mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

ursus912gd    0

umnie zaczeło wschodzić na lżejszej ziemi około 30 ha na glinie nie ma mowy a teraz jade słome presować hheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym tyg jak juz nie zasieje rzepaku to trudno to zasieje na czesci gdzie mial byc rzepak zasieje jeczmien po jeczmieniu jarym moze nastepny rok bedzie lepszzzy a rzepaku bedzie mniej niz palnowalem o 6h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wg mnie z tego co słyszymy w agrobiznesie, i widzimy z własnego doświadczenia i z naszego forum myślę że rzepak bedzie jeszcze drozszy niż tego sezonu, mało kto posiał zaplanowany areał, a i zdażaja się tacy co albo nie moga wjechac w pole albo jeszcze nawet i nie skosili zboża na którego polu miał byc wysiany rzepak B) Ja dzis zauwazyłem na całości pola wschodzi, w miarę zaczyna być widać rządki posiałem 3,6kg/ha więc myślę choć by który nie wzeszedł to powinno jakos być a to mam lekkie gleby. Będzie znowu mało rzepaku z powodu małego areału ale i tez niewiemy co przyniesie kolejny rok, dzis siejemy a nie wiemy co zbierzemy w lipcu B)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

MarekUA    968

Mi pozostało jeszcze do siania 20 ha dopiero 8 zasiane i wschodzi powoli. :) z tego co widzę duzo pól jest zalanych i ziemia jest ubita "świeci sie" czyli w tym roku bedzie ekstremalna sytuacja z rzepakiem. Pozostaje teraz jedno pytanie czy bedzie pogoda do 15 wrzesnia zeby zasiac? Pochodzę z lubelskiego, rzepak powinien byc dawno zasiany, wszystkich zaskoczyła pogoda teraz nie wiadomo jaka bedzie jesień mam nadzieję ze polska złota jesien zawita w tym roku... Bo chciałbym zasiac gdyż wszystko kupiłem, nasiona, chemia a co wy na to siac czy nie po terminie?? :) :) :) :) :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

U mnie wczoraj spółdzielnia siała ja mam już posiane 30 ha i ładnie powschodził.U mnie teraz pogoda jest już od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis palnujemy wjechac do rzepaku Jarego 5,5h ciekawe ja to dzis pojdzie bo pole nie jest za suche ..a z siewem nie wiemy co robic siac czy juz to zostawic,bo rzepak zasiany rowne 2 tyg temu ledwo co ledwo sie zaczyna przebijac czy zostawic nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Kombajnista zrob najlepiej zdjecie calego pola i roslinki z bliska. Ja bym zostawil i najwyzej jeczmien jary na wiosne albo jak bedzie sie slabo rozkorzenial to oraj to bo zimy nie przetrzyma a moze uda ci sie pszenice zasiac. Masz ciezkie gleby, zrobila sie skorupa, czy deszcz?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Czwartek minie 2 tygodnie od siewu a rzepak dopiero sie przebija ale widac juz troszke rzedy ale mimo to wschody sa bardzo ciezkie jeczsze tak nie bylo żeby po 2 tyg nie bylo juz pole zielone od rzepaku moim zdaniem to trzeba go zostawic bo on wzejdzie ale po malu przyczyny sa tego 2 zamulenie pola przez deszcz i zimne noce i w dzien nie jest za cieplo ale przeciez to nie wiosna i nie zrobi sie az taka skorupa zeby rzepak nie wyszedl a co chwila pada i zmiekcza ta ziemie z wierzch wiec musimy sie uzbroic w cierpliwosc i az tak sie nie denerwowac i przede wszystkim nie zagladac na pole 3xdziennie :) napiszcie czy u was tez tak ciezko wschodzi rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

U mnie rzepak posiany był 31 sierpnia i dopiero zaczął się przebijać.

Mój ojciec myślał nad tym żeby może pobronować to może by coś polepszyło (bo deszczu wlało sporo i ziemia bardzo ubita) ale jednak się rozmyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zostawie go zobaczymy do jesieni,jak wzejdzie to ok a jak nie to bedzie orany i na wiosne jeczmien jary wsieje...a o bronowaniu nawet nie mysle bo robilem juz oprysk na chwasty zaraz po siewie to nie moge teraz gornej powierzchni zerwac///rzepak jary sypal mi po ,2350z h to i tak lepiej niz ozimy w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wczoraj posialem kolejne 8 ha

miejscami traktor sie topil masakra jutro ostatnie 4,5 ha i bedzie koniec ale dzialka 2,5 ha jest bardzo mokra i jak sie nie da to bedzie jeczmien ozimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Wczoraj skończyłem :) - w końcu !!!

10 ha 0dmiana Rohan F1 ,9 ha odmiana Hydromel F1 -wszystko popryskane Proponit ( stary zapas :) ) +

Reactor.

 

Jak wygląda u Was sprawa ślimaków .Przy tej wilgoci dosyć swobodnie będą się poruszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja posiałem 16 ha odmiana Californium 24-25 sierpnia ( wschody jak na razie ok, ale ziemia ubita bardzo przez te deszcze, sa miejsca gdzie slabo wschodzi, stoi tam woda ;/;/) 5-6 września posiałem jeszcze 6 ha, wywiozlem obornik pod ten rzepak, i teraz czekam na wschody, ziemia jest wilgotna, ale uprawile sie super... pewnie ten z pozniejszego terminu bedzie lepszy... 22 ha rzepaku posiane i popryskane... Jak narazie pogoda, chodz w czwartek ma padac... Juz oram pod przenice... Posiane w poszczegolnych działkach:

 

1) 9 ha siew 24-25 sierpnia, wschody dość dobre, miejscami stoi woda;/

 

2) 2 ha siew 25 sierpnia, wschody dobre

 

3) 1 ha siew 25 sierpnia ,wschody b.dobre

 

4) 3 ha siew 6 września

 

5) 1 ha siew 6 września

 

Dodam jakies fotki jak juz bedzie lepiej widoczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Obserwując pola zasiane rzepakiem widziałem ślimaki jedynie wzdłuż rowów, nieużytków itp. Posypałem na szerokość ok 8 m Slimaxem. Dobrze mieć je pod kontrolą gdyż pozostawione same sobie potrafią zjeść siewki a wtedy pole pozostaje tylko przesiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Lukaszbor

 

siałem 25 sierpnia a rzepak miejscami juz wzeszedł dawno a miejscami sie dopiero przebija i ma ciężko a nawet bardzo cięzko, mam nadzieje że powschodzi choć 100% wschodów pewnie nie będzie :D bronowanie równiez odpada bo opryskane a wgl duzo juz na wierzchu ok. 70% a reszta nie wiadomo jeszcze sie przebija ale co z tego bedzie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Lukaszbor

 

siałem 25 sierpnia a rzepak miejscami juz wzeszedł dawno a miejscami sie dopiero przebija i ma ciężko a nawet bardzo cięzko, mam nadzieje że powschodzi choć 100% wschodów pewnie nie będzie :D bronowanie równiez odpada bo opryskane a wgl duzo juz na wierzchu ok. 70% a reszta nie wiadomo jeszcze sie przebija ale co z tego bedzie.

wzejdzie zobaczysz tylko daj mu czas najpozniej pod sniegiem sie wyrowna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A slimakow troche widzialem... jak z nimi walczyc? czym pryskac?

 

Ja sypie wapno budowlane tak normalnie reke do worka i sypie wzdłuz pola od bruzdy albo od rowu w zalezności skad przyłaza,sliemak jak wpełznie na nie to pali mu jaja :D tak mi w zeszłym roku powiedział i zaproponował pewien pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wzejdzie zobaczysz tylko daj mu czas najpozniej pod sniegiem sie wyrowna :D

 

trzymam Cię za słowo :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty1234    0

zasialem rzepak 21 sierpnia w ten sam dzien spryskalem command'em, na polu byly brylki mozliwe aby rzepak spalil oprysk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Rzepak pożółkł bo jest trochę za zimno i dlatego środek tak dzieła.To nie ma wpływu na plon.Mi kiedyś poszedł ulewny deszcz i przy nawrotach opryskiwaczem,tam gdzie nałożył się środek.spaliło,nic nie wyszło.To była działka 16 ha na której jest rów na środku i są 2 duże kliny.Przesiałem z 2 ha 28 września i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dopiero przedwczoraj, znajomy zasiał rzepak, ale na polach placki pozostawiał, bo mokro strasznie


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moge się załozyć że z tego rzepaku sianego od 10 wrzesnia nie bedzie nic...zwłaszcza że prognozy nadają szybkie nadejscie zimy oraz jesien podobna do ostatnich 3 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

na tym polu co miałem gorzej uprawioną role, bryły grudy, to rzepak prawie w 100% na wierzchu i bardzo mi się podoba puszcza juz kolejne dwa liście, natomiast gdzie dobrze uprawiłem jest gorzej ze wschodami a tata mi mówił jak Ty to uprawiłeś e teraz się okazało że jest git.

 

Po Commandzie Top 375 CS w dawce 3,9l/ha nie mam żadnych przebarwień rzepaku, czego się obawiałem najbardziej, a tu wystąpiła obawa o wschody :blink:


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj