pawelec

lekki strop tymczasowy

Polecane posty

pawelec    89

Nie zdążyłem niestety zrobić stropu betonowego z izolacją w pomieszczeniu gdzie będzie przechowalnia ziemniaków. A wiem już teraz że nie zmieszczę wszystkich ziemniaków w dotychczasowych magazynach. Pomieszczenie ma wymiary ok 7x15 wys 4m. Jest to wydzielony box w nowej stodole. Podpowiedzcie ze czego najlepiej zrobić taki strop tylko na tę zimę, w przyszłym roku już będzie wszystko tak jak ma być. Myślałem o wełnie podwieszonej na siatce, ewentualnie słomie.

pozdro!

 

Zdjęcia pomieszczenia:

http://www.fotosik.p...64ce5f0948.html

http://www.fotosik.p...cafe2211e8.html

http://www.fotosik.p...38b61717a6.html


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Żadnych pomysłów..? :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Gdybyś miał kilka wolnych tregli - na to deski i jakieś ocieplenie np wełna, albo płyta od razu na tregle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Ja bym wrzucił żerdzie i na to słomę w kostce. U was tam może być problem z żerdziami bo gościu z Radomia przyjeżdżał aż do mnie kupować. Ale słoma dobrze izoluje i przepuszcza. A wełna wilgocią nasiąknie i się obwiesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie położyć belki (bo jest na czym je oprzeć) i rozłożyć styropian/wełnę, który później wykorzystasz robiąc strop i docisnąć go słomą. Siatkę będzie trzeba będzie gęsto podczepić do dachu co utrudni montaż, i demontaż, w dodatku siatka jest trochę kosztuje i jej później nie wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

O matko ale masz problem, kup płytę obornicką(warstwową) i z niej zrób podwieszany sufit, dwa dni roboty i po problemie, i masz porządnie ocieplony sufit i gwarancje że ci nic nie zmarznie a nie jak niektórzy tutaj wymyślają jakieś kombinacje alpejskie ze słomą. W tym pomieszczeniu co jest na zdjęciu to jest jakaś posadzka?


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie ma posadzki.

Co to za płyta obornicka? Możesz wyjaśnić?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Płyta warstwowa, z jednej i z drugiej strony blacha a w środku albo pianka albo styropian. Ale to kosztuje powyżej 50zł/m2 zależne od grubości więc drogie rozwiązanie. Kurczę 7m to trochę rozpiętości jest Kupno belek drewnianych by zrobić konstrukcję + łaty to trochę też będzie kosztować. A te ziemniaki zaraz będziesz wywozić czy jakiś dłuższy czas będziesz je przechowywał? Bo ja bym je nasypał i zrobił kopiec (taki jak na dworze się robi) i by był spokój. Bo jak widzę to bramy tak masz z cienkiej blachy nie ocieplone z dziurami na dole więc i tak mróz wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Dziury na dole w drzwiach są, bo tam jest zostawione miejsce na posadzkę 10cm. W tym momencie posadzki jeszcze nie ma, stad ta dziura.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Jak z płyty nie chcesz to już lepiej zrobić tak jak mówi @dawidg2 zrobić w środku coś w stylu kopca a wydawać kase na belki deski i styropian a na wiosne to wszystko rozbierać (i nie wiadomo czy ci się do czegoś przydadzą) to niepotrzebne koszty, lepiej dołożyć i od razu zakładać płytę, myślę że w ośmiu tysiakach powinieneś się zmieścić.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Ale kopiec z ziemia w środku? Czy tylko kostki słomy?

8tys z robota? Czy sam materiał?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zrobiliśmy konstrukcję drewnianą, od spodu i z góry płyta wiórowa zaimpregnowana, w środku wełna.

konstrukcja to regle o długości 7,5m kładzione na sztorc co 60cm na długości 15m, wyparte co ok 2m tym samym materiałem. Wyszła fajna, solidna kratownica drewniana.

Pytanie: ile dać wełny do środka żeby to miało ręce i nogi? Między płytami jest 22cm wolnego miejsca w środku.

 

Wentylacja: pomieszczenie 15x7,5m - 6 otworów fi 15cm z wiatrakiem na jednej ścianie dłuższej. nada? ;)

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj