yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

binek    374

Dzisiaj byłem w Grene i ktoś zostawił reklamę prasowania. Ciągnik NH (nie pamiętam typu) +prasa NH zmiennokomorowa z zdjęcia zestawu można wnioskować że to nowy sprzęt. I tak: siatka lub sznurek wedle życzenia klienta, belka 120x120 - 7zł. Znajomy też prasuje podobnym zestawem tylko ze ma prasę stałokomorową i za balot z siatką po jego stronie bierze 11zł. Z kolei inny mój kolega nie mógł się wyrobić z zbiorem słomy zwijarką i wynajął dużą kostkę zapłacił 14zł z sznurkiem za sztukę. Także konkurencja na rynku jest olbrzymia, a właściciele starszych pras lepiej niech sobie darują usługi bo nie są w stanie konkurować z nowymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

szczerze mówiąc to rolnicy nie zwracają aż tak dużej uwagi na cenę za szt tylko na jakość belek (zbicie, kształt i pokrycie siatką) i głównie na czasie realizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja nie rozumiem jak można prasować na czas :unsure: Przecież 1 ha można zrobić w 15 minut a można i w 50 minut zależy od wydajności prasy ,ciągnika i od tego czy pole jest w kształcie trójkąta czy np;prostokąta . Najlepiej jak sie prasuje od szt.wtedy jest to w miare (sprawiedliwe )

 

Myślę że nie jest to sprawiedliwe bo cwaniaki ustawiają najmniejszy zgniot i wtedy im wychodzi strasznie dużo kulek a jak chcesz żeby ustawili najmocniej to marudzą że ho,ho,ho. Nie mówię tu o wszystkich, ale takiego tylko raz się zatrudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Kolego jak ktoś ustawia mały zgniot to od razu widać. Po mojej JD 550 nikt nie narzekał. Jak robiłem to na tęgiej słomie z pszenżyta wychodziło 10 - 12 szt.. Na mieszankach i jęczmieniu nie chce się mówić 3 - 7 szt. z hektara. Sąsiad robił 120 sipmą to 25 - 35 szt z hektara wychodziło. W przyszłym roku nawet nie będę zawracał sobie głowy prasowaniem na takich polach, no chyba że w 120 cm bałdę. Bo na dużych to trzeba by brać po 25 zł żeby coś zostało a po 16 zł to tylko klijent zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

 

Myślę że nie jest to sprawiedliwe bo cwaniaki ustawiają najmniejszy zgniot i wtedy im wychodzi strasznie dużo kulek a jak chcesz żeby ustawili najmocniej to marudzą że ho,ho,ho. Nie mówię tu o wszystkich, ale takiego tylko raz się zatrudnia.

Bywa i tak :)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reno1    398

13 zł od belki wysokości 120cm Po zestawie Krone 10-16s i Renault 103.54tx w tym własna siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Kolego jak ktoś ustawia mały zgniot to od razu widać. Po mojej JD 550 nikt nie narzekał. Jak robiłem to na tęgiej słomie z pszenżyta wychodziło 10 - 12 szt.. Na mieszankach i jęczmieniu nie chce się mówić 3 - 7 szt. z hektara. Sąsiad robił 120 sipmą to 25 - 35 szt z hektara wychodziło. W przyszłym roku nawet nie będę zawracał sobie głowy prasowaniem na takich polach, no chyba że w 120 cm bałdę. Bo na dużych to trzeba by brać po 25 zł żeby coś zostało a po 16 zł to tylko klijent zadowolony.

 

Zgadza się ostatnio tą prasę zamówiłem i byłem dość zadowolony tylko że na pszenżycie wyszło 20kulek/hektar -160cm ale słoma była tęga. Większe kulki szybciej zwiozłem baloty chociaż teraz bym kazał robić 180cm. Myślę że ostatni rok najmowałem......

Dlaczego tak drogo??? Ja jakbym robił na godzinę to bym brał około 200zł/godzinę tyle co połowa za dobry kombajn (400zł/godzinna) chyba że ma się dużo większą prasę albo kombajn a Ty kolego ile byś brał jakbyś miał na godziny robić?.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Na godzinę to nie wiem co powiedzieć trzeba by policzyć spalanie dodać amortyzaję, a sitka to chyba od kulki dodawać.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Cennik u mnie w okolicy, ale zaznaczam że konkurencja jest duża:

Prasa Sipma 10zł

Prasa Famarol 1,8DF- 10zł+2(2)zł potem podnieśli 12zł+2(3)

Prasa JD550 13zł bela 160cm (znajomy)

ale jest tak jak któryś kolega pisał można poszukać nawet takich co będą robić 120cm za 7-8zł tylko wtedy na większe areały ale to są nowe prasy itp.

 

Ceny części są do JD drogie ale mam kombajn JD i już 5 lat temu chciałem go zmienić i nie chce się rozsypać :) .

Muszę przyznać że bardzo solidne maszyny są "Jelenie" z lat 80. Moim zdaniem one się tak nie psują.

Mam jeszcze dwa pytania kolego.

Ile sznurka Ci wychodzi, czyli dwa kłębki 2000m na ile kulek, tak mniej więcej???

i czy nie chciałbyś sprzedać swojej prasy :)

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Kolego Tespis17 jeżeli do mnie było pytanie odnośnie sznurka i sprzedaży JD. To sznurkiem nie obwijałem nigdy, apropo sprzedaży na razie nie chcę sprzedać.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

ja obwijam 1.8 raza siatką JD XtraNet i nikt nie narzeka a prasuje drugi rok i liczba klientów się zwiększyła :) w tym roku już zrobione 4,9tyś bel i cały czas liczba rośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ja też spróbuję owijać 1,8 przy średnicy do 140 cm, jednak to spora oszczędność i troszkę szybciej, bo przy dużych belach to co najmniej 2, 2 powinno być, tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mi jeden znajomy owijał 1,5 razy-120cm(famarol) ale muszę przyznać siatka siatce nie równa tak samo sznurek sznurkowi też nie równy.

Zaś 160cm(JD) owijał mi sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

dokładnie tak jak piszesz siatka siatce nie równa teraz nie można już dostać nigdzie w mojej okolicy JD XtraNet i używam jakąś białą o szerokości 125cm i obwijam 2,8 raza i się zastanawiam czy to nie jest za mało bo strasznie słaba jest... i lepkość też nie najlepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Tańsza ale więcej wychodzi, czyli w ogólnym rozrachuku to samo. Ja osobiście używałem Defalina tego standardowego, wszyscy tak narzekali w poprzednich postach, u mnie nie było problemu i Tamy ( chyba cieńsza lub ciaśniej nawinięta bo w porównaniu do Defalinu to średnica rolki dużo mniejsza) dostępnej w Agromie cena ta sama co Defalin po około 350 zł za 123x2000 m , też z nią nie mam problemu. Apropo Deflinu to chyba jest grubszy Bo u nas sąsiad w nowej prasie Case RBX łańcuchowej zaczął używać bo inne mu rwało przy wyrzucaniu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Kolego jak ktoś ustawia mały zgniot to od razu widać. Po mojej JD 550 nikt nie narzekał. Jak robiłem to na tęgiej słomie z pszenżyta wychodziło 10 - 12 szt.. Na mieszankach i jęczmieniu nie chce się mówić 3 - 7 szt. z hektara. Sąsiad robił 120 sipmą to 25 - 35 szt z hektara wychodziło. W przyszłym roku nawet nie będę zawracał sobie głowy prasowaniem na takich polach, no chyba że w 120 cm bałdę. Bo na dużych to trzeba by brać po 25 zł żeby coś zostało a po 16 zł to tylko klijent zadowolony.

 

 

Co dla Ciebie znaczy tęga słoma? Po tęgim pszenżycie jest spokojnie 40 bel z ha po sipmie, więc nie wiem czy byś dal rady to wciś w 12 sztuk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Co dla Ciebie znaczy tęga słoma? Po tęgim pszenżycie jest spokojnie 40 bel z ha po sipmie, więc nie wiem czy byś dal rady to wciś w 12 sztuk....

 

Jak wcześniej pisałem dużo nie prasowałem, ale faktycznie przy 40 szt 120 cm wyszło by około 17 - 18 180cm. Sam u siebie miałem z jednego pola 10 szt a z innego 15 szt. z hektara. Pisałem tylko w przybliżeniu. Nie wiem w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

panowie ile mam wziąć za usługę belowania słomy prasą Variant wysokość 150cm owijane siatką nigdy nie robiłem usług tą prasą a trafił mi się klient i nie wiem ile mu powiedzieć ?


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

panowie ile mam wziąć za usługę belowania słomy prasą Variant wysokość 150cm owijane siatką nigdy nie robiłem usług tą prasą a trafił mi się klient i nie wiem ile mu powiedzieć ?

 

We wcześniejszych postach kolega pisał że bieże zestawem DF + Class variant po 1 zł od 10 cm średnicy, czyli by wychodziło 15 zł od sztuki. Jak większy areał to i po 13 zł od 150 cm balota bym pojechał bo to bardzo wydajny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

a powiedzcie jak byście sobie cenili za belkę, kiedy jak sprasowałem wyszło średnio niecałe 4 sztuki na ha(prasa sipma- nowa 120x120), pole dość nierówne, co nie pozwalało jechać mi szybciej niż 8 km/h. Czy znalazłby się chętny który by sprasował poniżej 15 od sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

zależy czy gościowi prasujesz ten hektar czy więcej ha... ja biorę cały czas od szt i nie ma to dla mnie większego znaczenia jeśli trafią mi się 3ha na których łącznie leży 10szt bel bo zaraz jadę do tego samego gościa i prasuje mu proste pole gdzie słomy jest dość dużo... inaczej bym postąpił jeśli miałbym jechać tylko i wyłącznie na to jedno pole do niego... albo prasuje wszystko albo nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Panowie a jak kształtują się ceny w sezonie 2014. Oczywiście warto wpisać rodzaj sprzętu, U mnie w okolicy 13 zł za 120cm z siatką, prasa Sipma łańcuchowa + New holland TD80 czyli cena taka sama jak w zeszłym sezonie. Mój John deere 550 + Case 5140 tylko kilka balotów zrobił na swoim polu, ja liczyłem brać tak jak w zeszłym sezonie od 120 -130 cm 11Zł z moją siatką, a 170-180 to 16-17 zł z moją siatką, tylko, że ja prasuję kumplowi i sąsiadowi po kilka hektarów i to wszystko.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czyli jak na okolicy 13 to krzyknij 12 - będziesz miał pełne ręce roboty a robiąc 30-40 bel na godz i tak dobrze zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj