września rzepak siany i ty piszesz że wiedziałeś ze będzie ok no to sobie wyobrażam jakim rolnikiem jesteś.

Ja z 10 lat temu zdecydowałem się i 15 posiałem.Był nawet ładny ale plonu nie było.

W tamtym roku siałem 20-08 plon 3,5 tony

siany 27 plon ok 3 ton

i siany 03-09 to plon 2,4 tony.

Więc się nie ośmieszaj i nie pisz że 17-09 i wiedziałeś że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

marekgizio

A mnie śmieszy Jego układanie zdań, np:

zawsze jest tak ze jak nie urośnie to słaba zima tak że przezimuje

;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

marekgizio początkowo myślałem że się smiejesz z mojego posta, ale stwierdziłem że ma jednak sens, bo ma. A krychu no naprawdę Twoje poczucie pewności i Prognoza Pogody na Jesień na podstawie Uprawy Rzepaku jest poniżej normy. Ja na górnym śląsku siałem 25 sierpnia i żałuję że nie zasiałem te przynajmniej 5 dni wcześniej naorane prawie miałem, bo zaraz po siewie spadłą temp. zaczęło padać i rzepak wschodził przeszło 2 tygodnie czego bym uniknął.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

proxy8441 --> napisałem ,,up'' czyli chodziło mi o post wyżej. Ty nie napisałeś nic z czym bym sie miał nie zgodzić. Też zwalczam chwasty odrazu po siewie i samosiewy bo jesienne zwalczanie chwastów jest najskuteczniejsze i pośrednio poprawia pokrój rzepaku.

A co do przebarwień na repaku to pisałem o tym kilka tygodni temu jak kazdy się w koło pytał co z tym robić. Jak jest zimno to rzepak nie pobiera fosforu i z tąd te przebarwienia wskazujące brak tego składnika co nie oznacza że brakuje go w glebie lub że trzeba coś z tym robic, niema to też wpływu na rozwój rzepaku po prostu jak jest zimno to i tak nie rośnie,a dawanie dolistnie fosforu nic tu by nie pomogło, jak przychodza dni cieplejsze rzepak zaczyna normalnie pobierać fosfor i przebarwienia znikają.

 

Też ubezpieczyłem rzepak od przezimowania, przymrozków i gradobicia, jeśli chodzi o przezimowanie czy gradobicie to niespecjalnie się przejmuję ale będę ubiegał się o odszkodowanie z powodu nieprzezimowania może uda się coś wyciągnąć bo na kilku polach będę miał na wiosnę gołe place. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

wkońcu udało mi się wprowadzić trochę radości na tej stronie. Same smutasy z was ja mam dopiero 18 lat chodze to technikum rolniczego 3 rok. Z polskiego mam 5. Pracuje u dziadka na gospodarstwie i widze jakie jest życie rolnika. Cały czas coś na głowie współczuje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Też ubezpieczyłem rzepak od przezimowania, przymrozków i gradobicia, jeśli chodzi o przezimowanie czy gradobicie to niespecjalnie się przejmuję ale będę ubiegał się o odszkodowanie z powodu nieprzezimowania może uda się coś wyciągnąć bo na kilku polach będę miał na wiosnę gołe place. :huh:

te gołe place na wiosnę to w skutek słabo rozwinietego rzepaku? Liczysz na to, że ubezpieczalnia w takim wypadku wypłaci ci odszkodowanie?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Na wskutek opadów, zaskorupinia i wygnicia rzepaku. Gdybym nie liczył za odszodowanie to bym nie ubezpieczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

również na jednej działce na 100% mi częściowo wygnije, gdzie każdego roku na wiosne podczas roztopów stoi woda. Nie wiem czy słyszeliście o historii dwóch gospodarzy bodajże z Wielkopolski którą opisywał Top Agrar we którymś wiosennym wydaniu, a mianowicie o ubezpieczeniu w PZU od m.in. przymrozków wiosennych które wystąpiły i uszkodziły łuszczyny po czym przedstawiciele tzw. "rzeczoznawcy" nie stwierdzili związku przmrozków na rzepak, rolnicy wtedy zgłosili sprawę do sądu gdzie przyznano im rację i wypłącono nalezne pieniądze, chodziło tu o duzy areał w sumie dwóch rolników którym koszty sądu nie przekroczyły wypłaty nalezności.

 

Tak więc czasami gdy mają wypłacić większą sumę, maja opory.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

jeszcze wczoraj wygladal tak ladnie, a dzis pod sniegiem ;( jakie beda tego konsekwencje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Panowie ja swój orze !!!!!!!!!! na nędze nie będę patrzył dziś w agrobiznesie mówili że idzie w dół więc trzeba innym zrobić cenę ..,, i sąsiadów wstyd lepiej niech leży ugorem będzie pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi kazano troche zostawic ..zaluje ze to zostawilem bo co ide to az nie moge spac przez niego takie dziadostwo mijscami jest miejscami nie ma ...#daremny Futer# :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj