szpaczy

Kapusta pekińska uprawa

Polecane posty

szpaczy    0

Panowie potrzebuje porady sadze drugi rok kapustę pekińską w ilości 60 tysięcy odmany Bilko F1, Kiseki w okresie zbioru lipiec - wrzesień. Chodzi mi o środki, których używać i nie tylko o te dozwolone, aby poradzić sobie z śmietka kapuściana i tipburn. Zdaje sobie sprawę, że nikt nie chce dzielić się takimi informacjami, ale powiedzmy sobie szczerze czy ilość 60 tys to jest konkurencją ? ( Zbytu na wiecej mieć nie będę, gdyż to jest nakład do małego handlu). Pierwsza partię mam już w polu i mimo pryskania na grzyba, robaka, śmietke, jechania dożywkami,wapnem, gracowania, aby nie było zielcha na najmłodszych liściach niektórych sztuk widzę prawdopodobnie oznaki tipburn. Pekinka już zwija główki. 

Z góry dzięki za odpowiedź tym którzy faktycznie chcą pomoc nowicjuszowi, ale jest tyle producentów, że mam nadzieje iż ktoś pomoże. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Kolego ja mam do Ciebie pytanie bo też mam zamiar 1rax zasiać pekinke. 5 arów ile muszę wysiać i czym najlepiej zasiać. Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzieci,przecież to się z rozsady robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dropplant    0

Ja plony swoich upraw kapusty pekińskiej zwiększyłem przy użyciu naturalnego nawozu jakim jest obornik (w moim przypadku od krów i koni, który jest niezwykle kaloryczny) oraz nowoczesny system nawadniania, który zainstalowałem, dzięki dofinansowaniu jakie uzyskałem dla swojego gospodarstwa rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie czy będzie kiła w kapuście jak była zasiana rzodkiew oleista na poplon jak będzie to co zrobić? 
    • Przez maroko
      Witam
      Co to za larwy w sadzonkach kapusty? No i jak się ich pozbyć?
      I czy coś będzie jeszcze z tej kapusty?
       



    • Przez WeronikazLodzi
      Nigdzie nie mogę znaleźć informacji więc może eksperci z tego forum coś pomogą. 
      Kupiłam kapustę do kiszenia i ma na sobie: czarne kropki na liściach, czarne nerwy wewnątrz i ciemne kółka na głąbie. Czy w ogóle taka kapusta nadaje się do kiszenia. Wg. szczątkowych informacji z internetu - nie. 
       
      Czy potrafił by ktoś określić co to jest i czy faktycznie nie nadaje się do kiszenia.
       
      Kapustę kiszę w całości więc tylko jedna czy dwie główki chce posiekać aby obrzucić tym kiszone główki. 
       
      Jeśli gdzieś na forum jest odpowiedź chętnie ja przeczytam, ale już próbowałam szukać i nie mogę znaleźć nic ze zdjęciami. A skoro to agroforum to mam nadzieję znaleźć kogoś kto się na tym zna. Rolnikiem nie jestem więc szukam tu pomocy 😊

    • Przez Piguła
      Witam, pojawił się problem z  prawidłowym zawiązaniem główek  kapusty wczesnej. Jak widać na zdjęciu, kapusta tworzy w środku dodatkowe główki. Nie znamy przyczyny, może ktoś pomoże 🤔

    • Przez Damko1234
      Witam, interesuje się uprawą kapusty pekińskiej, jak się za to zabrać ? Gdzie szukać porad ? Może jest ktoś kto powie więcej o tym temacie ? Dzięki i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj