yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

SebsoN    23

Ja nie rozumiem jak można prasować na czas :unsure: Przecież 1 ha można zrobić w 15 minut a można i w 50 minut zależy od wydajności prasy ,ciągnika i od tego czy pole jest w kształcie trójkąta czy np;prostokąta . Najlepiej jak sie prasuje od szt.wtedy jest to w miare (sprawiedliwe )


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie i panie, ile bierzecie w tym roku za godzine pracy, albo od beli od pasowej zmiennokomorowej (owijanie sznurkiem)?

Zamierzam w tym roku wyjechac soim zestawem i chcialbym sie zorientowac.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ja w tym roku zestawem case 5140 + John deere 550 brałem od balota 170-180 cm 16 zł z moją siatką, a od 120 cm 11 zł z moją siatką. Chyba niezbyt wygórowana cena, nawet zastanawiam się czy od dużej bałdy to nie zamało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię Sipmą farmą z279/1 i Ursusem 255 po 10zł. Traktor owszem może trochę mały ale 150kg bela waży przynajmniej i chętnych mam aż za dużo:) W dobrej słomie i przy owijaniu siatką nawet 30 bel na godzinę da się zrobić. Tak normalnie to ok. 25 bez katowania ciągnika. W ubiegłym roku zrobiłem w ciągu sezonu 2800szt.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

wlger gp 150 zpycha mi sie przy slomie, material wchodzi do podbieracza i zatrzymuje sie, pasy nie moga zlapac slomy. najgozej jest na poczatku beli pozniej juz idzie. jak temu zaradzic zeby nie trzeba bylo ciagle popychac kijem w podbieraczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Panowie ile za prasowanie claas rollant 44 i reno 110 54 za słome i siano? Sznurek mój. 15 będzie ok za słome?a za siano ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

Panowie jak ze słoma w tym roku?

 

Ile wołać za prasowanie balota slomy john deere 550 + moj sznurek. Belki 150.

 

i Ile za godzine simpa z224 + c360 i moj sznuerk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

Panowie a ile wychodzi wam za tone sprasowanej słomy w bele?? na tony jest najbardziej sprawiedliwy przelicznik. Ja sipmą farma II robie od 30 do 48 beli na godzine(120X120 waga ok.130kg) ciągnik JD 6330. biore 210zł za godzine i 2 zł za siatke od bali.

Edytowano przez gruchmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Ursus 3512 + vicon SP 471 kostka -150 godź +0.07zł sznur od kostki.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiowa    0

Jak kształtuje się cena za godzinę prasowania- sipma z224 +ursus 5314? Region świętokrzyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Lepiej na hektary od prasy brać, sąsiad bierze 150zł/ha ja na godziny 160zł i ostatni rok tak robie,


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Mnie w takim sposobie rozliczania odstraszają "gumowe" hektary u ludzi...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ja biore 15 zł za kulke 120x120 zestawem Fendt 309 i claas rollant 44 z moim sznurkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

ja kasuje tylko i wyłącznie od snopka 1zl za każde 10cm średnicy czyli 120cm-12zl 150cm-15zl chyba ze prasuje sianokiszonkę wtedy 2zl więcej do każdej belki obojętnie czy prasuje z nożami czy bez a wielkość beli ustala klient od 90cm do 150cm .Od hektara nie prasuje bo hektar hektarowi nie równy a na godziny nikt mi nie zapłaci 500-900zł... jak dobra słoma i proste pole to i 60snopków na godz się zrobi (przeciętnie 4-6,5ha na godz). Sprzęt jakim prasuje to DEUT FAHR 150 i CLAAS variant 360RC

Kolego ale żeś taktykę przyjął , 1zł za 10cm średnicy.... im większe bele robisz tym mniej zarabiasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

akurat nie ja taka taktykę wymyśliłem tylko rolnicy którzy mają prasy kilka lat... i to oni cenniki ustalili na naszej okolicy a ja prasę posiadam od roku :) a nikt głupi tu nie jest i wiem kiedy zarabiam więcej a kiedy mniej i jakie koszty prasowania małej i dużej beli... a pytanie do Ciebie pawel885 zapłacił byś mi 900zł za godz prasowania? wydaje mi się ze nie... mi zresztą pasuje taki układ bo hektary gumowe a na godz to zaraz ktoś Ci powie że zatrzymałeś się na chwilę albo coś innego... a u Ciebie jaki jest cennik?

Edytowano przez lukasz19899

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolego czysta matematyka po prostu, bela 120 ma objętość ok 1.35m3, bela 150 ok 2.12m3, bela 180 ma objętość 3.05m3. I teraz sobie policz ile masy zbierasz za jaką cenę, możesz zebrać przykładowo 200kg za 12zł a możesz zebrać 500kg za 18zł , gdzie tu logika? :) wiem że nikt Ci nie da 900zł na godzinę ale jak tak liczą od centymetra to rób same 120-tki wtedy więcej bel z ha i większy zarobek masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

ale ja Ci to napisałem że wiem o tym :) wiem ile waży mała a ile duża belka ale ja nic na to nie poradzę że taki cennik jest na okolicy... jak zwiększę cenę lub przestanę prasować duże belki to automatycznie stracę klientów... jeden potrzebuje belki 120cm inny 150cm a jeszcze inny 90cm :) w zeszłym roku sprasowałem 6tyś bel różnej wielkości... teraz sezon się dopiero zaczyna a już ponad 2,5tyś bel :)

Edytowano przez lukasz19899

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich1984    0

koledzy a jak wyglądają u was ceny prasowania kostek wielkogabarytowych a dokładnie po prasie NH BB 9090.Czy 35zł to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Wiadomo, że w dużej jest więcej ale miej razy się zatrzymujesz, a siatki na 180 cm wychodzi średnio 50% więcej jak na 120 cm. Kolega dobrze bierze i ma ful prasowania, a 15 zł za 120 cm to za dużo ja biorę 11 zł j jeszcze marudzą. Za 15 zł to więcej zarobi ja kombajnem. Wszystko zależy od lokalizacji i oferujących usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

no to juz teraz niewiem.. Ile nalezalo by brac za prasowanie somy, belki 150 dosc zbite. 20zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Jak kształtuje się cena za godzinę prasowania- sipma z224 +ursus 5314? Region świętokrzyski.

Ja prasuje Sipma z224/1 + Kioti DK551C, na godzinę biorę zawsze 50% ceny kombajnowania na słomę, czyli tak jak biorą w tym roku kombajny w woj świętokrzyskim 300zł na godzinę koszenia na słomę to ja biorę 150zł na godzinę prasowania.....

Edytowano przez johenek

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Z tymi cenami w mojej okolicy nie znaleźlibyście ani jednego klienta :D 11zł za bele 120cm ( z siatką ofc ) to max :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj