Maseyferguson21

Problem z mechanikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam spory problem. 3 miesiące temu dałem mechanikowi ciagnik do naprawy miał pozbyć się źródła opiłków ze skrzyni wypłukać uk wymienić pompę i naprawić wszelkie problemy hydrauliczne. Po 2 miesiącach złożył ciagnik do kupy wziął pieniądze i pojechał nie dał żadnej faktury albo paragonu. Ciągnikiem nie jeździłem bo miałem tam zrobić rzeczy nie związane  z tym co on robił nie (tylko wizualne trochę malowania itp). Gdy wyjechałem ciągnikiem z garażu wszystko działało 1h potem nic. Wyjął pompę powiedział ze zawór zrobiłem zawór założyłem pompę mam na niej ciśnienie ale nic nie działa oprócz podnoszenia. Przed włożeniem pompy zobaczyłem ze mam masę opiłków w skrzyni i zadzwoniłem do niego to powiedział mi ze nie wyczyścił z przodu chłodnicy i węży i ze on wiedział ze tak się stanie ale nic nie zrobił( mimo ze umawiałem się na to ze naprawi ciagnik i pozbędzie się opiłków). Wypłukałem co mogłem założyłem pompę i nie działa nadal. Zadzwoniłem powiedział ze rozdzielacz zrobiłem rozdzielacz i nadal nic. Zmieniłem filtr i chwile działało potem się zapchał po około 30 min jazdy i znowu nic nie działa. Mechanik nie odpisuje czasem odbierze i doradzi coś lecz i tak nie ja powinienem to robić lecz on. Dlatego pytam na forum czy mogę coś zrobić z tym mechanikiem żeby zwrócił cześć chociaż pieniędzy bo nie zrobił maszyny jak trzeba i sam muszę się z tym męczyć może są jakieś sposoby prawne bardzo proszę o pomoc bo nie mam już sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za traktor? Moge dac ci namiar na mechanika, ktory moze pomoc, a jesli chodzi o tego to jak nie masz zadnej faktury to nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal17    1

A mechanik wogole znalazł przyczynę skąd się wzięły te opilki bo podejrzewam że nie... Jaki to ciągnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Rafal17 napisał:

A mechanik wogole znalazł przyczynę skąd się wzięły te opilki bo podejrzewam że nie... Jaki to ciągnik? 

Znalazł i zlikwidował a ciagnik to massey ferguson 3680

51 minut temu, robert199411 napisał:

Co to za traktor? Moge dac ci namiar na mechanika, ktory moze pomoc, a jesli chodzi o tego to jak nie masz zadnej faktury to nic nie zrobisz.

Dzięki ale nie potrzeba namiarów bo zostało mi jedynie rozebrać dekle ze skrzyni i ropownica Ale jeżeli chodzi o fakturę to jej rzeczywiście nie mam ale mam za to korespondencje z nim i zdjęcia mojego rozebranego ciągnika które mi wysyłał a o naprawę mi nie chodzi teraz bo sam to prawie ogarnąłem lecz chodzi o to ze on wziął kasę a ja robię powinien mi oddać cześć pieniędzy moim zdaniem i napisałem żeby się może czegoś dowiedzieć jak mogę coś osiągnąć w tej kwestii

Edytowano przez Maseyferguson21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
56 minut temu, Maseyferguson21 napisał:

Znalazł i zlikwidował a ciagnik to massey ferguson 3680

Dzięki ale nie potrzeba namiarów bo zostało mi jedynie rozebrać dekle ze skrzyni i ropownica Ale jeżeli chodzi o fakturę to jej rzeczywiście nie mam ale mam za to korespondencje z nim i zdjęcia mojego rozebranego ciągnika które mi wysyłał a o naprawę mi nie chodzi teraz bo sam to prawie ogarnąłem lecz chodzi o to ze on wziął kasę a ja robię powinien mi oddać cześć pieniędzy moim zdaniem i napisałem żeby się może czegoś dowiedzieć jak mogę coś osiągnąć w tej kwestii

Teoretycznie? możesz go co najwyżej cmoknć, tak to jest się zadawać  z dziadami udającymi mechaników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rafal17 napisał:

Czyli co było przyczyną opilkowania? 

Ręczny hamulec oraz w wał który jest w uk planetarnym z tylu bo jakimś cudem się ten gesty olej pomieszał ze zwykłym i robił opiłki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
9 godzin temu, Maseyferguson21 napisał:

lecz chodzi o to ze on wziął kasę a ja robię powinien mi oddać cześć pieniędzy

A mówiłeś mu by oddał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Oddając grata do naprawy piesze się zlecenie gdzie opisuje się co i za ile ma zrobić -przy odbiorze odbiera się części które wymienił -ewentualnie  faktury na materiały które zużył (oleje filtry itd ) A tak na prawdę myślę że w momencie odbioru byłeś zadowolony że nie ma FV bo ci nie doliczył VATu bo ty nie zażądałeś FV  .Nie napisałeś czy rozmawiałeś o zwrocie kasy tylko piszesz ty co mu możesz zrobić .Pewnie że możesz zgłoś do skarbówki przetrzepią i ciebie i jego - wyciągną konsekwencje. Zawsze wpierw należy rozmawiać i próbować się dogadać a jak nie dociera to idziemy na całość trwa długo sporo kosztuje nerwów i kasy a wynik nie pewny .To lekcja na przyszłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj