mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

Vril    1

To samo u nas B) .Wczoraj chciałem ruszyć ziemię bronami aby obsychała ale wjechałem z 15 m i się

utopiłem.Nie wiem co mam robić ,muszę trochę posiać a termin ucieka a wątpię że w ciągu 3 dni ziemia

przeschnie a na dodatek wczoraj znowu wlało.

 

Poradźcie coś -co robić. Na pewno można troszkę opóźnić przy siewie F1 ale na ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Wczoraj skończyłem siać rzepak. Po deszczu ziemia się bardzo dobrze uprawiała, ale na polu porobiły się grzęzawiska przez które się przedzierałem z lekko podniesionym zestawem uprawowo-siewnym. Nie było co czekać na lepszą pogodę - kończyłem w deszczu. I tak termin siewu opóźniony. Jakby mi się nie udało zasiać wczoraj to myślałem o siewie jęczmienia ozimego zamiast rzepaku.

W późniejszym siewie zwiększa się gęstość wysianych nasion/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

moj znajomy pryskal Rapsan 500 i Szabla 480, ale nie wiem jaka iloscia... Co o tych srodkach sadzicie? Widzialem ze chwasty ladnie wypalilo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

na slasku nadal leje nie wiem kiedy zaczniemy sianie juz mi rece opadaja ,juz nie mowie o koszeniu rzepaku jarego czy bedzie wogule jeszcze co zbierac jak tak dalej pojdzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

masakra u nas w lubelskim też leje i jeszcze trochę do siania zostało eh masakra mam nadzieje że nie będzie za późno żeby zasiać rzepak;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Na dolnym Śląsku jakos zdazylem ostatnie ha sielam w deszczu, a teraz codziennie pada i pada... Przenica w polu stoi,to jest masakra... Rzepak wschodzi ale jak tak bedzie padac to wyplucze to wszystko.Makabra ;( Wszystki prace polowe stoja.. ciekawe czy przenice sie posieje i ile bedzie jeszcze padac ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ciekawe co gorsze- siac w opoznionym terminie czy posiac wczesniej i narazic go na takie deszcze. Na ppr juz ktos pisal, ze ma rzepak do przesiania.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ten ktory wykielkowal to sobie poradzi, sasiad sial gdzies kolo 20 sierpnia i jest zielony to da rade, ja sialem 24 i 25 pod koniec juz deszcz lal. Powoli wschodzi zobaczymy jak to bedzie ;/;/ Do kitu ten rok ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

U mnie też masakra wczoraj posiałem i poleciałem Rapsanem 1,6l + Kalif 0,2 mimo że już go wycofują to jeszcze udało mi się go dostać. Ale na tym radość się skończyła od rana leje deszcz i nie wiem czy szlak nie trafi oprysku a o rzepaku nie wspomnę, w takim wypadku nie wiadomo czy czekać na pogodę i opóźnić siewy czy posiać i patrzeć jak się rzepak topi w wodzie to masakra jest jakaś B) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

to co się z ta pogodą dzieje w tym roku to jest makabra. Właśnie obawiam się że mi te nasionka poprostu zgniją już na polach zaczyna stawać woda, siałem go 25, a 26 prysnąłem zaczyna wschodzić ale przy normalnych warunkach już by był na wierzchu, normalnie masakra, jak tak dalej pójdzie to chyba będziemy podsiewać zobaczymy co z tego będzie. B) B)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

30 ha rzepaku posiane sialiśmy 24,25,26 sierpnia sialiśmy nawet w nocy, opryski też zrobione pryskałem Command Top 375 CS rzepak juz powschodził.Dzisiaj leje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

moj znajomy pryskal Rapsan 500 i Szabla 480, ale nie wiem jaka iloscia... Co o tych srodkach sadzicie? Widzialem ze chwasty ladnie wypalilo B)

 

dobra kombinacja, rapsan 1,5 do 2l na ha w zależności od rodzaju gleby i szabla 0,2-0,15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Bizonlove

 

również pryskałem Commandem Top 375 CS bez domieszek gotowy środek dawka 2,75-3l/ha jaką Ty przyjąłeś? Ja dałem 2,9l.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Rzepak populacyjny zasiany w systemie bezorkowym, oprysk Rapsan 2 l/ha + Szabla 0,25 l/ha.

 

Pod mieszańca dopiero zaczynam orkę.

Nie spieszyłem się zbytnio z orką żeby mi w nią nie wlało, bo katastrofa by była z uprawą do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam posiane 8 ha z czego 4 opryskane devrinolem top 3L/ha i leje deszcz a zostalo jeszcze 10 ha do siewu .

tylko 3 osoby u mnie w okolicy posialy a reszta nic B) B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Panowie ja jestem przed siewem nieraz siałem po 10 09 i nieżle plonował zalerzy jaka będzie jesień Czy ktoś siał odmiane o nazwie KADORE i jak plonuje bo sprzedawca ją zachwala a niechcę wdepnąć

ps na kujawach też leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie przez całe żniwa była praktycznie susza (deszczych raz na tydzień-dwa) dopiero wczoraj zaczeło padać, no i dziś od wieczora.

Było tak sucho że ciężko było orać na rzepak i za siewnikiem tak się kurzyło że nie było nic widać. Jak skończyłem siać 24 sierpnia to zaczeło co dzień po trochu popadywać. Jak piszecie że u was niedało się kosić ani teraz siać to aż sie wierzyć nie chce. U nas nie wiadomo było czy rzepak powschodzi w suchej ziemi, dopiero od wczoraj można powiedziec że pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas też nie wszystko posiane, trudno trzeba będzie podnieść normę wysiewu i dać na mszę. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja zasiałem 31ha od 9 do 17 września a po krótkiej burzy musiałem odsiać 2.6ha bo ziemia zbita i rzepak zamarł.Reszta jakoś wyłazi ale obsady zasianej i tak nie będzie.Dodam że w sierpniu spadło 20 litrów deszczu u nas, a dziś za dobę 40 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

U nas też nie wszystko posiane, trudno trzeba będzie podnieść normę wysiewu i dać na mszę. B)

 

dużo dajesz? B) mocno ci to koszty podnosi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to będzie z tym rzepakiem posialiśmy 26 sierpnia (okolice Puław)i ciągle pada deszcz, i to nie mały. Jak odbije się to na wschodach i początkowym rozwoju jeśli jeszcze trochę będzie padać ;/


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia co to bedzie na slasku nadal deszcz dzis padal zobaczymy jak bedzie trzeba i bedzie taka opcja to w niedziele sie pojedzie przynajmniej nawozy rozwiesc na orke ,a nawet zanim wjade z nawozami to puszcze na orke lekka brobe zeby szybciej obsychalo i tak nie wiem jak to bedzie bo woda stoi stawami mozna by powiedziec..masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@miszka31 ja nie muszę. B) jestem ministeriatem. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Mam pytanie do Kolegow:) W jakiej cenie u was sieja rzepak agregatem i od czego biora od ha ,czy od godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj