yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

zorzyk2    56
Kolego gandencjusz chyba mnie nie rozumiesz , poprzez amortyzacje sprzętu ja uznaje naprawy itp. , a że sprzęt który chce zarobić musi być sprawny ,, bo lepiej zapobiegać niż leczyć " , a że ja o mój sprzęt dbam , i naprawde wsadzam w nią 2000 zł , bo to ma pracować , i zarabiać na mnie , a nie stać w garażu w środku sezonu , i tracić klientów . Tak dla przykładu łożysko do JD 300 zł sztuka x 4 = 1200 zł + duperele ( 300 zł ) = 1500 zł . Dużo się nie pomyliłem . :)

Naprawy to są koszty bieżące, a amortyzacja obejmuje zwrot kosztów zakupu. Kupił byś sprzęt, wystawiał faktury za usługi, płacił podatki i amortyzował zgodnie z zasadami przez pięć lat. Dlaczego nie policzyłeś pracy i zużycia sprzętu na potrzeby własne? Nie kwestionuję tutaj twoich kosztów eksploatacji ale zasady wyliczeń, sprzęt musi zarobić na siebie i następcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0
Bela 120x120 - 8 zł siatka/sznurek daje klient

Bela 160x120 - 13 zł siatka/sznurek daje klient

Jeśli osoba chce zebym pociął siano lub słome to musi doliczyć 3 zł do belki.

 

Zadowolony??

no zadowolony :) 8zł to tak(jak tym viconem co masz w avatr'że to niech ci bedzie ale ) ale 10zł 12zł to jest przesada


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

to ile proponujecie za presowanie MF 6290 + class variant 280 za wymiary bel 120x120, 150x120, 170x120 nio ile bierzecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

gdybym miał płacić po 10-12zł za bele słomy 120x120 to jeszcze przed tym sezonem kupiłbym prasę :)

 

trochę mnie dziwi, że nikt nie uwzględnia wydajności zbieranego materiału w stawce, bo przecież na 1ha może być 5 i 50 bel, więc stawka powinna zależeć też od ilości bel na ha, np. o każde 10 szt. 1zł więcej lub mniej.

 

w zeszłym roku płaciłem po 5,5zł za szt, ale sztuki były różne, niektóre ważyły po 100kg...ciekaw jestem ile w tym, ale powiem szczerze, że osobiście bym nie ruszył swoich czterech liter za te 5,5zł... :) no chyba że na 1 ha byłoby 50 bel i prasa tez robiłaby tyle sztuk...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

No właśnie... dopóki wszyscy w okolicy jeździli Sipmami to nie było problemu, każdy miał jednakową stawke i czy ktoś brał od beli czy za godzine to wychodziło prawie to samo. Teraz co zestaw to inna kombinacja (choć dalej głównie Sipmy) i trudno określić sie z ceną, także ten rok będzie dla mnie raczej zapoznawczy jeśli chodzi o możliwości sprzętu, ale już w sianokiszonce widze że wydajność jest odczuwalnie lepsza beż żadnego liczenia, jakość również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

to jak ja robie 120 na 120 i ludzie tak chą zebym im robił ciagnikiem sobie zapierdzielam nie stoje w miejscu jak to widze u innych a ciagnik sobie nic nie robi a belki wychodzą zbite na skałe to ile moge brać z 7 8 zł za jakość belek bardzo dobrą powienienem pocisnąć co nie ?? bo paliwa przy tym ciagniku zawiele mi nie pójdzie bo nie męczy sie wogóle lece sobie bez zadnych problemów prasa łyka ładnie belki lux mysle ze 7 zł powinienem wziąć i z 8-9 z sznurkiem swoim. nie mam pojęcia il;e brac zeby ludzi nie odstraszyć w sianie inaczej w słomie inaczej zapewne będzie i nie mam pojęcia ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

u mnie w okolicy w tym roku biorą 130 zł za 1h pracy (rok temu 100 zł) niektórzy liczą sobie jeszcze dojazd do pola (dlatego kupiłem własną prasę na swój użytek wyłącznie :) ) chodzi tu o prasę Z-224 w większości chodzą z 60-tkami :) a rolka od sztuki lecz nikt u mnie jej nie wzywa :) jedynie na sianokiszonkę po 40 zł za sztukę :) z owinięciem folią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

to ja jak bym miał uzywac kostki do słomy i siana to by mnie jesienne mrozy zastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas zestaw Ursus C-385 i Forschnitt(nie wiem jak to się pisze) K454 bierze 140 zł/h ale ma dość dużą wydajność :) A rolki to średnio 8 zł za sztukę :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek0666    0

to okaze sie ze jestem zdzierca :D w tym roku biore za kulke 13 zl z moja siatka to najnizsza stawka, jak komus sie nie podoba to sasiad robi za 15 zl, a pobliski SKR 13 + vat czyli okolo 16 zl a belki lepiej nie mowic jakie sianokiszonke mozna jedna reka przetoczyc a robia Classami Roland, ja robie metal fachem + mtz 82 Pronar , a co do ilosci beli na godzine to sznurkiem najwiecej zrobilem 26, z siatka jeszcze nie liczylem, a w tym roku zrobilem do tej pory 1200 belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Ja presuje C - 360 i Sipmą Z - 224, biore 120 za godzine, sznurek mój, i niech ktos powie ze to sie opłaci. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Ja prasuję Zetorem 7245 i prasą Z224 i od paru lat ta sama stawka 120 zł/h, chociaż prasuję coraz mniej bo i mniej roboty a i mniej czasu na usługi. W tym roku zastanawiam sie nad podwyżką, bo wszystko idzie w górę, a do tego porównując moją pracę to widzę, że śmigam szybciej niż inni .....

Natomiast nie mogę śmigać, jak jadę z drabinką bo na przyczepie są ludzie i jeszcze bym ich pogubił, wtedy na pewno wychodzi drożej, ale i tak ludzie się na to decydują bo nie muszą tylu ludzi organizowac do roboty i oszczędzają na własnym czasie...

P.S. Nie bawie się w rozbijanie ceny na robociznę i sznurek, do tego nie decyduję się na to, zeby ludzie dawali swój sznurek, bo szkoda czasu na przekładanie sznurka a i mam delikatną porasę i źle reaguje na każdą zmianę sznurka (od lat prasuje na bezalinie tex2000)


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Ja ostatnio tez bralem 120zl za godzine prasowalem c-360 plus Claas markant.

Jak myslicie ile powinno sie brac od balota 120x120 c-360 + Krone kr125?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1986    0

Ja przymierzam się 10 zł za bele 120x120 Ursus 3512 + prasa Warfama. Wsztsko Moje. Sądze że to rozsądna stawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja za prasowanie URSUS c-360 + Sipma Z 224/1 biorę 120 zł/h ale także myślę nad podwyższeniem ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

A ja przed chwilą zamówiłem prasowanie słomy z jęczmienia ozimego po 5 zł od sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1

ja zetorem 7441 + clas rolland 44s biore 130 za godz. nie za malo

a w godzine robie ok. 30 bel. jak słoma w miare ładna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dzisiaj obejżałem sobie u kolegi bele siana prasowane po 7zł z siatką jakimś tam Viconem. Generalnie siana czy słomy nie trzeba mocno dobijać, ale gdy bez problemu można włożyć całą ręke w balot to jest chyba coś nie tak... :P Wychodziło mu po 250zł za godzine :D Prasowane przeze mnie bele z Sipmy były dużo bardziej zagęszczone, mimo że nawet nie dobijałem tak jak dla siebie. Brałem po 120zł za godzine. Kto tu jest zdziercą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A 8zł od sztuki (dość mocno ubite) razem z siatką to drogo czy tanio za prasowanie słomy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie to raczej w normie :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
A 8zł od sztuki (dość mocno ubite) razem z siatką to drogo czy tanio za prasowanie słomy ?

raczej tanio, unas 10 zł za balota razem z sznurkiem, raczej słabo ubite, dlatego lepiej mieć swoją prase, tacy są ludzie w moich stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@pioter

Jak chcesz to mogę do Ciebie przyjechać za 130zł/h. I będziemy dobijać jak mocno chcesz :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj