włodek

Słomex - preparat do rozkładu resztek pożniwnych

Polecane posty

włodek    16

Dzień dobry,

Pytanie dotyczy produktu Słomex. Czy ktoś z Was stosował i może powiedzieć na jego temat coś więcej? Nawozy teraz cholernie drogie. Obornik u mnie w okolicy trudno dostępny ponieważ mało gospodarstw zajmujących się produkcją zwierzęcą a jak już takie są i sprzedają obornik to windują bardzo ceny bo i popyt jest duży (a parę lat temu prosili się żeby ktoś od nich za darmo odbierał). Słomę tnę i zastanawiam się, czy nie polać tego czymś co rozłoży mi fajnie te resztki + zasili glebę jakimiś niezbędnymi pierwiastkami. Słomex mi się rzucił w oczy z tego względu, że z tych wszystkich preparatów tego typu, ma ciekawy skład. Jeśli znacie coś lepszego to oczywiście rozważę każdą propozycję. 

Aha i jeszcze jedno bo wiem że to czasem znaczenie. Podorywka będzie robiona agregatem talerzowym. Wspominam o tym bo niektórzy producenci tego typu środków wymagają płytkiego przeorania. W przypadku Słomexa nie piszą nic więc rozumiem że to nie ma znaczenia. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

A jeszcze lepsze będzie wapno. A jak jest uregulowany odczyn w glebie to już w ogóle nic nie trzeba. Nawiasem mówiąc nawet na moich kwaśnych piachach słoma ładnie się rozkłada i po roku nie ma po niej śladu w glebie. Więc nawet bez testowania tych środków wiem, że nie są potrzebne. Syp wapno i zapomnij o cudownych wynalazkach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Zgadza się, do tej pory zawsze tak robiłem. Tylko teraz tona polifoski z mojej okolicy kosztuje prawie 5000zł. Przy takiej cenie nawozu oraz cenie zboża jaka aktualnie jest, jest to kompletnie nie opłacalne. Dlatego szukam alternatywy. I chyba nie tylko ja.

1 minutę temu, KlimekPL napisał:

A jeszcze lepsze będzie wapno. A jak jest uregulowany odczyn w glebie to już w ogóle nic nie trzeba. Nawiasem mówiąc nawet na moich kwaśnych piachach słoma ładnie się rozkłada i po roku nie ma po niej śladu w glebie. Więc nawet bez testowania tych środków wiem, że nie są potrzebne. Syp wapno i zapomnij o cudownych wynalazkach.

Wapna już od 2 lat daję nieco mniej ponieważ odczyn gleby jest idealne bo robiłem badania i teraz daję jedynie na podtrzymania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Słomą nawozów nie zastąpisz, to ile słomą zostawi w glebie można oszacować (pełno poradników w sieci) ale bez nawożenie to odpuść sobie zabawę w rolnika. Nie muszą być nawozy sztuczne ale jak masz problem z dostępem do mineralnych to pozostają Ci poplony choć i tak potrzebne nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Poplony tak czy inaczej sieję co roku. No nic, będę szukał może gdzieś w polsce jakiegoś obornika z transportem. Bo jednak różnica po oborniku jest ogromna. W tym roku mam właśnie porównanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

W sprzedaży jest obornik granulowany, bez problemu wysyłka tylko cena wszystkich nawozów jest zbilansowana do cen nawozów syntetyczny i żadnej oszczędności nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj