yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

czarnyyyy    4

Ja za usluge dawalem slome. Tak o wychodzilo,ze za slome na jedna kulke liczyl 9zl,a za zrobienie dla mnie kulki tez 9 zl. Siatki nie dawalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ludzie oplacilo by mi sie dac zbelowac 30 ha slomy po pszenicy na sprzedarz ladowacz mam wiec sam bym sobie zwiozl ile moglbym na tym zarobic zwierzat nie mam zawsze slome zaorywalem mam tez 15 ha rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Jak przeliczysz ile jest to masy,ktora wywieziesz z pola to raczej sie nie oplaci pzy obecnych cenach nawozu. Ale z drugiej strony co roku slome przyorywac tez nie dobrze,wiec jak masz swoj sprzet,a co roku sloma byla przyorywana to mozna sie w to pobawic. A za duzo napewno na tym nie zarobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Tez tak mysle ze szkoda czas na taka zabawe w zniwa tracic jak mialbym na tym pare zl zarobic u nas wiekszosc ludzi zaoruje slome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

U nas byś zarobił na tej słomie bo niektórzy to jeżdżą i po 50 kilometrów po słome ;)


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Jak ładna pszenica to myśle ze 3-4 tony z hektara będzie. Czyli powinno sie zebrać ok 90-120 ton. No ale to zależy jakie zboże bo może byc i nie wiecęj jak 2 tony z hektara. W Łódzkim w Łasku skupują słome na produkcje podłoża pod pierczarki. Płacą 120 zł/t. Zysk łatwo wyliczyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja za prasowanie zestawem mtz 80 i class rolant 46 brałem po 7 zł za balota 120 na 120 za słome a za sianokiszonke po 10 zł a za owijarke 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

za sianokiszonke 15zl od snopka 120x120 asłomy zalezy jaka wielkość od9 do 14zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie i Panie ile w tym roku za sianokiszonkę 120x120? oraz jakie ceny za siano 120x120 150x120 170x120 oraz słoma w tych rozmiarach co wyżej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2408    0

w moich okolicach za prasę kostkującą trzeba zapłacić 120 zł/h , za bele jak prasą sipmą to 12 zł za bele a jak viconem to 15 zł,sznurek w cenie.za bele kiszonki z owinięciem 35 zł,


case 856 xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

za bele z owinieciem z folia 35zl a za same siano 10-12 zalezy ile i jakie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

słuchaj jakbyśmy tam wpadli z prasą bo u nas po 6 złotych za kulkę co Ty na to ? :P


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

czytam tak tutaj i w moim terenie ludzie co maja prasy rolujące oszaleli! bo kiedyś gadałem z gościem co taka ma i się pytam ile by kosztowała jedna rolka sianokiszonki tzn; (zrobienie jej i owiniecie folia i sznurek jego) no a on mi ze 60 zł! czyli strasznie drogo u nas za taka usługę chcą. a za prasowanie kostką sipma brałem 150 obojętnie czy słoma czy siano! i w tym roku pewnie będzie ta sama cena bo paliwo troszkę tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Panowie a ile można wołać za prasowanie JD 550 120x120 siana a ile za słomę??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mm pytanie ile biorą za prasowanie prasami wielkogabarytowymi? i jakie firmy świadczą nimi usługi w południowej wielkopolsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Koledzy potrzebuje pomocy kupiłem prasę Krone KR 160 owijanie siatką przyszło parę klientów bo nie ma w okolicy rolki i pytają ile za balot ile mam wołać?? JA daje siatkę owijam 2.5obr wymiary balota 120na 150 ciągnik Ursus 1014. proszę o szybka odpowiedź ile siano słoma kiszonka i ile brać za ładowanie na przyczepe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Za prasowanie słomy, siana 120x120 Sipmą Farmą II + Zetor 7245 biore po 9 zł z moją siatką

 

@petes

Mam znajomego co prasuje taką prasą jak Twoja tylko że na sznurek i bierze 13 zł( nie wiem kogo sznurek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dychę za bele z sipmy . sznurek właściciela słomy.czasami i tak mało się opłaca jak słaba słoma i trzeba parę godzin robić za parę bel. no ale takie u nas są stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

@Markus to mogę chyba wołać 14zł z siatką moją myślę że jakoś na tym wyjdę bo zainteresowanie wzrasta wiec trzeba będzie sie wziąć do roboty i zarobić na owijarkę do bel; ;D Liczyłem że siatka 2000m powinna starczyć na 133bele (przy owinięciu 3razy) a owijam 2.5 czyli 370zł (cena siatki):na 130 to wychodzi około 2.85 zł czyli jeśli wezmę 14zł to 11zł powinno wystarczyć na paliwo i amortyzację co o tym myślicie albo wziąć 15 bo i tak jestem konkurencja z prasa łańcuchową ponieważ one ubijają idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie za małą belkę biorą 12zł , Też mam tą prasę i już zrobiłem kilkadziesiąt belek po 15zł sznurek gościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Czym ją ciągasz ja jutro dopiero będę robił po zakupie pierwsze bele u siebie i zobaczę wydajność itp To te 15zł na pewno wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Będę brał po 15 a jak komuś nie pasi to nara i niech se baliki podaje. Kolego widzie że nowsza wersja moja jest 92 start siatki jeszcze na sznurek (pociągniencie) A Ty pewno już na guzik i widzie że szeroki podbieracz. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

okolice suwalk

120x120 z moja siatka 14zl

130x120 z moja siatka 15zl


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj