Bartek003

Uprawa żyta ozimego po kukurydzy na ziarno

Polecane posty

Bartek003    0

Witam. Ze względu na coraz to dotkliwsze suszę chciałbym się dowiedzieć jak wypada żyto ozime siane po kukurydzy na ziarno , ponieważ do tej pory siałem jęczmień jary i nie jestem zadowolony z plonów. Pszenica nie wchodzi w grę ponieważ mam za słabej klasy gleby. 

robert1226    600

Wszystko zależy kiedy kukurydza zejdzie z pola , dla żyta im szybciej tym lepiej.

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco512    359

Przewódka ma sens, tradycyjne żyto może się udać jeśli trafiłaby się długa i ciepła jesień.

maroko    79

Jeszcze musisz zwrócić uwagę czym była pryskana kukurydza. Ja nie sieję pszenżyta po kukurydzy na kiszonkę bo zauważyłem że jest ono słabsze właśnie ze względu na oprysk stosowany w ququ.  Ale dużo osób sieje. 

Pewnie też zleży wszystko od roku jak trafisz z warunkami...

Leszy    1401

@Bartek003 te słabe ziemie to znaczy jakie? Bo jak kukurydza ładnie rośnie, zostawi sporo masy i jeszcze ją obficie nawozisz to może się okazać, że i ta pszenica się ud. Podstawowe pytanie to kiedy schodzisz z pola z kukurydzą. 

Bartek003    0
Napisano (edytowany)

Ostatnie 2 lata kuku schodziła 28 października. Nawożenie średnie 280 kg mocznika i 280 polifoski + odżywki. Środkiem na chwasty się nie martwię bo już kilka razy siałem po kuku na kieszonce i nie było problemów. Przewódki niby słabo przezimowują tak słyszałem tylko.   Może zamiast żyta lepiej pszenżyto ?

Edytowano przez Bartek003

cinek1808    1563

Już lepiej żyto. Pszenżyto z późnego siewu nic nie będzie. Ja najpierw sieje pszenżyto potem pszenicę o żyto. Możesz mieć kukurydzę o krótkim FAO. Wtedy zejdzie wcześniej z pola lub drugi raz kukurydza 

robert1226    600

Ty chyba kolejności pomyliłeś , żyto pszenica i pszenżyto taka kolejność siewu , żyto by dało plon musi się rozkrzewić jesienią tym bardziej hybryda .

Bartek003    0

Niby kukurydza z krótkim fao słabiej plonuje ale możecie podpowiedzieć czy jest faktycznie różnica w płonie między krótkim fao a długim

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez olaboga2016
      Witam. Jestem dzierzawca działki z kowr. Na której rosną samosiewy Zyta. Obok mojej dzialki jest kolejna na której również są samosiewy zyta ale nie została ona jeszcze rozdysponowana. Czy jeśli wjadę kombajnem na ta działkę czy coś mi grozi że strony kowr ? 
    • Przez olaboga2016
      Witam. Jestem dzierzawca działki z kowr. Na której rosną samosiewy Zyta. Obok mojej dzialki jest kolejna na której również są samosiewy zyta ale nie została ona jeszcze rozdysponowana. Czy jeśli wjadę kombajnem na ta działkę czy coś mi grozi że strony kowr ? 
    • Przez dzarjan8111
      Witam. Usługodawca zrobił mi zabieg herbicydowy axialem komplet pakiem z winetou (medsulfuron metylowy) w życie i po tygodniu liście żółkną. Z tego co czytam to axial komplet ma rejestracje na żyto ale w packu z winetou tylko na pszenice, pszenzyto i jęczmień. Będzie coś jeszcze z tego żyta czy szykować trzeba będzie pług?
    • Przez MatiTM
      Witam kiedy skracać żyto jare? Stabilan to dobry środek?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj