kot5211

Jak głeboko głęboszować

Polecane posty

50 cm to odpowiednia głębokość, bo głęboszowanie to zabieg polegający na zerwaniu podeszwy płużnej. Więc głębokość pracy głęboszem zależy od głębokości na jakiej się orze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslak88    0

50 cm to niekoniecznie musi być odpowiednia głębokość. Powinno się głęboszować 10 cm głębiej niż się wykonuje orkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wszystko zalezy co chcesz osiagnac poprzez zabieg gleboszowania, jesli tylko zerwac podeszwe pluzna to 10 cm ponizej glebokosci orki wystarczy.

 

jesli chce sie poprawic stosunki wodne (indywidualna sprawa) to mozna po sama rame zaglebic i jeszcze "krety" zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

"Kreta" to znaczy kulę na łańcuchu? Czy to dużo pomaga na małe zastoiska spowodowane gwałtownymi opadami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie kawalek żelastwa na lancuchu. moze rewolucji to nie czyni, ale na pewno lepiej jest niz jak sie nic nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kret drenuje glebę. Jest on szczególnie przydatny gdy gleba nie magazynuje wody(tzn. przepuszcza ja), lub gdy woda nie chce w nią wsiąkać. Głęboszowanie ma jeszcze na celu napowietrzenie gleby dlatego żeby efekt był widoczny powinieneś przez ok. tydzień(może dłużej, to zależy jaka jest gleba) nie jeździć po uprawionym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

poprawia tez podsiakanie. z tego co sie orientuje nie powinno sie gleboszowac gdy jest mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No miałem na myśli to, że kiedy z gleby zrobi się skarupa i nic w nią nie wsiąka(nie to, że jak jest mokro to trzeba robić). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie odnosilem sie bezposrednio do twojej wypowiedzi, tylko dodalem to jako ogolna uwage, gdzies zaslyszana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik0020    0

tylko wiedz o tym ze gleboszuje sie gdy jest sucho zeby jak najbardziej porozrywac glebe bo jak tylko ja poprzecinasz to bedzie gorzej niz bylo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobistal    0

Im większa głębokość tym obciążanie podzespołów wzrasta. Aby zapewnić dostateczną żywotność zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. 

https://nobistal.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj