sumek666

Ładowacz czołowy Hydramet czy Hydrometal?

Polecane posty

sumek666    5084

Cześć,

szukam opinii użytkowników ładowaczy Hydrometal AT40 lub Hydramet Xtreme3. 

Ceny bardzo zbliżone, róznica kilkaset złotych. Kosztują od 28 tys netto do mniej więcej 31-32 tys.  

Który lepszy?

Pozdrawiam


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Nie polecam hydrometalu że względu na podejście do klienta. Chciałem założyć model at40 ale dyrektor miał kto gdzieś. Straciłem przez niego dobre pół roku przez co stał poszła mocno do góry i przy zamówieniu agromasza byłem 3 tys stratny. Z agromasza jestem zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Za daleko mam żeby brać z fabryki. Wątpię, że cena z fabryki będzie mniejsza jak u dilera. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ja mam hydrometal przy ciągniku 125 km, 5 lat temu montowany, intensywnie eksploatowany i narazie jest ok. Jedyne co to pękły mi dwa sworznie ale pewnie z uwagi na to że dostaje duże obciążenia:d jeśli teraz też takie robią to szczerze polecam.

3 godziny temu, sumek666 napisał:

Za daleko mam żeby brać z fabryki. Wątpię, że cena z fabryki będzie mniejsza jak u dilera. 

Wgl to sprzedają tak ? A serwis kto będzie robił w razie co ? Wątpię. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
4 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Wgl to sprzedają tak ? A serwis kto będzie robił w razie co ? Wątpię. 

O dziwo da się, ale...

29k netto za ładowacz z konstrukcją itd, ale... Transport i montaż po mojej stronie.Diler w tej cenie robi też montaż lub robi upust wartości montażu - 1,5-2k. 

Agrimet to co to? Pierwsze słyszę. 

@soltys48 jakby co to Spawmet nie ma wymiarów na konsole do New Holland 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
45 minut temu, sumek666 napisał:

 

@soltys48 jakby co to Spawmet nie ma wymiarów na konsole do New Holland 

Dziwisz się? Ja bym się nie podpisał pod ładowaczem do tego 🤭🤭🤭

 

A tak serio to wiem że robili pod konkretny ciągnik lecz w Twoim przypadku to odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Byłem u nich na firmie z 2-3 tygodnie temu to mieli z 5 ciągników różnych marek i latali z miarkami po nich. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

I nie zajechałeś do mnie🙄 często tak tam jest ,z miesiąc temu prowadziłem tam Aresa na pomiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jako pasażer byłem :)

A Inter Tech? 

dostałem wycenę na 22k + montaż 1,5k


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Tym bardziej. Co by łyknął.

Inter tech nie ma zbyt dobrych opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Inter tech to taka kopia Metal Fachu.. słabe poziomowanie, nie dokładnie pospawany, już wolałbym Hydramet.. duże doświadczenie mają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam hydramet Xtreme 1 na swojej proxie i od nowości nie zawiódł mnie. Przewalił ogromne ilości materiału przez 7 lat. Jedynie co, to po 6 latach trochę puszczają siłowniki od przechyłu ramki. Wysiegnik jak i adaptacja jest bardzo solidnie wykonana. Do osprzętu (łyżki) również nie mam zastrzeżeń.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Agrimet to jest to samo co hydramet , nawet tabliczka znamionowa na nim jest hydramet, a cena może być niższa. Mam agrimet i jest ok nie mam zastrzeżeń jak narazie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chłop z agrimetu mi policzył ten największy model CX25 i wyszło 33k netto 😱


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Pewnie 1,5 x trzeba pomnożyć. To mi na początku 2021 coś koło 24 netto za cx25 wycenił. A założyłem agromaszu za 23 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Mi chyba z 7tys wyszło różnicy. Hydramet wysoko montowany i z doświadczenia z forterry wiem że do odczepienia potrzeba ciężkich narzędzi 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj dostałem wycenę na Sonarol. 25k netto + 1000 zł za kolor

Chyba jednak postawię na tego Hydrometala AT40


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj