Wojtek026

Traktorek ogrodowy kosiarka co wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

Jakie traktorki polecacie jakiej firmy oraz jakiej mocy, może nie jest to traktor do pola ale na pewno w każdym gospodarstwie przydatny, mam już dość pchania kosiarki, a poza koszeniem można zawsze małą przyczepkę doczepić czy poodśnieżać, mój faworyt https://allegro.pl/oferta/traktor-ogrodowy-solo-al-ko-t15-95-6-hd-a-kosz310l-12246286516?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrod_pla_ss&ev_adgr=ogrod&ev_campaign_id=15231253834&gclid=EAIaIQobChMIxtP3xKS2-AIVjgwGAB2SqQYLEAYYCSABEgLzgPD_BwE

czy polecacie coś innego czy warto brać V2 silnik, oraz jakie firmy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poza maskami traktorki ogrodowe niemal nie różnią się od siebie.Przebiagnij się po marketach i popatrz na ramy i rozmieszczenie oprzyrządowania i moce silnika.Kompletni bez znaczenia jaki traktor kupisz będzie to to samo co ma twój sąsiad.Silniki dwu cylindrowe nie są wcale znacznie mocniejsze od jednocylindrowych z powodu jakieś tam dyrektywy UE.Wszystko to co napisałem tyczy się sprzętu tego typu co z linku powyżej.Oczywiscie są też kosiarki Profi ale to już inna bajka i cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zależy co dokładnie ma robić taka kosiarka, na jaką powierzchnię, jaki teren, czy jest dużo drzewek, pochyłości, czy mamy zbierać trawę, czy może mulczować itp. 

Ja np. raz na jakiś pomagam kosić sporą powierzchnię w cięższym terenie i bez napędu na wszystkie koła pewnie byłby problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Teren płaski, może małe bruzdy, do koszenia ogródek między malinami odstępy i pomiędzy drzewkami, oraz całe podwórko w około i tzw. za stodołą, drogi między polami itd, oraz ciekaw jestem jak to jest  z wykożystaniem tego sprzętu strikte jako traktorka podwózka drzewa na opał do kotłowni, podwózka czegoś tam po podwórku, czy przyczepkę samochodową tandem to pociągnie, czy zaraz przekładnię szlak trafi? To jaka moc optymalna, oraz szerokość bo są 88 95 105 szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Celujesz w 13 tys dołóż 7 i kup japońca 3cylindrowego diesla. Ja mam akurat yanmar f5 albo 6. To mam do niego mulczer to radzi sobie z 2metrowymi chaszczami a i mala trawę ładnie goli. Przyczepka sam z tona worków z ziemią bez problemu na wiosnę jeszcze rozmokniete było to blokada i pod górę ma iść. Zwrotne małe silne. Wlejesz wiaderko ropy i nie zaglądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale to już jest zupełnie co innego niż to z linku który podaje założyciel tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

To z linku sobie odpuść. Drogi a mało mocy...

Jak chcesz żeby to coś ciągnęło to zdecydowanie za mała moc. Ja sam niedawno kupiłem traktorek Murray 11 KM silnik B&S do koszenia w sadzie pod drzewami i potrafi się zawiesić na małej nierówności nawet. Mimo że z tyłu mam szerokie koła. Jak większa trawa to trzeba 2 razy jeździć. 

Planowałem dorobić rurę i z tyłu przyczepkę samochodową ale szkoda roboty bo nie poradzi na 100%

Kupiłem go za 2 tysiące. Wyrzut boczny bo z koszem są sporo droższe. 

Żałuje że nie kupiłem czegoś większego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jak ma być głównie do koszenia to najwygodniejszy rider, natomiast ciąganie przyczepy to poroniony pomysł, te przekładnie hydrostatyczne są tak delikatne że się rozlecą i o ile do husqvarny czy stiga części choć drogie to dostaniesz o tyle do chinola może być różnie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013

Mogę tylko powiedzieć, że widziałem taki na sztywnej ramie z napędem na jedno koło, i nawet najmiększe nierówności są  wielkim problemem. Więc się one chyba czymś różnią więcej niż tylko maską. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprowadziłem i naprawiłem ich kilkadziesiąt i gwarantuję ci że niemalże niczym się nie różnią.Hydro od chińczyka pasuję do Husqvarny części od Partnera pasują do MTD itd.Roznice zaczynają się od jakiś 15-18tys zł.Traktorki TORO  niektóre John Deere i wszystkie Japończyki to jest wyższa klasa.Te tańsze oczywiście też koszą i jeżdżą czasam latami więc nikogo nie krytykuję bo wiadomo że nie wszystkich stać i nie każdy ma potrzebę zakupu takiego sprzętu.Do normalnego użytkowania wystarczy to co podał założyciel tematu ale na pewno nie za tą kasę.Poza tym sprzedawcy są bardzo kreatywni i potrafią owinąć g....w złoty papierek

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Warto dopłacać do tego silnika V2 2 syl i pojemność wieksza ale czy to tylko w dużej trawie się przyda? czy wszystkie traktorki mają podobną prędkość maksymalną, gdybym chciał podjechać kawałek ile ta z 8km/ha max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Z 5km może więcej nie wiem kilka km więcej według różnych norm to podają czy jak dla traktorka 1 cyl moc niby 11km maksymalna 16km to ten 2 tyc moc max 22km niby, tylko ten 2 cyl to już szerokość 105cm, no i pojemność z 700cc w 2 cyl, no i szerokość traktorka od 88 95 105 a długość chyba ta sama w każdym czy wszystkie mająten hydrostatik czy zwykłe biegi czy coś równie trwałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Część mniejszych traktorków ma napęd na wariatorze. Proste, tanie, ale przeważnie na styk i o ciąganiu czegoś można zapomnieć.

Większość manuali jest prosta w naprawie i trwała, ale biegi można zmieniać tylko na postoju. 

Hydrostatyczna, też poza wymianą oleju jest bez obsługowa. Z zawodnością, są w miarę trwałe, tylko naprawa jest bardziej wymagająca i części swoje kosztują. Trwałość też zależy od traktorka, bo jedni wkładają skrzynię na styk, a np przytoczony JD wkłada to samo, ale w małym traktorku mamy skrzynie jak u konkurencji w większym, czy dużo większym modelu.

Ciąganie dużej samochodowej przyczepki, za kosiarką też nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej patrzeć wtedy na modele, gdzie producent przewiduje traktorek do takich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj