Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dzigit

Pług Ruski (części robocze)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
dzigit    1

Witam

ostatnio wszedłem w posiadanie pługów ruskich 3 i 4 skibowych

Pasuje w nich wymienić części robocze

I tu pojawia się problem

Gdzie dostać lemiesze ruskie(podobno są dużo bardziej twarde od polskich) i odkładnice bo naspawywanie

innego żelastwa nie wchodzi w grę

przydały by się też płozy

proszę o jakieś namiary bo żniwa na ukończeniu i czas wyjeżdżać w pole z pługiem

kobra89    66

Co do lemieszy ruskich powiem że to wobec polskich zabawka, bo polskiego wyprostujesz a ruski odrazu zlamany.

Akurat oralem do ubieglego roku ruskimi plugami przez jakies 15 lat wiec wiem co mowie a odkladnia taniocha chyba 20-30zl, w kamiku jakims sie oglos ze kupisz odkladnie do ruskiego pluga i juz. Ja u siebie zakladalem ATLASOWKIE lemiesze z dlutem pasowaly na 2 otwory a 3 ten ostatni to wywiercilem w korpusie i git.

Wiadomość z agroFakt.pl

dzigit    1

To prawda są bardzo kruche ale ścierają się dużo wolniej niż polskie

a co do zakupu

to nie ma jakichś sklepów czy hurtowni takich jak agroma które mogły by mieć takie części

bo takich pługów w Polsce w brew pozorom jest sporo w użyciu

mogą być też jakieś sklepy internetowe z wysyłką

pooch    58

wujo miał kiedyś sklep i części do rosyjskiego pługa i części brał w hurtowni pod kaliszem agrorami - nie wiem czy tam w detalu sprzedają je - jak ni to poproś lokalny sklep żeby spróbował ci zamówić (o ile jeszcze mają)

nigdzie indziej nie było

dzigit    1

A w Polsce jest jakiś producent lemieszy itp który by produkował lub mógł wyprodukować odkładnice do teko pługa??

aro321    16

kolego znajdz jakiegos dobrego kowala i masz po problemie, ja tez nie mogłem dostac blach do czeskiego pługa i kowal mi wszystko zrobił

Nikita_Bennet    100

Witam

ostatnio wszedłem w posiadanie pługów ruskich 3 i 4 skibowych

Pasuje w nich wymienić części robocze

I tu pojawia się problem

Gdzie dostać lemiesze ruskie(podobno są dużo bardziej twarde od polskich) i odkładnice bo naspawywanie

innego żelastwa nie wchodzi w grę

przydały by się też płozy

proszę o jakieś namiary bo żniwa na ukończeniu i czas wyjeżdżać w pole z pługiem

Zapodaj fotki odkładni jakich szukasz. Jeżeli mają być oryginalne to może bym ze 4 sztuki nieużywanych znalazł. Farba odlazła bo leżały gdzie leżały ale nie są starte. Powiedzmy że był plan je pociąć :D

A ogólnie co do tzw "ruskich" lemieszy, ja je bardzo cenię, nie wiem jakie były za nowu ale po wyklepaniu i umiejętnym zahartwoaniu sporo wytrzymują.

nowyMarek    0

Zapodaj fotki odkładni jakich szukasz. Jeżeli mają być oryginalne to może bym ze 4 sztuki nieużywanych znalazł. Farba odlazła bo leżały gdzie leżały ale nie są starte. Powiedzmy że był plan je pociąć :lol:

Czy te odkładnice do pługa ruskiego są jeszcze aktualne bo był bym zainteresowany.

Interesują mnie zwykłe cylindryczne do pługa ruskiego 3 skibowego.

Jaka była by cena za sztukę i przydało by się jakieś zdjęcie czy rzeczywiście o tych samych mówimy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować