Kamilo98

Zakup gospodarstwa 25 h z bydłem i maszynami

Polecane posty

Kamilo98    0

Witam mam pytanie czy opłacało by się  zakupić gospodarstwo rolne 25 h ziemi 3-4 klasy z podstawowymi maszynami i bydłem 40 sztuk za 1,5 mln 800 tys wkład własny resztą na kredyt proszę podpowiedzieć czy wygenerowalo by to gospodarstwo przychód na spłatę kredytu i jakieś życie z góry dziękuję za podpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Życie ci nie miłe.W tych czasach kredyt chcesz brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593

w tych czasach..., a myślisz że może nastąpić poprawa w kredytach i że dalej będziesz spłacał odsetki jajkami? odpowiem Ci: to już nie wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś ci sie pomyliło.Ja w życiu grosza kredytu nie wziąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593

I chwała Ci za to (sorry, powinienem napisać ogólnie a nie kierując to w Twoją strone).

Od dawna się tylko słyszy "ciężkie czasy, ciężkie czasy..." - a kiedy one w końcu przeminął?

Co do gospodarstwa ciężko powiedzieć, trzeba mieć na to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
10 godzin temu, Kamilo98 napisał:

Witam mam pytanie czy opłacało by się  zakupić gospodarstwo rolne 25 h ziemi 3-4 klasy z podstawowymi maszynami i bydłem 40 sztuk za 1,5 mln 800 tys wkład własny resztą na kredyt proszę podpowiedzieć czy wygenerowalo by to gospodarstwo przychód na spłatę kredytu i jakieś życie z góry dziękuję za podpowiedzi 

25 ha ? za ile ? 3-4 klasa średnio 60 tyś . 25x 60 = 1,5 mln     40 szt bydła ? rozumiem że krowy ?  40x5 = 200 tyś       Podstawowe maszyny ?   minimum 250 tyś  . Na taką zabawę trzeba byłoby minimum 2 mln pln . Za 1,5 mln to moglbyś co najwyzej kupic te 25 ha ziemi . Ale 700 tyś kredytu na 30 lat  to trzeba oddać 2,1 mln  czyli 70 tyś rocznie . Takie gospodarstwo jak będzie wręcz idealnie prowadzone to nie wiem czy samego zysku starczy na kredyt a gdzie życie ? :P 

Ja tu widze tylko 2 rozwiązania albo zacznij grać w jakiegoś farmera na komputerze albo szukaj kobity z hektarami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kup sobie siedlisko z 2 ha ziemi i się można bawić jak masz kasę 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo98    0
19 godzin temu, Zefir napisał:

25 ha ? za ile ? 3-4 klasa średnio 60 tyś . 25x 60 = 1,5 mln     40 szt bydła ? rozumiem że krowy ?  40x5 = 200 tyś       Podstawowe maszyny ?   minimum 250 tyś  . Na taką zabawę trzeba byłoby minimum 2 mln pln . Za 1,5 mln to moglbyś co najwyzej kupic te 25 ha ziemi . Ale 700 tyś kredytu na 30 lat  to trzeba oddać 2,1 mln  czyli 70 tyś rocznie . Takie gospodarstwo jak będzie wręcz idealnie prowadzone to nie wiem czy samego zysku starczy na kredyt a gdzie życie ? :P 

Ja tu widze tylko 2 rozwiązania albo zacznij grać w jakiegoś farmera na komputerze albo szukaj kobity z hektarami 

1,4mln całość z maszynami w tym 4ciagniki stare bo stare ale jeden 4x4i kombajn Claas dominator 98 i 40sztuk bydła w cenę ciągle prosperujące gospodarstwo no i poprawka bo 6h jest 5klasy

A i 70tysiecy rocznie przez 15 lat kredyt już się dowiadywałem o kredycie co i jak i ile 

Edytowano przez Kamilo98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co ci to potrzebne? Chcesz kase z tego ciągnąć jako biznes czy tak bo chcesz sobie gospodarke mieć bo to lubisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj