mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

ursus912gd    0

Mam pytanie do Kolegow:) W jakiej cenie u was sieja rzepak agregatem i od czego biora od ha ,czy od godziny

no ja biore od ha bo od godziny źle bym na tym wyszedł bo sieje agregatem 4m, a mi się udało dosiać jeszcze troszkie rzepaku i nie wiem co ale z tego będzie mam razem 56 ha, a wczoraj i dziś orałem na piaskach pod żyto i sieje odmiane hybrydową balistic cena za tone 3450zł 80kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Sieje odmianę F1 Hydromel.. wysiew 3,5 kg... obsada z tego co liczyłem to po wschodach ok 80szt./m2...

Jak myślicie czy zwiększać normę wysiewu na więcej powiedzmy na 4kg czy nie ma sensu???

W sumie wschody zapowiadają się bardzo dobrze, tyle że jest lekkie opóźnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Famer21    6

No deszcze i deszcze My zasialiśmy 4ha, 7ha zostało jeszcze, ale od jutra ma być pogoda na 2 dni B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ile powinno byc roślin na m2 jesli wysialem 4 kg/ ha?? u mnie wschodzi jakosc, dzis moze bedzie pogoda, bo tak to ciagle pada... zaczynam orke pod przenice chodz przenica w polu a raczej w bagnie stoi ;/;/ jakies 7 ha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
ile powinno byc roślin na m2 jesli wysialem 4 kg/ ha??

A kto to może wiedzieć poza tobą? Przeczytaj na worku jaka jest masa tysiąca nasion i sobie policz.

 

Ja siałem po jakieś 45-50roślin/metrze kwadratowym. A wysiewałem od 2,5-3,5kg, zależnie od masy nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W pewnego rodzaju siewnikach waga nasion nie ma znaczenia. B) Można siać na sztuki, nie zależnie czy grube czy chude nasiona. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W pewnego rodzaju siewnikach waga nasion nie ma znaczenia. B) Można siać na sztuki, nie zależnie czy grube czy chude nasiona. B)

 

Ja w Lemkenie Copmact Solitair mam taką opcję że mogę ustawić wysiew nie w kg/ha tylko w sztukach/m2.

Praktykowałem to przy siewie kukurydzy i sprawdziło się dobrze, niestety w rzepaku są problemy gdyż czujnik czasami przestaje widziec małe nasionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...a widzisz. B) Liczy ile nasion leci ale w głowicy, czy do konkretnej rurki? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mój zaczyna się powoli przebijać i wschodzi, ziemia jest bardzo "ulana" B)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

u mnie tak samo, sasiad w dodatku zawalowal i nie ciekawie ma. deszcz wystarczajaco ubil ;/

zaoralem wczoraj jeszcze 4 ha i obornik rozwiozlem, jutro sieje, pogoda jak narazie jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...a widzisz. B) Liczy ile nasion leci ale w głowicy, czy do konkretnej rurki? B)

 

Pod wałkami dozującymi jest czujnik który liczy...pod wałkami a przed rurą transportującą nasiona do głowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mesomorph jakbym był na miejscu tego sąsiada i miał wał to bym powałował przed siewem a nie po B)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

jestem ze slaska z planowanych 13ha zasialem 7 ha a reszta zaorana lezy i jesli w poniedzialek nie zasieje to pszenica w to miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

u mnie dzis znowu pada a mialem siac jak do 15 nie posieje to bede sial jeczmien ozimy i tylko 8 ha rzepaku bedzie . w tym roku jak sie nie da posiac rzepaku to bedzie bardzo drogi chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nareszcie koniec. B) Nie posialiśmy planowanych 30ha, bo miejscami nie dało się wjechać. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafco1991    7

Musiałem przesiać 4 ha bo po siewie zaraz zlało i zrobiła się skorupa B) i w dodatku 2,5 kg na ha to zbyt mało na te pogody... ale już posiany 3,5 kg/ha i 3,0 kg/ha powinno być dobrze. Nie zapowiadają na razie deszczy więc powinien ładnie wzejść B)


Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Witam nie wiem co robic posiałem rzepak 26 te deszcze zamuliły pole co prawda rzepak sie przebija ale slabo czy jest sens przesiewac czy lepiej go zostawic i dac mu szanse co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie tak samo zbiło zamuliło ciężko ze wschodami przy takich prognozach trzeba na minimalną głębokość siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

u mnie tak samo zbiło zamuliło ciężko ze wschodami przy takich prognozach trzeba na minimalną głębokość siać.

ale kto to wiedział ze tak będzie a ja jeszcze dosc gleboko posialem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj