yacenty

Cena usług prasowania słomy

Polecane posty

hankarys    0

Witam.Ile brac za prasowanie sianokiszonki prasą john deere 550+mtz ,belki 120x120 i 120x150 .Sznurek mój ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam ! panowie może ktoś się orientuje jaka cena za balota siana lub słomy dzisiaj mi sasiad prasował i wziął po 25zł prasa sipma farma 120x120 sznurek jego trochę chyba przesadził moim zdnaiem ale nie wiem pierwszy raz robiłem te duże bo mam kostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sznurka zależnie od prasy wychodzi za 1-2zł. A prasowanie maksymalnie 15zł za zmiennokomorową z nożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroAqua    0

tak naprawde nie bardzo mozna określić jednej ceny. Na to wpływa wiele czynników. Jeżeli jest mało pola a daleko to można coś doliczyć. W jednej godzinie też różnie ilości balotów mozna zrobić. Ja prasuję John Deere 582 wysokociśnieniową zmiennokomorową max 120x160. W takim balocie jest więcej słomy bo jest zbity i duży. Używam tylko siatki bo szkoda czasu na sznurek. Za balota w tym roku to cena 12-16 zł + siatka 2-4 zł. Zainteresowanych zapraszam do współpracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Givera    0

Prasowanie na hektar to bez sensu [koszenie zresztą też] . Z hektara może wyjść 5 bel a może wyjść 35

 

Koszenie na hektar to bezsens? Chyba nie znasz realii.

Obecnie posiadam kombajn JD2264 którym młóce 3ha/h i teraz jakbym powiedział, że biorę 900zł/godzine to by ludzie omijali mnie szerokim łukiem.

A tak jak jest od powierzchni 300zł za 1ha jest to cena przystępna i w końcowym rozrachunku wychodzi taniej niż wynajęcie bizona który 1ha/godzine zmłóci przy słabym zbożu.

 

Prasowanie zwijką tylko i wyłącznie od sztuki. Obecnie koło Płocka podobno cena to 12zł/belka 120x120 - nie wiem jak ze sznurkiem.

Mała kostak na godzinę - a to jak wynajęta prasa będzie chodzić na słabej słomie zależy od rzetelności człowieka obsługującego ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Jak myślicie za prasowanie Ursusem c-385 John Deere 590 150zł/godz. to dobra cena. Planuje brać 10zł taniej niż wszyscy, poniewarz pierwszy rok bede prasował na usługach i trzeba zdobyć wprawę i klijentów.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego cene licz na kulki a nie na h. bo będziesz w plecy z $. No chyba że w godz zrobisz tylko 15 bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9911

U nas zawsze było tak ze prasowanie z224 to tyle co anna do ziemniaków. Za z224 + c360 bedziemy brac 150 za h + sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Witam , mam prasę Sipme 279/1 Farme 120x120 i prasuje przy niej ciągnik Ursus c360. Ile mam brać za belke?. Czy lepiej brać od hektara lub godziny ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prasuje słome zetorem 4011 i famarolkom w kostki i biore 140/150 zł a 1 ha prasuje różnie od 25 min do godziny

Ale 25 min to w lichej słomie np z pszenicy. przeważnie 35-45 min ha, ale to różnie bo wszystko zalezy od słomy :) A co do balotów to u nas sie bierze od snopka :)

Edytowano przez lukaszursus904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatiii    8

Tak myślałem aby brać 12 zł od belki ( bez własnego sznurka) . A co wy myślicie o tym ?. Moim zdaniem cena bedzie ok ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Prasowanie na hektar to bez sensu [koszenie zresztą też] . Z hektara może wyjść 5 bel a może wyjść 35

 

Ja miałem taki pomysł żeby uwzględnić czas i powierzchnie np. młócenia

 

Np. młócę pszenice pole o pow. 5 hektarów w 3:30 (godz:min) i przyjmuje 350 zł za nazwijmy to hektarogodzine (według PZPUR 250zł + paliwo)

 

proponuje więc dodać hektary czyli 5 i czas czyli 3,5 (czas podawany godzinę liczymy jako 1 więc 30 minut to 0,5) i wyciągnąć z tego średnią artmetyczną

 

 

(5+3,5)/2=4,25 [(ha+h)/2=hektarogodzina]

 

i w takim układzie będziemy mieli uwzględniony koszt np paliwa ( w zależności od wydajności zboża lub o d tego czy polegnięte czy nie itp)

 

tylko jak to wytłumaczyć klientowi że będzie to dla niego korzystne jeśli będzie miał słabe zboże i dla mnie jeśli będę musiał w polegniętym bawić się....

 

co wy na to...

Edytowano przez dj.vadium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fresh    0

u nas biorą 15 zł od bala 120 x 150 i nikt nigdy nie brał od ha mi też sie wydaje to śrenio sprawiedliwe bo trzeba jeszcze uwzględnić jak są ubite bale bo niektórzy to robia takie flaki żeby tylko było wiecej bali... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Kombajnem najsprawiedliwiej jest brać z hektara bo jednej skosi hektar przez 2 godziny (są takie padaki), jeden skosi przez pół godziny a inny w godzinę a tak jak mówił kolega, że cena odstrasza a ostatecznie może wyjść taniej.

Za belkę nie wiem ile u mnie w tym roku ale za sianokiszonkę czyli sprasowanie i owinięcie z własną folią płaciłem 24 zł. Nie rozumiem jak można robić belki i liczyć za godzinę albo za hektar? ;O Przecież warunki wpływają na prędkość a czasem z 1ha może być 5 beli a czasem z 1ha 30 więc porażka. Lepiej brać od belki wtedy i klient zadowolony i wykonawca się nie śpieszy i nie partaczy, choć wtedy zmniejszają zgniot, żeby więcej wyszło. :D Każdy kombinuje aby więcej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jak myślisz kto bawił by się w ważenie każdej kulki tym bardziej, że nie zawsze waga będzie taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A ile brać od prasowania słomy z kukurydzy? Po 10 zł za snopek? Wiadomo snopków z QQ jest bardzo dużo z 1Ha.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam jaką cene prasowania siana i słomy w tym roku przewidujecie simpa z224/1 ursus 3512 ? cene za kostkę czy na godzinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

U mnie w okolicy wszystko się liczy od godziny, najwygodniej i najlepiej chyba. Liczenie wg areału jest bezsensowne, a wg liczby bel można oszukać tak samo jak i na czasie. Na wsi raczej każdy się zna i wie kto jak szybko wykonuje usługi i tego co się opiernicza i nabija godziny po prostu nie bierze. Cena godziny prasowania Sipma stałokomorowa + jakiś ciągnik 70-80 KM waha się w moich rejonach od 130 do 150 zł/godzinę. W tym roku zmieniłem sprzęt i nie wiem jaką stawkę ustalić za prasowanie NH TL100+Lely RP445. Ma ktoś jakieś doświadczenie ?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

stawka godzinowa dla takich pras to tylko na kożyść klienta kolego jest. Pomyśl ile takim zestawem zrobisz w godzine kulek i zobacz na to co napisałeś wyżej za godzinę roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam jak u was liczą za prasę 120x120 bo u mnie wszyscy od godziny i nie ma jak przejść na liczenie od balota, a jak ja przejdę na baloty to nie będę miał wzięcia a też myślałem już brać 12zł od szt, a tak jadę za 160zł/h + 3zł siatka, a w godzinę potrafię zrobić 30 belek i więcej więc prosty rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joachim1997    11

Witam mam pytanie ile wzięlibyście za prasowanie siana ursusem c-360 i fortschritt k-422 nigdy nie robiłem usług na sianie dlatego chciałbym wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

ja kasuje tylko i wyłącznie od snopka 1zl za każde 10cm średnicy czyli 120cm-12zl 150cm-15zl chyba ze prasuje sianokiszonkę wtedy 2zl więcej do każdej belki obojętnie czy prasuje z nożami czy bez a wielkość beli ustala klient od 90cm do 150cm .Od hektara nie prasuje bo hektar hektarowi nie równy a na godziny nikt mi nie zapłaci 500-900zł... jak dobra słoma i proste pole to i 60snopków na godz się zrobi (przeciętnie 4-6,5ha na godz). Sprzęt jakim prasuje to DEUT FAHR 150 i CLAAS variant 360RC

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie prasowanie zwijką 170zł/godz to odpowiednia cena?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj