mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

poosa21    856

Na chwast to ja pryskam do 3 dni po siewie, daje fuego 1,5l + kalif 0,15l, na 1ha mieszcze sie w 150zł, efekt bardzo dobry, a na samosiewy z zbóz to daje pantere 0,6l/ha pryskam pod koniec wrzesnia w paździeniku daje horizon 0,5l i coś na robaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a ten Horizon to od jakiegoś grzyba? bo już kolega kombajnista o nim wspomniał, i ten robak to Gnatarz to jaki środek na niego?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak Horizon to na grzybowe....bardzo dobry srodek ktorego bardzo polecam...warto wydac na niego te pieniazki...od razu jest na pare chorub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

mesomorph    0

ja juz kupilem nasionka californium , i dzis jade po srodki to napisze co kupilem. pozdrawiam

 

mam kilka pytan:

1>czy robic sciezki technologiczne??

 

2>czy mozna rozwieść wapno na orke przed samym siewem agregatem uprawowo -siewnym?

 

3> czy stosowac przed siewem wał cambella + cambridge zeby ziemia osiadła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od poniedzialku chwyce sie orki tak nalalo wczoraj ze nie ma sesu...skiby sie beda walic niech troszke obeschnie..a gdzs lecialem UGmaxiem juz pod rzepak pierwszy rok postawilem na ten srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mesomorph też już zakupiłem wczoraj nasiona Kalifornium z Monsanto, a środek jaki mi polecili to właśnie Command i Butisan tylko zastanawia mnie jedno bo mam bańki po 3l z czego jest to na równy ha i pisze na nich Command to już jest wraz z Butisanem? Ten kolo tak mówił.

 

Ściezki sobie zrób bo są bardzo przydatne a w rzepaku to tym bardziej, a wałami wg. mnie też przeleć osiednie a rzepak nie lubi mieć "pulchno" pod sobą.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja wysialem nawoz Tarnogran R z BOREM i zasiałem dzis 110 13 ha jeszce ok 3 ha mi zostalo, deszcz mi przerwał ;/ a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

To ja sie wam pochwale iż dziś zasiałem rzepak na pow. 1,5 ha tylko tyle sieje , bo to narazie jest próba :D a wy wałójecie rzepak po siewie ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Wały jak już to przed siewem bo jak zrobisz to po siewie to mało co wzejdzie, zwłaszcza na gliniastej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie przy bardzo deszczowej pogodzie, natura sama zadba o ubicie gleby. :D Czasem aż za nadto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie wal jak juz to przed siewnie nie po........po niedzieli zaczne siew bo teraz orka a jutro jak sie uda lub w piatek wjedziemy do rzepaku jarego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

ja siew skonczylem :) opryskane :D czekam na wschody.. kiedys walowalem rzepak ale jak bylo sucho to wschody byly lipne bo ziemia zabita, ale rzepak lubi jak ziemia jest osaidnieta. waluje przed siewem walem cambella+ cambridge ktore ciagam za talerzowka, a potem agr uprawowo- siewny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a u mnie juz rzepak powschodził :D jakies 3 dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mrpawlak zbytni nie trybie Twojego postu z tymi nakładkami z dziuirami ale odpowiem Ci po mojemu to tak : musisz włożyć na wałek wysiewający kóło to najcieńsze, ok. 7mm grubości ma i takie rowki, później masz jeszcze do kukurydzy i do zboża. I razem z tym drobnym do rzepaku musisz włozyć tzw. dystans takie dodatkowe kółko całe płaskie i nastepnie to cienkie do rzepaku i tak cały wałek wysiewający co drugą czy co którąś chcesz siać.

 

Też się Wam pochwalę bo zasiałem już dziś 5 ha i to by było na tyle jutro oprysk i czekamy aż powschodzi :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

W to macie dobrze .Podsiąki od Wisły przy wiosennej powodzi zrobiły swoje .Nie dość że

orzemy błoto i trzeba czekać aż podeschnie to jeszcze na piątek zapowiadają deszcze.

Myślę że w końcu do 5 września coś posieje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powoli nie ma sie co pieklic... :D dzis dalej orka po niedzieli siew..nie raz lepiej opoznic siew zeby rzepak nie wybujal przed zima zbytnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

dokladnie wal jak juz to przed siewnie nie po........po niedzieli zaczne siew bo teraz orka a jutro jak sie uda lub w piatek wjedziemy do rzepaku jarego

 

Nie mam doświadczenia z wałowaniem, dlatego chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie polecacie wałowania po siewie? W tym roku kupiłem wał Expom Tytan z pierścieniami Cambridge. Uprawa (ziemie o podłoży gliniastym ciężkie i średnie) wyglądała tak: orka, dzień później średnie brony, tydzień później wałowanie , agregat aktywny uprawowo-siewny, wałowanie.

Polecacie nie wałować po siewie?

Wydaje mi się, że im bardziej jest sucho tym bardziej polecane jest wałowanie, gdyż ziarnko jest dociśnięte do gleby po wałowaniu, a nie leży w luźnej glebie jak to ma miejsce po przejechaniu samego siewnika. Jeszcze wszystkiego nie posiałem więc zostawię kawałek nie wałowanego pola i będę obserwował wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

a masz wal packera w agregacie siewnym? Ja bym ci radzil nie walowac, bo ziemia bedzie zabita, wydaje mi sie ze deszcz i tak ja ubije, a jesli bedziesz walowal przed siewem to ziemia osiadie i to wystarczy. Z wlasnego doswiadczenia wiem, w zeszlym roku zawalowalem i bylo sucho i ciezko bylo ze wschodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sieje Polifoske a pryskam zaraz po siewie do max 3 dni w tym roku Butisan+Comand....a i mam jeszcze troche alaneksy to go lacze z Comandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Jak sieję agregatem aktywnym to w nim jest wał strunowy, a jak talerzówką to Crosskill. Ten rok nie zapowiada się suchy, więc nie będę miał porównania do tego co było rok temu. W tamtym roku też miałem kiepskie wschody na lżejszych ziemiach, gdzie rzepak był siany metodą uproszczoną (nie miałem wtedy wału).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj