mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

proxy8441    248

Eryko tak sieję a w zasadzie to juz zasiałem wczoraj jak masz jakies pytania to wal siałem dokładnie 3.6kg/ha na wysiewie średnim i na A1.

 

kombajnista no tak czasami warto zasiać ciut później ale to zależy od roku raz zima wczesna a raz późna ciekawe jak tegoż roku bedzie jak narazie to pogoda licha jak na koniec śierpnia.

 

Opryskałem dziś 1 dzień po siewie Command 375 w il. 2.9l/ha, zalecają na słabych glebach 2.75 a na cięzszych do 3l postanowiłem i wysrodkowałem nieco dawkę tylko i tak mam obawy co do wschodów.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafco1991    7

wczoraj zasiałem 4 ha rzepaku odmiany Cabriolet i wyszło 2,2 kg/ha miał już ktoś z Was doświadczenia wysiewając tyle nasion na hektar? będę wdzięczny za odp :D


Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

proxy8441    248

kombajnista to się nie dziwie, nawał pracy, niewiedziałem wogóle że sieją u nas w okolicy rzepak jary.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

No i wykrakałem cały dzień leje i teraz to już mam obawy czy w przyszłym tygodniu posieje jak doleje

jutro albo pojutrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

do proxy - rozumiem że siejesz poznaniakiem co drugi lejek na A-1 , a jak ustawione zastawki na który ząbek od dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawie połowę mamy posianą... niestety deszcz uniemożliwił dalszy siew. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis pryskalem zaraz po deszczu Butisam i Comand zobaczymy co to bedzie....teraz trzeba czekac na pogode zeby szlo dalej siac rzepaki..okropny rok chcac nie chcac siew sie opoznia 3h narazie zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

aror tak zasiałem co drugą lejkę na A-1 i na wysiewie średnim, a zastawki na pierwszy ząbek od dołu jak w tabeli.

 

Ja już zasiałem i opryskałem przedwczoraj, teraz tylko czekam na wschody. Dałeś rady dziś wjechać w pole :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no z samego rana o 5tej...trzeba bylo bo kurcze czas ucieka a potem po wschodowo wiadomo mozna pryskac Comandem star a jeden litr kosztuje 130zl a daje sie go 3 litry na hektar,,a wiadomo to co w tym roku dostalismy za rzepak,to rece opadaj do dalszej pracy i czlowiek szuka wszedzie oszczednosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja posiałem ok 17.jeszcze może z 10 tylko trzeba zaorać.

Co do oprysku ja w tym roku pryskam po siewie.Rapsan[fuego] + coś w rodzaju comandu.koszt 145 zł.

W tamtym roku pryskałem Butisanem star lub Duo 0,85l/ha i galera 0,2l/ha.Po 3-4 liściu i byłem zadowolony.Koszt ok 160 rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem powiedziec Butisan star pomylka

Dawki i terminy stosowania: rzepak ozimy: 2,5-3 l/ha – bezpośrednio po siewie rzepaku 2-2,5 l/ha – wcześnie powschodowo (4-7 dzień po siewie rzepaku) 3 l/ha – powschodowo (jesienią, gdy rośliny rzepaku mają co najmniej jedną parę liści, a chwasty znajdują się w fazie liścieni do fazy 2 liści (przytulia czepna w fazie liścieni); rzepak jary: 2,5-3 l/ha – bezpośrednio po siewie rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Butisan Star to straszne dziadostwo, zwykły butisan bierze więcej chwastów niż star, a w kombinacji z commandem wychodzi taniej i jeszcze wiecej zwalcza chwastów.

Star nie bierze w przeciwieństwie do zwykłego butisana np: chwastnicy jednostronnej, jasnoty purpurowej, miotła zbożowa, fiołek polny i kilka mniej ważnych.

Dodatkowo command wzmacnia działanie na część takich samych chwastów i bierze gwiazdnce pospolitą.

 

Kiedyś liczyłem i chyba butisan + command biorą 9chwastów więcej niż butisan star no i są tańsze gdzieś z 50zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja opryskałem Commandem 2,9l/ha dałem zaniego 666zł za czteropak (4*3l)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

no ja mam posiane 50 ha a zaplanowane było 80, dziś pryskałem jd 6400 na bliźniakach to porobiłem takie ścieżki (technologiczne)że szok, jest strasznie mokro ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
ja opryskałem Commandem z Butisanem 2,9l/ha dałem zaniego 666zł za czteropak (4*3l)

 

Co to za środek? Bo Butisan i Commnad są od innych firm, więc kto to miesza i skąd dawka 3l skoro butisanu daje sie 2l i commandu 0,2? To jakaś ruska czy polska podróbka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

pomyłka już edytowałem.

 

pryskałem środkiem Command Top 375 CS którego się nie miesza z innymi dodatkowo.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

no prawda naszczęście ja mam posiane, ale o wschodzie nie am mowy B) W moich okolicach praktycznie nic nie posiane znikome hektary.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj