Munios8441

Claas variant 180 rt ginący prąd przy elektrozaworze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Munios8441    0
Napisano (edytowany)

Witam 

Mam problem z prasą Claas variant 180rc

Mianowicie gdy podłączam cewkę na elektrozaworze z prawej strony to ginie prąd i dioda miga ledwo co i napięcie spada do 0.01

Natomiast gdy odepne ją całkowicie to na kablach do elektrozaworu napięcie jest 11.6v

Problem leży w cewce bo robi zwarcie czy moduł sterowania się popsuł?

Dzięki za odpowiedź

Edytowano przez Munios8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 Z góry powiem że nie znam się ,miałem taki przypadek w ładowaczu że cewka elektrozaworu przestała działać ,a prąd niby był ,sprawdziłem żarówką ,kupiłem nową i to samo ,sprawdziłem napięcie i było poniżej 12 v ,dałem prąd na  ,,skróty'' nowym kablem ,napięcie przekroczyło 12 v i cewka zaczęła działać .. Nie wiem czy to pomocne będzie .ale gdzieś gubiło napięcie po drodze i sąd był problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113
Napisano (edytowany)

Spróbuj masę dać na krótko . To napięcie na kablach mierzysz na odpalonym ciągniku ? Bo coś słabe 

Edytowano przez tomrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
2 godziny temu, tomrolnik napisał:

Spróbuj masę dać na krótko . To napięcie na kablach mierzysz na odpalonym ciągniku ? Bo coś słabe 

na odpalonym ,bo wtedy akurat jest potrzebny prąd ,ciągnik odpali latem i poniże12 v ,a cewka potrzebna gdy ciągnik chodzi ,a jak chodzi alternator pdrzuci o ile na kablach nie zgubi i ponad 14v ,a wtedy to już na pewno cewka powinna śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Munios8441    0

Mam pytanie odnośnie hydrauliki podłączenia do ciągnika.

Klapa jest na dwóch wężach jeden zasilanie a drugi jest wolny spływ czy dwukierunkowa sekcja ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
47 minut temu, Munios8441 napisał:

Mam pytanie odnośnie hydrauliki podłączenia do ciągnika.

Klapa jest na dwóch wężach jeden zasilanie a drugi jest wolny spływ czy dwukierunkowa sekcja ma być ?

 jak nie ma haków przy zamknięciu tam na dole prasy ,to trzyma hydrauliką i dwukierunkowa  . Jednokierunkowa przy wypełnionej komorze  będzie   otwierać klapę i albo bela będzie robiła się coraz większa ,albo materiał będzie przelatywał pod klapa i tą wlaśnie szparą równiutko na zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj