slavo666

Blokujące się hamulce zetor 8540

Polecane posty

slavo666    0

Witam

jaka może być przyczyna blokujących się hamulców po mocnym wciśnięciu. Narazie zauważyłem zablokowaną oś przednią. W sumie nie sprawdzałem kół tylnych. Pedał robi sie twardy, a po jakimś czasie hamulce same puszczają. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

slavo666    0

ale możliwe ze wtedy hamulce przedniego wały też były by zablokowane?? 

robert1226    583

A czy masz oddzielne hamulce na przód , bo coś mi się widzi że przód hamuję po przez włączony napęd.

slavo666    0

mam jedną  tarcze i czterotłoczkowy zacisk. Klocki są w połowie. Co do tarczy to nie wiem jaka jest grubość oryginalnej (możliwe ze tą już kiedyś staczano) po pierwszym zablokowaniu zrobiłem wymianę uszczelnień i manszetów na tłoczkach, lekko je wyszlifowałem drobnym papierkiem i nasmarował smarem to zacisków. Wyglądało że jest ok. Jednak traktor poszedł w trasę po węgiel i znowu się zablokowały. I to w sumie już pod domem. Po 1h same się zluzowały. Skupiłem się na przodzie a nie sprawdzałem jak tylne koła. Czy klinujące się tłoczki mogły by powodować twardy pedał hamulca czy może jednak któraś z pompek przy pedale.

robert1226    583

Ty masz ciągnik to lepiej widzisz co i jak , ja to pisze z czym miałem do czynienia . Nie każdy przypadek jest taki sam.

slavo666    0

A czy zacinanie się wyrównywacza ściśnienia mogło by powodować blokowanie się przednich hamulców czy tylko tylnich i przyczepy?

20220617_113708.jpg

20220617_113712.jpg

robert1226    583

Skoro wszystkie hamulce są zasilane z tych samych pomp to oczywiście że może.

slavo666    0

Dwie pompki znajdują się pod pedałami hamulca. One chyba też mają za zadanie wyrównywać ciśnienie między przodem a tyłem. Od nich wychodzą do przewody do przedniego zaciski i dwa do zaworu który pokazałem na zdjęciu. Z tego zaworu przewody prowadzą bezpośrednio do cylinderków tylnych hamulców

robert1226    583

Acha to masz z jednych pompek dwa obwody i tylko przód nie działa prawidłowo , to winne mogą być zaciski w przednich hamulcach lub pompki , ale raczej te pierwsze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kqpcie99
      Witam chciałbym się dowiedzieć kto ma zetora forterre 11441 z klimatyzacją. Pytam się bo zastanawiam się nad zamontowaniem do niego klimatyzacji orginalną . Chciałbym się dowiedzieć czy warto i czy dobrze chłodzi w temperaturach 25⁰C czy nie ma może zabardzo różnicy.
      Dziękuję bardzo za odpowiedź 😀
    • Przez janek1966
      Dzień dobry.
      Mam problem z hamulcem przedniej osi w Zetorze Forterra 11441 rok 2007 . Jest tam Hamulec tarczowy na wale napędowym przedniej osi .Jesienią zauważyłem że nadmiernie grzeje się tarcza ,więc zima rozebrałem to wyczyściłem założyłem nowe uszczelniacze na tłoczkach i gumki zabezpieczające , wymieniłem klocki oraz przetoczyłem tarcze . Po złożeniu i odpowietrzeniu było ok, po wciśnięciu hamulca tarczy nie szło obrócić po zwolnieniu pedału tarcza obracała się swobodnie. w dniu wczorajszym zauważyłem ze po przejechaniu 3 km czuje dziwny zapach ,sprawdzam hamulec i  okazuje się ze niestety gorący . Ulgę przynosi odkręcenie odpowietrzników na zacisku ale do następnego hamowania . Mam wrażenie że po zwolnieniu pedału hamulca w przewodach hamulcowych pozostaje jakieś ciśnienie przez co tłoczki nie mogą się cofnąć .Problemu jednak nie zauważyłem przy hamulcach kół tylnych . Wobec powyższego mam prośbę o jakieś wskazówki i podpowiedzi jak pozbyć się problemu .
    • Przez cwieku333
      Witam.
      Mam problem z dużymi wibracjami przedniego mostu w Proximie 90, jest on najbardziej wyczuwalny przy jeździe na asfalcie na 3,4 i 5 biegu. Wymienione zostały ze względu na niewielkie luzy sworznie zwrotnicy i końcówki z drążkami kierowniczymi ale w żaden sposób to nie pomogło. Nawet na nowych tulejach i sworznich kołysząc na boki za tura widać gołym okiem delikatny luz na górnym sworzniu zwrotnicy. Jak dokładne pasowanie powinny mieć tuleje do sworzni? Przed montażem sprawdzałem, bez smaru był wyczuwalny dość duży luz na nowych elementach.
    • Przez JOHNDEERE5080M
      Witam wszystkich
      Zastanawiam się nad zakupem Zetora forterra 130 hsx z 2015 r z przebiegiem 1300mtg powiedzcie czy warto zaprzątać sobie głowę Może są na forum użytkownicy tego ciągnika plusy i minusy wady i zalety
    • Przez Mecha
      Zetor forterra 11441 nie kręci, niedawno jak miałem ten problem to wymieniłem elektromagnes i po problemie. Potem ciągnik odstawiony i nie używany. Teraz znowu nie kreci. Zdjałem rozrusznik żeby zobaczyć czy działa przez co (wisi na kablach) poruszałem kablami i wychodzi na to że jest albo zwarcie albo coś nie styka. Kontrolka świec żarowych mruga raz na sekundę. Nie umiem znaleźć bezpiecznika świec żarowych, ale jak to się na do kręcenia rozrusznikiem?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj