platium19

Class Dominator 100 POMOCY

Polecane posty

platium19    0

Mam od drugiego sezonu kombajn class dominator 100. I w tym roku zerwał mi się pas od młocarni który kosztował mnie 900zl. Zerwał mi się ponieważ z niewidomych powodów młocarnia schodzi z obrotów i gdy dostaje trochę więcej słomy zatyka się kombajn a ostatnio już się zdenerwowałem i na chama próbowałem odetkać i zerwałem pas. Z jakich to przyczyn się tak może dziać chciałbym wiedzieć? Z góry DZIĘKUJE za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

nie masz ustawionego klepiska za blisko?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

w dominatorze 80 a więc podobnym wajchą z prawej strony siedziska operatora patrząc w kierunku jazdy ,ale gdzie się zatyka z przodu czy tył młocarni,masz coś problem z odpowiednim ustawieniem młocarni claasy z reguły dobrze trzymają obroty ja mam swojego ponad 8 lat napoczątku też płaciłem frycowe teraz nie zamienił bym mojego "dziadka" na żaden inny :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Jezeli zatyka sie przenosnik pochyły to znak,że z młocarnią jest coś nie tak.Ja znam dobrze Claasa 98sl maxi,a 100 mi nic nie mówi,jednak myśle że są podobne.Opuść maxymalnie klepisko i zwiększ obroty młocarni i wtedy nie powinno to sie dziać.Oczywiście z omłotu nie będziesz zadowolony bo niedomłóci,więc stopniowo podciągaj klepisko.W Claasach pamietam takie pomyłki operatorów jak odchylanie blachy od rozdrabniacza i jak operator wyłączył rozdrabniacz,a nie przełożył blachy to zaraz miał zapchany kombajn,ale nie pamietam czy nie ma kontrolki od tego.Przyjacielu napisz która kontrolka zapala się pierwsza gdy maszyna zaczyna sie zapychac i czy w czasie koszenia obserwujesz obrotomierz młocarni (czynność podstawowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Zapomniałem dodać,że zaraz za bebnem młócącym masz bęben odrzutnika słomy-sprawdż naciag pasa od niego.Jak w twojej maszynie młocarnia włączana jest ręcznie (dżwignią) to na zgaszonym silniku włącz młocarnie i sprawdż jak rolka napina główny pas od zespołu omłotowego.W ogóle sprawdż wszystkie pasy.Piszesz,że zerwał ci się pas od młocarni,mi sie wydaje że wpierw było troche dymu i pas sie sfajczył.Unikaj tego,bo w Claasach przy silniku gdzie jest głowne koło pasowe z pasami od poszczególnych zespołow jest gumowe sprzęgło elastyczne,jak ono sie rozsypie to cała maszyna sie trzęsie.Je wymienić to nie jest problem ale zdjąć te koło pasowe to trzeba dużo ściągaczy i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0
z niewidomych powodów młocarnia schodzi z obrotów i gdy dostaje trochę więcej słomy zatyka się kombajn
kiedy u mnie kombajn tracił obroty na młockarni a czujniki kazały się zatrzymać przy większym obciążeniu okazało się że przypchany był układ paliwowy- wymiana filtrów i wyczyszczenie odstojnika rozwiązało ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
platium19    0

obserwuje wskaźnik młocarni i po 5 minutach chodzenia młocarni spada z obrotów i trzeba co chwile wajcha machać zęby pas się z powrotem naciągnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od drugiego sezonu kombajn class dominator 100. I w tym roku zerwał mi się pas od młocarni który kosztował mnie 900zl. Zerwał mi się ponieważ z niewidomych powodów młocarnia schodzi z obrotów i gdy dostaje trochę więcej słomy zatyka się kombajn a ostatnio już się zdenerwowałem i na chama próbowałem odetkać i zerwałem pas. Z jakich to przyczyn się tak może dziać chciałbym wiedzieć? Z góry DZIĘKUJE za pomoc.

PRAWDOPODOBNIE MUSISZ WYMIENIĆ USZCZELNIACZE W ŚRODKU TEGO KOŁA KTÓRE ŚCISKA PAS I PROBLEM ZNIKNIE ZE SPADANIEM OBROTÓW BĘBNA,KOSZT NIEWIELKI NAPRAWY. A CO DO PASA ZA 900ZŁ TO SIĘ NIE DZIW ŻE SIĘ URYWA TO JEST ZAMIENNIK ,NIEMA ŻADNEJ GWARANCJI ILE BĘDZIE CHODZIŁ MOŻE GODZINĘ A MOŻE KILKA SEZONÓW,MOŻNA ZAINWESTOWAĆ W ORGINAŁ CLAASA ALE TO SPORY WYDATEK ,LECZ JAKOŚĆ NIE PORUWNYWALNA I NAPEWNO POCHODZI KILKA SEZONÓW. I JESZCZE JEDNO NIE NAPINAJ TYM KOŁEM PASA MAKSYMALNIE BO ŻADEN PAS NAWET ORGINAŁ NIE WYTRZYMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Kolego mijasz się z prawdą-gdy jest widoczny wyciek na siłowniku przekładni bezstopniowej napędu bębna młócącego to wtedy tak.Wtedy należy wymienić uszczelniacz siłownika.Widać wtedy,że koło rozbryzguje po blachach olej i obroty spadają.Ale jak tam jest sucho to nie trzyma rozdzielacz.Jak w tej przekładni napinasz pas kołem to jestem pełen podziwu,bo tam nie ma regulacji.Widać że nie wiesz jak działa przekładnia bezstopniowa.A sprężyna która w drugim kole pasowym ściska do siebie tarcze koła pasowego nie służy do regulacji napięcia pasa,ale prawdą jest że utrzymuje jego naciąg.Działa to tak-jeżeli siłownik w kole pasowym zbliża do siebie tarcze koła to pas wchodzi w tym kole na większą średnice,a w kole ze sprężyną pokonywana jest siła sprężyny,tarcze się rozsuwają i pas wchodzi na mniejszą średnice koła i następuje zmiana liczby obrotów.Teraz jeżeli ciśnienie w siłowniku spadnie to tarcze rozsuną się i w tym kole pas wejdzie na mniejszą średnice,a w drugim kole sprężyna ściska tarcze i pas wchodzi na większą średnice koła i znowu następuje zmiana liczby obrotów na bębnie młocarni.Dodam,że ten siłownik w kole pasowym jest jednostronnego działania,a regulacja sprężyny (jej wysokość w trakcie montażu)jest stała.A jeżeli ją zaciśniesz to możesz sobie naprawde narobić biedy i trzeba wiedzieć przy jakim ustawieniu kół ją naprężać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BYĆ MOŻE SIĘ I MYLĘ NIE WIDZIAŁEM KOMBAJNU KOLEGI KTÓRY ZADAŁ PYTANIE NA TYM FORUM WIĘC NIEWIEM GDZIE WIDAĆ WYCIEK OLEJU. PODAŁEM NAJBARDZIEJ PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĘ SPADANIA OBROTÓW BĘBNA, JA OSOBIŚCIE BYM WYKLUCZYŁ DEFEKT ROZDZIELACZA, BO GDY ROZDZIELACZ W TYM MODELU BYŁBY WADLIWY TO WSZYSTKIE INNE FUNKCJE KTÓRE SĄ W NIM POWINNY TEŻ ŹLE FUNKCJONOWAĆ, TO ZNACZY MOŻE HEDER OPADAĆ LUB MOTOWIDŁA. LECZ WSZYSTKIE WYWODY NA TEMAT DEFEKTU KOMBAJNU O KTÓRYM PISAŁ KOLEGA NIE WIDZĄC TEGO SPRZĘTU SĄ NIEZASADNE BO JESZCZE NIKT NIE NAPRAWIŁ ŻADNEGO SPRZĘTU NA PODSTAWIE KILKU ZDAŃ NAPISANYCH NA FORUM. ZASADA DZIAŁANIA PRZEKŁADNI BEZSTOPNIOWEJ W CLAASIE JEST TAK BANALNIE PROSTA ŻE SZKODA CZASU NA OBIAŚNIANIE JEGO DZIAŁANIA. A TAK NA MARGINESIE DRUGIE KOŁO NA SPRĘŻYNIE PRZYPOMINAJĄCEJ DOCISK MA NA CELU ZAPOBIEC NADMIERNEMU NAPRĘŻENIU PASA.

WRAZIE JAKICH KOLWIEK PYTAŃ JESTEM OTWARTY NA DYSKUSJĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Zgadza się-ciężko jest naprawić usterke nie widząc maszyny i zasada działania przekładni bezstopniowej jest prosta.Przyjacielu rozdzielacz do regulacji obrotów bębna nie współpracuje z żadną inną funkcją hydrauliki.To jest praktycznie zawór którym porcjujesz ilość oleju do siłownika.Wracając do tej sprężyny to zobacz w innym temacie jaki jest problem z jej montażem.Jej nie wolno samowolnie regulować,bo potem albo rwie pas,albo jest poślizg pasa,albo zmienia się zakres regulacji obrotów młocarni.Ja już w 1990r pracowałem na nowiutkim Dominatorze 98sl maxi i często były w nim awarie tego kątowego kolanka którym dopływa olej do siłownika koła pasowego od obrotów młocarni.Po mnie na ten kombajn usiadł gamoń z Bizona i on dał popis-w kole pasowym ze sprężyną jest smarowniczka,którą smaruje się bardzo rzadko tulejke po której pływa tarcza koła pasowego dociskana tą nieszczęsną sprężyną.Kolo tak długo wtaczał smar,aż jak to się mówi wyjdzie i tyle nawalił,że pas zaczął się ślizgać.Myśle,że temat można zamknąć,kolega młóci i się nie odzywa,czyli ma po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
platium19    0

już po żniwach ale problem jest i to musi być winna rozdzielacz bo niego leci olej i heder tez się sam opuszcza i motowidła. Dzięki za pomoc wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOŻE TROCHĘ NIE NA TEMAT ALE MAM TAKIE PYTANIE, JAK SIĘ SPRAWDZA KOMBAJN NP.CLAAS Z SYSTEMEM OMŁOTU RETOROWYM MŁÓCĄC ZBOŻE A NIE KUKURYDZĘ?

CZY W ZBOŻU OGÓLNIE SIĘ SPRAWDZA BO OPINIE SĄ PODZIELONE,A PLANUJĘ KUPIĆ COŚ TAKIEGO.

JEŻELI KTOŚ POSIADA CLAASA Z RETORAMI ALBO PRACUJĘ NA TAKIM TO PROSZĘ O OPINIĘ O TYM KOMBAJNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Pracowałem na CTS-ie.Kombajn z tradycyją młocarnią i dwoma rotorami wzdłużnymi.Przyjacielu paradoksem by było by sprzęt za potężne pieniądze młócił tylko kukurydze.Dwa sezony takim pracowałem i nie powiem złego słowa jak sie zachowuje w zbożu.Nie wiem jak Class,ale ten John Deere ma tradycyją młocarnie i klepisko,które prawie zawsze jest max.opuszczone i nawet do zboża nie wyciąga się specjalnych wkładek klepiska przeznaczonych do kukurydzy.Dlatego tak jest,że najważniejszy proces omłotu odbywa się w rotorach.Według mnie to dobry kombajn do zbóż,z jedną małą wadą-prasować po nim słome,która jest sfatygowana po przejściu przez rotory i z pokosu po hederze 7.5m wymaga dobrej prasy i cierpliwości.Jeżeli chodzi o kombajny Case,z jednym rotorem,typowe do kukurydzy to słyszałem,że w zbożach jest z nimi problem i wymaga to dobrania odpowiednich klepisk pod rotor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian214    0

Witam. Mam pytanie dotyczące zmiany pasa młocarni w claasie 98. Które koło trzeba ściągnąć aby go wymienić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj