yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

Taurus83    889

ja biore 20 zł od beli zestawem zetor 12045 i welger rp 15 obojętnie czy słoma czy siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ile w tym roku można dać za prasowanie z224 - czyli w małą kostkę?

Jakie rozliczenie lepsze od ha czy od godziny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas zawsze prasa kostka kosztowała połowę tego co kombajnem bizon. czyli jak 300 za kombajn to 150 za kostkę(oczywiście za godzinę pracy). na hektary u nas nie prasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U nas w zeszłym roku brali po 120-140zł/godz. I z tego co się orientowałem to w tym roku będzie podobnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku 130 140 na godzine bez sznurka rzecz jasna ja biore 130 kostkę słomy sprzedaje po 2zł w tym roku a w zeszłym po 1,80 kostka 1m mocno zbita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOTLET4    0

Witam!

Niebawem rozpoczynamy sezon, a ja się zastanawiam, ile w tym roku brać za usługi prasowania! Cena paliwa strasznie wzrosła, ale jaką podać cenę żeby nie wystraszyć klientów. Pracuje na zestawie Renault 10354 i prasie Deutz Fahr GP 510 bela 120x150. Jak to wygląda w Waszych rejonach? Ja jestem z wielkopolski.

Pozdrawiam.

Edytowano przez KOTLET4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Witam!

Niebawem rozpoczynamy sezon, a ja się zastanawiam, ile w tym roku brać za usługi prasowania! Cena paliwa strasznie wzrosła, ale jaką podać cenę żeby nie wystraszyć klientów. Pracuje na zestawie Renault 10354 i prasie Deutz Fahr GP 510 bela 120x150. Jak to wygląda w Waszych rejonach? Ja jestem z wielkopolski.

Pozdrawiam.

W zeszlym roku latałem zestawem Claas Ares 657 ATZ + Claas Rollant 350RC (bele teoretycznie 125*120 ale w praktyce 140*120) i brałem 9 zl za sztuke. W tym sezonie latam juz po 12 zl za sztuke. Z tym tylko ze i paliwo i siatka i dojazd jest na moj koszt. Klient pokazuje mi tylko gdzie mam pracowac i nie obchodzi go juz nic.

Edytowano przez MatysekxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajak    0

jaka stawka za presowanie ursusem 5314 z presą pasową VICON RV 126 mój sznurek ile biorą od bala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Ja biorę 170 za godzinę prasowania Claas Markat 50.

I jeszcze pytanie ile polską zetką prasujecie ha bo się zastanawiam czy nie liczyć na ha bo mi wychodzi 40 - 45 min 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja MTZ 82 + Z 224/1 w godzinę robię ok. 1,7 ha (ok. 650 kostek).

 

I ja liczę raczej od ha tzn kombajn 300 zł/h to 150 zł sprasowanie ha.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

@Markus to mogę chyba wołać 14zł z siatką moją myślę że jakoś na tym wyjdę bo zainteresowanie wzrasta wiec trzeba będzie sie wziąć do roboty i zarobić na owijarkę do bel; ;D Liczyłem że siatka 2000m powinna starczyć na 133bele (przy owinięciu 3razy) a owijam 2.5 czyli 370zł (cena siatki):na 130 to wychodzi około 2.85 zł czyli jeśli wezmę 14zł to 11zł powinno wystarczyć na paliwo i amortyzację co o tym myślicie albo wziąć 15 bo i tak jestem konkurencja z prasa łańcuchową ponieważ one ubijają idealnie

skąt dokładnie jesteś szukam takiej prasy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Do prasowania słomy to jeszcze trochę daleko,zależy jak się cena paliwa ułoży.Wstępnie za prasowanie planuję brać 12-15zł/szt. (o ile będą usługi bo wszyscy przeważnie mają swoje prasy) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz2507    21

a na godzine jaka stawka? ;p

no patrzac na obecna sytuacje to cene paliwa trzeba liczyc min. te 6 zł

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Odświeżę temat, a mianowicie do jakich ceny za balotowanie słomy głównie chodzi mi o stawki za godzinę przymierzacie się w tym sezonie. Ja przymierzam się do 200 zł/godz. prasą krone Rund Pack 1250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

witam, według mnie płacenie za hektar jest mniej sprawiedliwe niż za godzinę, bo jak jest cienka słoma to szybciej zrobisz hektar, a jak gruba to wolniej. a biorąc za godzinę wychodzi sprawiedliwiej. my bierzemy 150zł/godzinę prasą z224, bez sznurka.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Prasowanie na hektar to bez sensu [koszenie zresztą też] . Z hektara może wyjść 5 bel a może wyjść 35

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego z tą sprawiedliwością to różnie ja w 45 min zrobię 1 ha a sąsiad potrzebuje 1 godzinę gdzie tu sprawiedliwość ?

 

Nie spotkałem się z takimi praktykami jak liczenie kosztów dojazdu (dotyczy to kombajnu, prasy i innych usług rolniczych) ale w usługach budowlanych koszt dojazdu liczony jest normalnie jak praca maszyny i tu są dwie metody liczenia czasu pracy/dojazdu (ja się z takimi spotkałem) na godziny lub motogodziny.

 

A może ktoś dolicza koszty dojazdu ?

 

Może na cenę też powinien mieć wpływ taki czynnik jak kształt pola jak i odległość do dojazdu.

 

 

Nie urodził się taki aby wszystkim dogodził.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj