mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

hubertuss    4653

Panowie może ja się nie znam ale wystarczy wpisać w google nazwę środka command 375 cs aby znależź karte charakteryustyki i przeczytac w niej, że to jest srodek do stosowania przed siewem lub zaraz po a nie na rośliny. Tak więc roślinki muszą odchorować. Rzepak posiany około 20 sierpnia powinien mieć juz 4 listki i od jednolisciennych trzeba go pryskac środkami zwierającymi chlopyralid. od 2 lisciennych juz nie pamietam co jest dobre miałem gdzieś rozpiskę.

 

tez mi się wydaje że z rzepaku sianego teraz niewiele będzie zreszta co tu dużo mówic miałem troche posianego w zeszłym roku 7 wrzesnia i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Hubertodojana przyjmuję zakład tylko o co się zakładamy np.zgrzewkę Żywca.bo mam zamiar posiać gdzieś koło środy 2,5 ha ewentualnie przesiać do tego 3 posiane 31 sierpnia kiedy w momencie siewu ulało 10mm w przeciągu kilku minut na mokrą glebę i zrobiło taflę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez jednak bede jeszcze sial 2,5 ha jak pole wyschnie bo pogoda jest piekna i jest cieplo sypne mu saletry i bedzie git zawsze bedzie lepiej niz z jeczmienia ozimego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Gość   
Gość

Ja wczoraj przesiewałem troche rzepaku,pierwszy raz tak pozno siałem i tez jestem ciekaw co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

u mnie wschody sa rozne, w zaleznosci od dzialek, na lekkiej zeimi zeszlo mysle 99 % a na ciezszej troche mniej, sa miejsca gdzie jest mokro i tam nie wyroslo.. zauwazylem ze tam gzdie byl obornik lepiej wschodzi... dlaczego?? Na jednej dzialce oprydskalem dzien po siewie, poniewaz padalo, i rzepak jest zółty miejscami... Ten siany we wrzesniu jeszcze nie wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

ja siałem 30 sierpnia jestem z małopolski więc terminowo ale przez 3dni mocno lało byłem dzisiaj na polu i się zdziwiłem ale powschodził tylko jest mały myślicie zęby go podsypać saletrą żeby się zabrał ile tak na h rzepak jest mieszańcowy więc powinien mieć dobry wigor jesienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Saletra będzie się dłużej rozkładać może lepsze będzie nawożenie dolistne np ekolist pk 1 i jeszcze jakis dodatek z siarką magnezem i borem.. Są to składniki niajbardziej potrzebne dla dobrego przezimowania roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ale u mnie "łapanka". Wczoraj zasiałem kolejne 2 ha. Teoretycznie powinienem zasiać w 2 dni a sieje już trzeci tydzień. Jeszcze tylko ok 6 ha i koniec. Być może dziś się trochę uda jak pogoda dopisze. Wczoraj miało być bez deszczowo a doj*bało. Ach ci synoptycy- oni nie wiedzą jaka pogoda będzie za godzinę a już snują przypuszczenia jaka będzie zima...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Mój był zasiany 7 września a powschodził 13. Sąsiad siał dwa dni wcześniej a i tak i mój i jego równo powschodził.

Trochę się bałam, że "dostanie" bo był opryskiwany na czwarty dzień, ale jednak wszystko jest w porządku :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja 11 robiłem poprawke i dosiewałem bo mi slimaki chyba zezarły. W sumie to sam nie wiem co sie stalo rzepak nie powschodził.Gleba dobrze doprawiona oprysk nie zaszkodzil bo na reszcie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Siemka koledzy wczoraj byłem na polu i jest masakra na dwóch kawałkach rzepak w miarę powschodził a na jednym prawie nic pojedyncze przypadki. Qurde nakład poszedł a rzepaku nie widać nie wiem czy przesiewać czy jeszcze czekać, siany był 30 sierpnia i chyba za głęboko bo nie przestawiłem docisku radlic po wcześniejszym siewie na tym kawałku potem poszły zlewy i ubiło ziemie. Siedzę i myślę czy przesiewać czy czekać co poradzicie z rzepakiem to dopiero zaczynam a pierwszy raz jest zawsze trudny. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U nas w lubuskim też było ciężko, obornik w deszczu, orka w deszczu, końcówka siewu w deszczu, tylko nawozy udało sie posiac gdy nie było pochmurno. Rzepak posialiśmy 31 sierpnia, odmiana Castille, wychodzi ze ma się tego dawac 4kg/ha, ale ojciec dał "trochę" więcej, zobaczymy jak to będzie, ale gorczyca posiana jako poplon na polu obok zatrzymała sie i stoi w miejscu przy takiej pogodzie...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

nie zeszedl bo pewnie za mokro bylo... sa takie miejsca gdzie ziemia jest nie pszepuszczalna w dodatku ciagle dolewa ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Dzisiaj bylem na polu i jest w sumie całkiem nieźle ale jak na 3 tygodnie po siewie to jest kiepsko z jego rozrostem a i wschody tez nie najlepsze chciałbym go podsypać troszkę nawozem n21 s35 mg5 i zastanawiam sie czy mozna to juz zrobic czy jeszcze poczekac a rzepak ma 4 listki i puszcza 3 pare co sadzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sądzę że podganianie azotem rzepaku będzie chybionym pomysłem w przypadku wczesnej i mrożnej zimy.Zresztą jaka by ona nie była,rzepak ma jeszcze parę ładnych dni wegetacji przed sobą i podrośnie.

Nawożenie siarką jesienią jest moim zdaniem zbędne, gdyż jest ona składnikiem białka którego większość jest składnikiem nasion.

Co mają powiedzieć ci którzy dopiero oczekują wschodów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

jak ktos ma slabe wschody a jest wilgotny rok to proponuje wziasc latarke i w nocy naprawde po ćmoku isc zobaczyc czy sa slimaki ale nie takie z domem na plecach tylko oko 1 cm dlugosci one sobie w nocy jak rolnik spi i mysli ze na polu mu rosnie zrzeraja mlode siewki rzepaku,burakow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to jest dobry pomysł z tą latarką, zgadzam sie w 100%. Kumpel mi mówił że ma zeżarty w 30% przez slimaki, przyjechał szpec na pole i powiedział że on wychodzi z ziemi i w nocy atakuje, niestety nie ma na niego sposobu. Jedyne co pomoże to jak obeschnie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Ja też mam od brzegów pola puste miejsca w rzepaku ale to nie jest rolnica na pewno , może ślimaki ale w nocy ich nie widać było , znacie jakieś inne objawy występowania ślimaków ? Rzepak mam już spory bo ma 6 liści i chce jeszcze go teraz odżywka prysnąć z grzybowym .A wy macie zamiar wspomagać czymś rzepak na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Na północy polski rzepaki posiane po 25 sierpnia gdzie do tego dnia max. powinny być posiane, niektóre powschodziły niektóre nie mój całkiem ładnie wyglada zważywszy na siew 1 września, a nawóz dostał dopiero 15, są dwa miejsca "łyse" ale dziś pokropiło więc jutro ręcznie podsieje :( a tak to juz zrobiłem oprysk na jednoliscienne (Labrador-em) no i ochrona na grzyba i regulacja wzrostu, z dodatkiem Siarczanu magnezu III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

Cel jest taki by zabliżnaczyć puste miejsca, tylko warunek jest taki aby wysiać ręcznie i pozostawić go na wierzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To "zabliżniaczenie" pustych miejsc nie ma żadnych szans na powodzenie.Pomijając to że mamy połowę pażdziernika ,to weż pod uwagę że ziemia na "łysinach" jest uklepana i rzepak leżący na wierzchu w żaden sposób nie zagłębi ewentualnego kiełka w ubitej glebie.

Siew na wierzchu ma rację bytu w świeżo uprawioną glebę i w odpowiednim terminie, niestety teraz taki siew to kompletne "nieporozumienie" :P

Nonsensem jest pikowanie rzepaku na łysinach,ale tylko ze względów ekonomicznych,bo szanse na zapełnienie łysin sa zupełnie przyzwoite :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj