TheXxKamilxX

New Holland Clayson M140/1520/1530

Polecane posty

Witam mam na oku kilka kombajnów mianowicie M140 - 1520 - 1530 

Który z tych modeli jest najlepszy, na co zwracać uwagę przy oględzinach? 

Po zużyciu jakich części będzie widać, czy jest wytargany  ? 

Do jakiego silnika łatwiej dostać części ford-Deutz ? 

Dodam, że jestem zielony w temacie, będzie to pierwszy kombajn na gospodarstwie 

Wszelkie podpowiedzi będą pomocne nawet te oczywiste dla niektórych :) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

M140 to starsza konstrukcja chyba, zgadza się? Osobiście bardziej skłaniałbym się w kierunku serii 15xx, podobno jakieś części pasują od bizona. Bardzo proste w mojej opinii maszyny. Jedynie z racji wieku wszelkiego rodzaju podajniki są już grubości żyletek. Osobiście w kombajnie NH 8050 mam silnik forda, działa bez zarzutu. Kilka lat kosił znajomy kombajnem NH 1540 również z silnikiem Forda i nie narzekał na silnik. Ale ogólnie silniki te nie cieszą się najlepszą opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Użytkuję 1530 już 10 lat, silnik Forda, wymienia się tylko filtry, raz sprawdzałem zawory i była wymieniona pompka paliwa choć problemem był jak się okazało luźny przewód paliwowy. Paski i łożyska w okolicznym sklepie są dostępne, bagnety i żyletki zamawiałem z internetu. Wydajność ma na poziomie Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Osobiście posiadam m140 rocznik uwaga uwaga 1969  licznik motogodzin aktualnie pokazuje ok 3500 mtg działa kręci czy pierwszy nwm. Silnik 6 forda hmm co do czesciy odpukać nic nie robiłem filtry paliwowy pasuje od 3512, olejowy kupuje w sklepie specjalizujacy się w ciężarówkach. Powietrza jest olejowy . Spalanie wg mnie śmieszne ok 8l /godz i nie ma większej różnicy czy z  sieczkarnia  czy bez. Wydajność podobna do bizona ( zastąpił go ). Łożyska pasy są typowe nie było z tym problemów . Przez 6 lat użytkowania wymieniłem tylko łożyska na sieczkarni oleje filtry i poprawiałem motowidła gdyż osadzone są bez żadnych dodatkowych tulejek . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temat nie umarł to orientujecie się, ile taki 1530 6 forda pali na h, jak oglądałem z silnikami Deutz to mnie straszyli, że fordy mnie zjedzą na paliwo i wymyślali jakieś liczby z kosmosu chyba bo nie chce mi się wierzyć, że 30 l na h spali, mam zamiar jechać ostatecznie oglądać 1530 właśnie z 6 forda i odrzutnikiem kurzu co do tego drugiego to nie wiem czy dobrze czy nie kombajn wygląda całkiem nieźle i co najważniejsze nie robił w Polsce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

To nie są paliwożerne jednostki. Nigdy dokładnie nie sprawdzałem spalania u siebie w NH 8050, ale na spalanie nie narzekam. Jeżeli bez sieczkarni to bardziej te 30l trzeba dzielić na pół przy plonie około 5t. Ale to tylko tak szacunkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Deutz nie takie słodkie  jak puści uszczelniacz to cały silnik olejem zalany ,forda dobre silniki  

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Dokładnie nie mierzyłem ale zbiornik 160l wystarcza prawie na dwa dni  koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

New holland 1540 14 litrów na godzinę. Z sieczkarnią 16. W godzię robi hektar spokojnie.Ford 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Kupiłem ostatnio 1520 no i mam słabe klepisko jakieś dziury wgnioty ogólnie slabo to wygląda myślicie przeciągnę na nim ten sezon czy mocno brudne będzie zboże i lepiej się odrazu za to zabrać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz doświadczenia to nie wiem czy zdążysz na czas ogarnąć ja ogarniałem heder podsiewacz i Podajniki to powiem ci bite 3 tyg siedziałem przy nim i wcale dużo nie zrobiłem no ale mam nadzieje że teraz w spokoju żniwa skonczę bez jakiś grubszych awarii, ogólnie też mam parę ubytków i wgniceń na klepisku i po próbach w jęczmieniu i pszenicy czysto kosi najlepiej Jak byś podesłał zdj to bardziej doświadczeni zawodnicy ocenili by czy jest sens 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freek    4

Znaczy z kreceniem to nie ma problemu umiem myślę że wymina klepiska to z 4 godzinki we dwóch ale tylko chciałbym przejechać na tym i doświadczenia z mocno zajechanym klepiskiem nie miałem ale juz mam daje rade w pszenicy elegancko 🤣🤣 Jeszcze Mi szarpie jakos przy ruszaniu sprzęgło pewno kaput musze popatrzeć czy jakiej regulacji nie ma 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj