michael01989

Zmiana predkosci wom 540/1000 obr

Polecane posty

Witam od jutr będę posiadaczem ciągnika ZETOR 16245 i potrzebuje informacje jak zmienia się prędkość wałka w tym ciągniku:) kojarzę ze tam chyba zmienia się końcówki wałka i mam taka prozbę jeśli ktoś ma na to szybszy i lepszy patent zebu to opisał:) z góry dzięki:) Nie miałem okazji dowiedzieć się od sprzedającego bo ja jestem tylko pracownikiem i nie oglądałem go przed zakupem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

chłopie nie przekładaj zadnych wałków kup taki wałek jak masz z tyłu z tym samym frezem i jak bedziesz chciał mieć 1000obr to go wcisnij w skrzynię pośrednia otwór jest po prawej stronie na nim jest taka jakby pokrywka na dwie śruby M8 klucz 13 włóz tam wałek i dociśnij ta "pokrywka" tylko sprawdz czy zaskoczył ja przy 80 miałęm zdarzenie ze musiałem mocno przyłoszyc bo coś było zablokowane, a jakbyś chciał zey to szybciej właczać to byś musiął ściągnąć sprezyne co cofa dzwignie przełącznika i do tej dzwigni przymocować sobie coś do przełaczania ktoś z af ma juz to przerobione poszukam i wstawie link oo i napiszesz do włąsciciela tej przeróbki i ci wszystko powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja nie chce innego frezu bo nie mam takiego wałka ;/;p a muszę zmieniać prędkośc bo w kosiarce mam 1000obr a w prasie 540 i zależy mi na szybkiej zmianie prędkości.... w poprzednim miałem normalnie w kabinie przełączanie ale ciągnik ma już 28 lat i mimo moich starań nie da rady dłużej jeździć a części drogie;/....... eh chciało by się nowy ale nie ma na to szans;p jak by to była zima to bym se to sam przerobił ale teraz nie mam czasu nad tym myśleć;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris08    0

witam

 

W kabinie wajcha od zalaczania przekaznika ma trzy pozycje. W jedna strone sie wlacza, srodek wylacza, a do tylu co robi? nic sie nie dzieje, też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do tyłu masz obroty zależne od prędkości jazdy.Nie każde ciągniki to miały więc u ciebie może tego nie być.Włącz wałek i rusz ciągnikiem z jakąś maszyną to zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam,mam pytanie czy da rade założyć na tył do Zetora 8045 przednie koła od bizona,chodzi mi o to czy pasuje rozstaw szpilek?
    • Przez BARTOLA
      Witam niedawno nabyłem zetora 8145 i mam pytanie odnośnie hałasów z tyłu kabiny czy to jest normalne że na najwyższym biegu tylny most zaczyna wydawać jakieś hasłasy ? , hałas jest wręcz identyczny jak tylnego mostu w c360 ,      Czy w tym modelu zawsze słychać tylny most czy powinno być cicho?  , zlokalizowałem ze najwiecej hałasu przedostaje się przez dźwignie sterowania podnośnikiem , 
      dodam jeszcze ze dźwięk jest najbardziej słyszalny na prostej gdy zjeżdżam z górki to cichnie 
    • Przez adamuss666
      Kupię konsole nowy typ do zetora 8045
    • Przez tymtus
      Witam. Mam problem, z zetorkiem, wom 6 tarczkowy, tarczki i przekładki nowe. Dzisiaj podczas prasowania wom się uślizgnął, prasa się zatrzymała, dodałem gazu, prasa ruszyła, ale wom nie chce się rozłączyć, rodzielacz podaje olej prawidłowo, raz płynie jednym przewodem, raz drugim. Co się mogło stać? 
    • Przez backspace
      Witam.
      Czy przy wyjęciu wałka ataku tylnego mostu w zetorze 12145 konieczny będzie demontaż zwolnic?
      Z góry dziękuję, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj