yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3

W tamtym roku baliśmy 100zł za 1/h presowania kostki, ale jak wujkowi dziś powiedziałem ile inny biorą to na pewno podniesie cene


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

ten temat to wogóle powinien być zmieniony na taki co by mówiło o tym "ile mozna z ludzi sciągnąc aby starzyło im na zasiew w drugim roku i zeby znowu z nich sciągąc"

 

ile wy wogóle byście chcieli zarabiać?????? pewnie z połowe wartości maszyny pracując tylko na 100ha

no własnie dopiszcie jeszcze ile zarbiacie!!!!!!!!!!


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Napisałeś że piątak Ci starczy, tzn że z godziny pracy zarobisz 5 zł, tak ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

nie ze pięć tysiecy zarobku w sezonie jest ok


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
"ile mozna z ludzi sciągnąc aby starzyło im na zasiew w drugim roku i zeby znowu z nich sciągąc"

Jak to ściągnąć? Na wstępie informuje o cenie usługi, jak nie pasuje to do widzenia, nikomu sie nie napraszam :)

 

i ludzie namnie inaczej patrzą

i klientów mam

i nie robie sobie wrogów

i pomoge komus

ad1 - na mnie mogą nawet zezem :)

ad2 - też mam, większości odmawiam

ad3 - wrogów jakoś nie mam

ad4 - ja równierz, bardzo chętnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Gaudencjusz - Ja ni komu nie bronie kupować prasy , i na niej zarabiać , a co z tego że wiem gdzie można zarobić pieniądze , a ty piszesz tak jak byś miał pretensje że nikt nie pozwala ci zarobić , i zdziera z ciebie pieniądze . Nikt nie mówi że musisz go wziąść , możesz robić to we własnym zakresie . Ja nie wiem jak u was , ale u mnie to ja się nikomu nie wpraszam na pole , ale drogą obok owszem jeżdże , bo to państwowe w końcu

 

Pozdro endrji00711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

nie no wy mnie nie zrozumiecie :) niechodzi mi oto ze nie mozna zaobić alw połowa z was żeruje (mocne słowo) na innych jak ktoś tam wyzej pisze ze juz podnosi ceny bo ktoś podniusł ,a jezeli chodzi o ceny zywca to każdy widzi spisek, ja mam sposoby zarobić i jeżeli jade n usługe do kogoś kogo tam znam albo nie ale wiem ze człowiek uczciwy i ze ma 5-cioro dzieci (3 na studiach) no to nie widze w nim kolesia do obdarcia z pieniedzy :):)

 

ROLNICY SIE POWINNI WSPIERAĆ I TRYMAĆ RAZEM BO JAK NIE TO BEDZIE TAK JAK W NIEMCZECH(dwóch trzech sie dorobiło reszta zplaitowała i teraz ta wieś zamieniła sie w sypialnie albo (niewiem jak to opisać) jakieś królestwo wrogów :)


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

co ty za bzdury opowiadasz. kto tu na kim żeruje? jak rolnik zainwestuje w maszyny kilkaset tysięcy zł. to później ma za darmo wszystkim swiadczyc usługi? nikt nikogo nie zmusza zeby najmował sprzet . człowieku przecież paliwo kosztuje. ciekaw jestem czy ten "biedny" gość przejmie się jak ci nawali prasa albo ciagnik.pokryje ci koszty naprawy? g...o to go obchodzi, pójdzie do drugiego. jak ja najmuję kombajn z firmy usługowej to znam cennik usług i albo godzę sie na to albo wyciągam kosę i sierp i zasuwam w pole. tu nie ma miejsca na sentymenty. nikt nie martwi sie o rolnika jak spadają ceny mleka i żywca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0
ciekaw jestem czy ten "biedny" gość przejmie się jak ci nawali prasa albo ciagnik.pokryje ci koszty naprawy? g...o to go obchodzi, pójdzie do drugiego.

no widzisz jak cie szanują :):) ja wiem jak z ludzmi "źyć" a nie jak sie znimi "obchodzić" ale co tam niektórzy wynoszą z domu slepy ped za kasą i walczą zeby przetrwać albo nie wygrać :angry: :angry: a ja wiem ze pieniądze to niewszystko

i takie ceny jakie wy sobie życzycie napewno nie są uczciwe i adekwatne do tych waszych pseudo kosztów


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

To co wolisz wołać mniej od ludzi ale dokładać do tego z swojej kieszeni?? Wszystko kosztuje a przedewszystkim paliwo i amortyzacja sprzętu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@Gaudencjusz

Jak taki dobry jesteś to przyjedź do mnie na sezon, zapłace te 5000zł a Ty wszystko mi porobisz w polu :)

 

Dla mnie klient może mieć dziesięcioro dzieci i wredną teściową, stawki mam dla wszystkich takie same, albo komuś odpowiadają albo rozstajemy sie w pokoju i szuka sobie innego usługodawcy.

 

Należy też rozróżnić usługe od pomocy sąsiedzkiej...

 

@Wojtas

Dobrze powiedziane (jak zwykle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

tak jak pisałem jak zarobie w sezonie 5tyś to mi starczy, ale jak wy sobie liczycie amortyzacje ze sprzet bedzie użytkowany z góra 5 lat i pójdzie w zyletki, no to faktycznie z 30tyś musicie wyciągnąc


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Jak ja mam wyjeżdzać sprzętem. tracić czas i nie mieć z tego zysku, to wole sie "położyć" i odpocząć w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

no to napisz z ile można cie kupić


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

noooooo o powazne rzecy mi chodzi nie o michałki typu belowanie podaj cennik!!!!!!!!!!!!!

np za ile sie ..............


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no to napisz z ile można cie kupić

U "zetor7745" można kupić usługe (w składzie: maszyna, paliwo, czas, amortyzacja) a nie jego, za to już wiemy że Ty sie sprzedajesz po 5000zł...

 

W sklepie też robisz problem bo szynka jest za droga?

 

noooooo o powazne rzecy mi chodzi nie o michałki typu belowanie podaj cennik!!!!!!!!!!!!!

np za ile sie ..............

Tu juz kolego przesadziłeś, jeszcze jeden taki tekst do jakiegoś usera i dopoczniesz sobie od tego forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0
U, za to już wiemy że Ty sie sprzedajesz po 5000zł...

 

...

 

 

przeczytajcie to jeszcze raz ja dosyć wulgarnie ale moderator


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
no to napisz z ile można cie kupić

A to możesz mi wytłumaczyć? Kto zaczął tą gadke?

 

Kto mieczem walczy od miecza ginie... także uspokuj sie albo zgłoś sie do admina o zniesienie mi uprawnień.

 

Na PW nie chce mi sie odpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No to może ja ci wytłumacze , umnie to jest tak :

 

1. kupno ciągnika C-360 - 15000 zł

2. kupno prasy JD 550 - 15000 zł

3. mój cenny czas , którego brakuje w żniwa to stawka 10 zł na godzine , i ze świeczką szukaj dobrego traktorzysty (SZCZEGÓŁ)

4. paliwo , to myśle że te 7l na mth , przy zisiejszej cenie paliwa to po 4,64 zł = coś około 30 zł na mth

5. amortyzacja sprzętu - myśle że te porządne przygotowanie prasy do sezonu to te 2000 zł ( łożysko po 300zł do JD , itp. )

 

Dajmy że ten sprzęt pochodzi z trzy tygodnie w roku , to jest 21 dni , i dziennie 10 godzin , to jest 210 godzin pracy . A za godzine belowania zgarne te 130zł , to jest 27300 zł .

 

A za posiadanie i utrzymanie sprzętu dam : 30000+2100( dla pracownika ) +(paliwo)6300 zł +2000 zł ( naprawy ) === 4400 zł

 

27300-4400= -22900 Z TEGO WYNIKA , ŻE DOPIERO W TRZECIM ROKU SPRZĘT ZACZNIE ZARABIAĆ NA MNIE , A NIE JA NA NIEGO !!!!!!

 

I NIECH NIKT NI NIE MÓWI , ŻE TO SIĘ OPŁACA ROLNIKOWI , KTÓRY JEDZIE W JEDEN ROK NA USŁUGI , A CO DOPIERO JAK BYM MIAŁ 5000ZŁ ZAROBKU , TO NAWET NA PALIWO NIE STARCZY , A GDZIE TU MYŚLEĆ O MALUTKIM ZYSKU , NIE BEZ POWODU CENY SĄ JAKIE SĄ !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaudencjusz    0

ok,

no to chyba warto zakonczyć ten temat bo widać za ile można :) a za ile niektórzy sie nie ruszą z domu bo zysk to wszystko co widzą

 

 

endrju00711 no tą amortyzacje to żeś policzył(( ale nie ważne)) sprzet to kupujesz dla siebie a nie na usługi i zauważ ze z twoich rachunków wynika jedno (czego nawet nie próbujcie podważać) ze ludzie ci sprzet kupują w te 3-4 lata

a weż im odpusć i rozłuż to na 5 lat(żart)


1jest URSUS 7524 (!!!NÓWKA!!!!PERŁA!!!!!!CUD!!!!)
2jest FENDT 716 VARIO (DRUGI!!!!WIEKSZY!!!!!CuD)
3brak JOHN DEERE 1088 (NAWET!!!!!NIE!!!!!!!SzKODA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobra Panowie, spokojnie, już bez kłótni :) Każdy ma swoje przekonania i każdy je tu przedstawił w mniej lub bardziej dobitny sposób... Teraz można próbować uzasadnić to merytorycznie tak jak zrobił to @endrju00711 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego gandencjusz chyba mnie nie rozumiesz , poprzez amortyzacje sprzętu ja uznaje naprawy itp. , a że sprzęt który chce zarobić musi być sprawny ,, bo lepiej zapobiegać niż leczyć " , a że ja o mój sprzęt dbam , i naprawde wsadzam w nią 2000 zł , bo to ma pracować , i zarabiać na mnie , a nie stać w garażu w środku sezonu , i tracić klientów . Tak dla przykładu łożysko do JD 300 zł sztuka x 4 = 1200 zł + duperele ( 300 zł ) = 1500 zł . Dużo się nie pomyliłem . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3
noooooo o powazne rzecy mi chodzi nie o michałki typu belowanie podaj cennik!!!!!!!!!!!!!

np za ile sie ..............

Bela 120x120 - 8 zł siatka/sznurek daje klient

Bela 160x120 - 13 zł siatka/sznurek daje klient

Jeśli osoba chce zebym pociął siano lub słome to musi doliczyć 3 zł do belki.

 

Zadowolony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj