szefuncio

Co lepsze valtra N101 czy deutz-fahr Agrofarm 410

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
casemxu125    0

agrofarm bardziej mi się podoba.. hehe

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Valtra N101 w 100 % :) :)

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli Valtra w wersji HiTech to Valtrę, ciągnik z wyższej półki, większa, bardziej komfortowa kabina.

Valtra ma mocniejszą hydraulikę, standardowo masz EHR, więcej biegów pod obciążeniem, moment obrotowy silnika większy o aż 140Nm, większa masa prawie o 1t, ciągnik zupełnie z innej półki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu porównujesz 2 zupełnie inne ciągniki? Jest pełno takich tematów, poszukaj, przeczytaj zapytaj. :) Jeśli już chcesz porównanie Agrofarma to nie 80konny model tylko 109km - 430. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zalety Valtry Ci napisałem, dotego dochodzi duża żywotność tych ciąników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak kształtuję się cena takich ciągników ? Zależy też na jakim areale ma pracować, bo może lepiej kupić tańszy, a za resztę kasy kupić jakoś maszynę ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

widze, ze sypia sie tutaj same mocne argumenty typu "agrofarm bardziej mi sie podoba" :)

 

 

wiadomo ze DF jest tanszy bo Valtra kosztuje ok. 254 tys brutto (cena z czerwca) a DF bedzie prawie 100 tys tanszy... jak juz to do tej Valtry porownaj DF Agrotrona K420, tu juz masz EHR w standardzie tak jak rewers EH, w standardzie nawet dosyc szerokie ogumienie, wydajna hydraulika itp. itd. cena bedzie ciut mniejsza od Valtry. ale ja bym wybral Valtre, jakos w kabinie mi sie lepiej spodobalo, tak bardziej wszystko ulozone w jednym miejscu (chodzi mi o te przelaczniki), wiecej miejsca (choc dla mnie to bez roznicy). ja wstepnie juz z ojcem wybieralem pomiedzy Valta N101 Hi-Tech, a DF Agrotronem K420 i po wstepnych ogledzinach lepiej wypadla Valtra, mimo wiekszej ceny. @szefuncio napisz jeszcze do czego ma byc to ciagnik bo do prac typu prace zielonkowe czy inne lekkie to lepszy bedzie Agrofarm, ale do orki, uprawy czy siewu agregatem to wiadomo, ze lepszy jest wiekszy ciagnik, ale tak jak juz wspominal kolega @Farmer pomysl nad agrofarmem 430 no i poszukaj jeszcze na forum podobnych tematow to dowiesz sie wicej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

macie te porównania, chyba sam założę temat co wybrać agroplusa 60 czy fendta 820, lub podobny :)

ps. najlepszym wyborem były by oba te ciągniki df do lżejszych prac valtra do pola pomyśl o tym autorze tematu he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no dokladnie, to porownanie nie jest dobre... wspomnialem ze do tej Valtry to mozna porownac DF Agrotrona K420, a do tego Agrofarma to moze sobie porownac Valtre A82...

 

@rafalos1222 to po co w ogole piszesz jak juz kolega @kris to napisal?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
widze, ze sypia sie tutaj same mocne argumenty typu "agrofarm bardziej mi sie podoba" :)

 

 

ale ja bym wybral Valtre, jakos w kabinie mi sie lepiej spodobalo

 

Też widzę że piszesz same konkrety Henius :)

Po za tym to poprawcie nazwę tematu bo to "leprze" mi trochę nie pasuje :)

 

EDIT

 

Henius

Dosyć szersze ogumienie? wydajna hydraulika? cena ciut mniejsza? Jeśli to są konkrety to ja już nie wiem...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

haha :) urwales kawal tekstu :) przeczytaj jeszcze raz i wolniej bo chyba starasz sie szybko czytac, ale ci to nie wychodzi :) ja widze ze jest tam napisane "ja bym wybral Valtre, jakos w kabinie mi sie lepiej spodobalo, tak bardziej wszystko ulozone w jednym miejscu (chodzi mi o te przelaczniki), wiecej miejsca (choc dla mnie to bez roznicy)". ten tekst dotyczy samej kabiny, nie wspominalem ze Valtra ma lepszy udzwig, wydatek pompy podobny, Valtra ma lepsza skrzynie biegow (4 biegi zalaczane pod obciazeniem). oczywiscie porownuje do Agrotrona K420...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

Nie wiem co mam kupić. Może ktoś mi doradzić z góry dziękuje.

Proponował bym VALTRE N1o1 rok temu taka kupilem i jestem bardzo zadowolony Przepracowałem 1000mth wykorzystuje ją do prac z ładowaczem czolowymQ55 i wszelkich prac polowych Jest to zwrotny ekonomiczny niezawdodny i bardzo komfotrowy ciągniczek :) gdybys sie zdecydowal to mocno polecam model N101hCR(HiTech)z hudro-pneumatycznym przednim zawieszeniem i amortyzowaną kabinką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tą zwrotnością to kolega z lekka przesadził :) Bo w tej kategorii wagowo-mocowej jest jednym z najmniej zwrotnych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Nie wiem jak DF ale Valtra to dobry ciagnik spalanie jest proporcjonalne do pracy w ciezkich pracach jak orka spali wiecej a w lekkich duzo mnie .. moj kuzyn ma N111 i w orce mu pali 15 l/mtg a gdy ugniatal kiszonke spalila mu 5 l/mtg, to jest moim zdaniem dobre jesli komus zalezy na oszczednosci paliwa, jezdzi sie nia dobrze wygodnie i wogole dobry ciagnik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Valtra ma lepsza skrzynie biegow (4 biegi zalaczane pod obciazeniem). oczywiscie porownuje do Agrotrona K420...

 

Kolego Valtra ma 3 biegi załączane pod obciążeniem, a nie 4 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo123    4

Ja za swoją valtre n92+tur valtry v45 dałem 260tyś brutto . Tury orginalne valtry bardzo dużo kosztują ja za swojego dałem 47tyś brutto + chwytak do bel i krokodyl.


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Jeśli to jeszcze aktualneto ja bym wybrał Deutza tylko Agrotrona K420. Dlaczego? Ma lepszy bajer, sporo mniej od Valtry spali, Agrotron ma 4038 poj. silnika natomiast Valtra ma 4.400 poj. silnika. Agrotron ma 4 prędkości wałka, natomiast N101 ma tylko 2. Agrotron ma inteligentny podłokietnik w którym jest rewers elktrohydrauliczny, sterowanie hydrauliką i podnośnikiem, posiada regulację sterowane elektrohydrauliczne, z regulacją przepływu i czasu, posiada radar który pokazuje poślizg kół, układ napędowy jest ZF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj