mesomorph

Siew rzepaku 2010

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vril    1

ja stosuje Lasso +Comand i pryskam zaraz po przejezdzie siewnika na wilgotna jeszcze ziemie...a orke zaczne moze koncem tygodnia a siec to tak kolo 25sierpnia nie wczesniej ;[

 

Kolego a skąd ty masz Lasso -przecież środek jest wycofany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Właśnie miałem się też pytać skąd to Lasso, przecierz nie ma go już ze 2 lata. W tym roku jakieś 6,5-7ha do siewu, odmiany z Pioniera Maximus PR45D04 oraz PR44D06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Famer21    6

kombajnista84, ja nie siejesz wujek, ale zawsze można porównać technike siewu, doświadczenia z tym związane, kto co kiedy i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Alaneks jest wycofany kolego w zeszlym roku tez pryskalem Lassem

 

Znaczy masz jakiś lewy zapas ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ja planuje 22-23 orke i 24-26 siew, ale nie wiadomo jak z pogoda..;/;/ 19 obornik bede wywozil bo mam pruzme z 4 lat i pojedzie na 15 h pod rzepak i na kukurydze zostanie :) Moglo by przestac juz padac :);[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Ja już na rzepak mam zaorane 16 ha .W tygodniu powałuje a potem bede siał wapno i dopiero rzepak około 25 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

równiez będę pryskał Butisanem + Comand, dziś już troszkę naorałem ale jeszcze ,mnie czeka wywóz obornika pod rzepak. Kombajnista a co do odmiany to musze skoczyć do Agropunktu i pogadać która lepsza na moje warunki, ale napewno nie bedzie to hybryd.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Na 10 ha

-rozsiałem wapno magnezowe okol (4 t/ha)

-podorywka gruberem

-orka ( zaorane)

-przed siewem dam polifoskę około 400 kg/ha

-potem agregat uprawowo siewny

-na wiosnę nawozy azotowe

 

Na 7 ha

- podorywka gruberem, potem talerzówką

- 20- 21.08 wywioze obornik (ok 40t/ha)

- 22-23.08 orka

- uprawa wałem cambella + croskil

- sieww agregatem uprawowo- siewnym

- na wiosnę nawozy azotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja juz na jesien na polowie arealu rzepakowego pryskam Horizonem...a nie raz i sie zdaza ze trzeba przejechac ja chrobactwo..bo sie plagnie....w tym roku naprawde boje sie slimakow bo widze ze jest ich co nie miara ;[ zobaczymyco bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Panowie , otóz w tym roku bede poraz pierwszy siał rzepak , klasa ziemi IV , pod przedplon był dawany pomiot kurzy w ilości 16t na ha , pszenica wydała tam 6,5 t z ha , w tym roku ściołem słome , dałem 8 t pomoitu kurzego na ha , wykonałem podorywke gruberem , i mam zamiar zaorać w sobote to pole i przed siewem rzepaku dać ok. 600 kg "lubofosu pod rzepak" i 100 kg soli potasowej , agregat i siew ;[ ok. 4 kg na ha, odmiana jaką mi zaproponowali to Osprey :) co sądzicie o moim planie , i co powiecie na temat tej odmiany , licze że ktoś pomoże początkującemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas termin goni, a orać nie można. ;[ Dolało w nocy... jak tej nocy nie popada to może jutro zacznę w końcu orać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

47ha posiane rzepaku a sucho że pług 2.6t z ziemi wyłazi.Codziennie gożej orać a niektórzy nie mogą kombajnem wjechać w pole.A niby mały kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Witam. Mam pytanie dotyczace jesienych zabiegów na uprawach rzepaku ozimego . Pytam głównie bo chce sie doradzic, ponieważ to co mówia sprzedawcy (w tym przypadku OSADKOWSKI) a praktyka sie rózni a także odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

 

Mianowice do ochrony i nawożenia rzepaku na jesien posiadam na tą chwile: (dawki na ha)

 

- przed plon pszenica (ok.7,5t/ha kl. III)

- odmiana raczej californium (jeszcze zobacze)

- lubofos 300kg/ha

- Fuego 500SC 1,5l/ha + Command 40EC 0,25 ha (po siewie)

 

i teraz mój problem

 

- Tebu 250EW 0,75l/ha + Solubor DF 2kg/ha ( faza 3-4 liści ok. września-pażdziernika)

- Terra Sorb 2l/ha

- Targa 10EC 0,33l/ha

 

Nie wiem jak to wymieszać.? Tebu moge zmieszac z Solubor a na dwa pozostałe potrzebne mi będą dodatkowo 2 przejazdy.

I jedna prośba czy ktoś by doradził w jakiej fazie wykonać te zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Panowie , otóz w tym roku bede poraz pierwszy siał rzepak , klasa ziemi IV , pod przedplon był dawany pomiot kurzy w ilości 16t na ha , pszenica wydała tam 6,5 t z ha , w tym roku ściołem słome , dałem 8 t pomoitu kurzego na ha , wykonałem podorywke gruberem , i mam zamiar zaorać w sobote to pole i przed siewem rzepaku dać ok. 600 kg "lubofosu pod rzepak" i 100 kg soli potasowej , agregat i siew ;[ ok. 4 kg na ha, odmiana jaką mi zaproponowali to Osprey :) co sądzicie o moim planie , i co powiecie na temat tej odmiany , licze że ktoś pomoże początkującemu :)

Po co aż tyle lubofoski? jak dałeś pomiot kurzy to wystarczy 400kg lubofoski, sól lepiej daj wczesną wisna jak tylko da rade wjechac w pole. Nasina rzepaku są pakowane po 2mln sztuk, tyle zawiera jednostka to ma być wysiane na 3ha wiec jak jednostka waży 10kg to na 1ha trzeba siac 3,3kg. Nie wiem czy na sciernisko dałeś mocznik, na przyszłosc to popryskaj w ilosci co najmiej 50kg mocznika na ha, o ile słoma została na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

pszenica miała ok.70-80 cm i słomy nie było nawet widać , tak ładnie ją pocieło ;[ Co do wysiewu , to chce zasiać 4kg/ha bo to jest IV klasa :) a sól nie powinna być dana przedsiewnie , a azot dany na wiosne ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Wczesna wiosna rzepak potrzebuje potasu a jak masz 4 klase to przez jesień i zime moze ci go troche wypłukać, na wiosne daj 100kg soli, 200kg siarczanu amonu, 250kg saletry amonowej a na druga dawke to albo mocznik albo saletre w zależności od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

u nas w sam raz na orke, wczoraj szlo elegancko, zaorałem 18 ha pod rzepak. W nocy troche padało to nie wiem jak bedzie dzis sie orac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A na 2 klase ziemi jakie nawozy dajecie w jakich ilościach i kiedy i jakie opryski w jakich ilościach tak dla porównania dzisiaj wujka spytam co on daje i napisze też? Jest tu ktoś kto posiada 1-2 klase ziemi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Witam... mam zamiar pierwszy raz zasiać rzepak... chciałbym się dowiedzieć jakie odmiany polecacie na ziemie ciężkie IV klasy przy opóźnionym terminie siewu, i jaką dawkę wysiewu stosować przy rozstawie rzędów 22cm siejąc poznaniakiem... Zastanawiam się też jaką ochronę zastosować jesienią i czy herbicyd stosować przed wschodem czy po wschodzie rzepaku. Z góry dzięki za pomoc:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wyjątkowo późne żniwa, jak żyje to takich nie pamietam :) U nas cały czas dolewa ale wczoraj sie dalismy i wywieźliśmy z ledwością obornik, którą część już wczoraj przyorałem a dokończyłem dziś. Początkiem przyszłego tyg. chcę wysiać Polifoskę i uprawić a końcem zasiać ok. 27.08 byle tylko pogoda pozwoli :)

 

Kumpel mi mówił że pryska Butisanem wraz z Commandem od 5-6 dni po siewie, czyli juz praktycznie po wschodzie jak warunki mu pozwolą mozna tymi srodkami pryskac powschodowo?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj