jaro

Kombajn do 40 tys

Polecane posty

jaro    166

Witam-wiem co prawda że podobnych tematów juz tu trochę jest ale-w tym roku wkurzyłem się trochę na żniwa-z racji pogody musiałem obdzwonić Rzym,Krym i co tam jeszcze aby dorwać leciwego Bizona który i tak się rozkraczył...-krótko-poszukuję kombajnu do 40 tys który będzie :

 

-posiadać heder max. 3.2 m (a jeszcze lepiej 3 z racji dojazdu na pola położone w lesie)

 

-posiadać dobry widok na zespół żniwny

 

-posiadać kabinę (a jakby była klima to super)

 

-sieczkarnia mile widziana (ale może być i bez)

 

-raczej mocny silnik (mam trochę górki no i widzę Consula z małym motorkiem i to nie jest to)

 

-kombajn będzie kosił max. 40 ha rocznie

 

-dostęp do części-hmm (w okolicach Grajewa to chyba jednak Claas ma najlepszy)

 

-jak to jest że w Niemczech te kombajny które oglądałem są o wiele droższe niż na Allegro ?

 

Za wszelkie sugestie bedę wdzięczny-ba skrzynkę piwa postawię temu kto mi znajdzie coś porządnego  :)  (marka raczej obojętna ale nie Bizon i tam takie różne egzotyczne)-aha pośpiechu nie ma  :)-został mi hektar do wykoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Ja może będe miał class dominator 48 [czyli ten nowsz]

-heder 3.2 [są i 2.7]

-silnik 4turbo [ok 90km]

-kabina wygodna[klima w niektórych]

-sieczkarnia

-cena od 30 do 40 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Mój sąsiad kupił na ten sezon Dominatora 48 z hederem 3,2m bez sieczkarni.

Kilka razy już go naprawiali i tnie nawet ładnie. Z częściami też nie ma problemu. :)


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

 

-jak to jest że w Niemczech te kombajny które oglądałem są o wiele droższe niż na Allegro ?

 

Za wszelkie sugestie bedę wdzięczny-ba skrzynkę piwa postawię temu kto mi znajdzie coś porządnego  B)  (marka raczej obojętna ale nie Bizon i tam takie różne egzotyczne)-aha pośpiechu nie ma  B)-został mi hektar do wykoszenia.

jaro - tak samo jak z autami w Polsce sprzęt ma 2. zycie,

czy to ciągniki czy auta czy kombajny

dlatego lepiej tam szukać - handlarz to nie instytucja charytatywna - niektórzy takich udaja inni mówią wprost ze musza na tym zarobić i dlatego lubie tych 2.

 

ja jak szukam teraz kombajnu to tylko za zachodnią granicą.

Tam kombajn który ma 3 tys mth ma duzo ładniejszy lakier niz taki co ma u nas 2.3-2.5tys mth i przy tym jest drozszy, ale jakoś bardziej wierze ze te niemieckie czy francuskie 3tyś to mniej niż owe polskie 2.3-2.5 i wole zapłacić rolnikowi w niemczech za coś co jest nie malowane niż kupować u nas sprzęt prosto spod pędzla


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

może dominator 56? jest u mnie we wsi, śmiga na usługach cały czas, ale 2 czy3lata temu kosztował, 53tys B) no ale żeby jechać i nie naprawiać to za 35tys nie ma za bardzo co kupić, chyba że się trafi luks maszynka za takie pieniądze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Hm. Bizon sampo pasuje w wymagania. kosa 3,20. na takim areale będzie doskonały i można go dorwać w miare młodego bo od 95 roku wzwyż.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ponoć części brak zupełny-nawet mi się podobał swoją drogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

jeżeli chodzi o bizona sampa to są dostępne wszystkie części. mylisz go pewnie z sampo reselnew czy jakoś tak.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mówisz to poważnie ?-ostatnio właśnie pytałem się o dostępność części-i powiedziano mi (w Grajewie) że jest zerowy B).O ile się nie mylę to właśnie Sampo był produkowany na licencji Sampo Rosenlew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

W czyżewie mieliśmy podesłane koło pasowe w 2 dni. Naklejka new hollanda na nim była ale pisało że do Bizona sampo. Popytaj użytkowników i podzwoń do dealerów new hollanda i myślę że części powinny być.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Bizon Sampo (początkowa nazwa to chyba Z-140 Nordic) to właśnie licencja Sampo Rosenlew która sprzedano także dla MF (kombajn to MF xp16), ciekaw jestem czy części nie są takie same.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzis sie dogadalem z gosciem za dominatora 105 totalny zapier..lacz .

u mnie na wiosce ani nowe nh claasy czy jd nie maja szans przy nim heder 4,5m

i za 40 tys hydrostat tez ma . bedzie na uslugi bo ja mam bizona jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@Jaro

jako byly uzytkowanik bizona sampa musze powiedziec ze jeszcze 2 lata temu wszystkie czesci byly dostepne bez wiekszego problemu. Mysle ze @Hunterowi cos sie pokrecilo i problem z czesciami jest do bizona dinamica a nie do sampa...

Kombajnik spelnia praktycznie wszytskie Twoje wymagania Posiada wygodna kabina z dobrym widokiem na przyzad zniwny w ktorej zawsze siedzisz, a nie stoisz, tak jak to ma miejsce w suprze lub rekordzie. Czesto wyposazony jest w sieczkarnie, ale jeszcze nigdy nie spotkalem klimatyzacji. Na 40 ha starczy spokojnie i bedzie duzo mlodszy od podobnej wielkosci sprzetow z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Brat mojej siostry ciotecznej ma takiego małego newhollanda akurat z 3 m hederem i z kabiną nie wiem tylko jak ten model się nazywa jak się dowiem to edytne i ci powiem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj