Mateusz291992

Wycinka drzew na nieużytku

Polecane posty

Zakupiłem 1ha pola, porośniętego samosiewami drzew, zakrzaczeniami i trawą. Mogę zgodnie z prawem usunąć drzewa celem przywrócenia pola do użytkowania rolniczego? W jesieni chciałbym zasiać pole. 

Marionos    12

Jesli w ewidencji jest jako grunt rolny to  mozesz ciac i duze drzewa w  celu przywrocenia produkcji.  Jak jest jako nieuzytek to gorzej, ale krzewy i male drzewa i tak mozna. Krzaki nie sa pod ochrona...

mikad    747

A jebnąć sobie świerka koło chałupy można? Spory taki z metra w obwodzie ma.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marionos    12
2 minuty temu, mikad napisał:

A jebnąć sobie świerka koło chałupy można? Spory taki z metra w obwodzie ma.

Przy takim obwodzie musisz uderzyc do gminy. Jak  nie ma tam gniazd ptakow to powinno przejsc. 

kris91    2360

Przecież okres lęgowy teraz jest 🤔🤔🤔 O ile na krzaki zezwolenia nie trzeba, to za drzewa się nie wyplacisz bez zezwolenia, nawet jeżeli są to samosiejki 🤦‍♂️ Mierzysz obwód pnia na wysokości UWAGA 5cm, idziesz do gminy i normalnie zezwolenie bierzesz, powód wpisujesz przywrócenie, ale dostaniesz na wycinkę dopiero od 15 października, wiem bo na przełomie tamtego i tego roku przechodziłem przez to ☝️ I nie słuchaj rad, że bez zezwolenia bo kary będziesz Ty płacił, a za zezwolenie nie ponosisz żadnych kosztów 🤷‍♂️

• Like 1

mikad    747

A niech to jasny hu, myślałem że po cichu wyrezam.

Marionos    12
3 minuty temu, kris91 napisał:

Przecież okres lęgowy teraz jest 🤔🤔🤔 O ile na krzaki zezwolenia nie trzeba, to za drzewa się nie wyplacisz bez zezwolenia, nawet jeżeli są to samosiejki 🤦‍♂️ Mierzysz obwód pnia na wysokości UWAGA 5cm, idziesz do gminy i normalnie zezwolenie bierzesz, powód wpisujesz przywrócenie, ale dostaniesz na wycinkę dopiero od 15 października, wiem bo na przełomie tamtego i tego roku przechodziłem przez to ☝️ I nie słuchaj rad, że bez zezwolenia bo kary będziesz Ty płacił, a za zezwolenie nie ponosisz żadnych kosztów 🤷‍♂️

Na przywrocenie  produkcji rolniczej wlasnie nie potrzebujesz zezwolenia o ktorym mowisz.

• Thanks 1

kris91    2360

Idź do gminy, to się zdziwisz 😉 Sami mówili, że ludzie nawycinali a teraz płacz, że ktoś podkablował i brak zezwolenia i czy by dało się odkręcić 🤷‍♂️ Ja wolałem podjechać, spytać i wiedziałem co i jak, nawet nie wiedziałem że wysokość pomiarów się zmieniła, bo kiedyś było na 130cm 😉 Ja nie wiem, że ludzie boją się podjechać do urzędu i spytać, zamiast tutaj pytać to właśnie pojechałem do gminy i śpię sobie spokojnie nawet jak ktoś podkabluje (kiedyś już to miałem) i papier leży w segregatorze 😉

Marionos    12
4 minuty temu, kris91 napisał:

Idź do gminy, to się zdziwisz 😉 Sami mówili, że ludzie nawycinali a teraz płacz, że ktoś podkablował i brak zezwolenia i czy by dało się odkręcić 🤷‍♂️ Ja wolałem podjechać, spytać i wiedziałem co i jak, nawet nie wiedziałem że wysokość pomiarów się zmieniła, bo kiedyś było na 130cm 😉 Ja nie wiem, że ludzie boją się podjechać do urzędu i spytać, zamiast tutaj pytać to właśnie pojechałem do gminy i śpię sobie spokojnie nawet jak ktoś podkabluje (kiedyś już to miałem) i papier leży w segregatorze 😉

Pytalem i potwierdzili ze na przywrocenie mozna ciac bez zgloszenia i zezwolenia zgodnie z ustawa. Po to ona powstala

• Thanks 1

kris91    2360

Z gminami jak i ze starostwem, wszędzie inaczej 😉

bonio85    8

nie potrzeba zezwolenia. a jak poszedłem do gminy to babka powiedziała że nie trzeba ale lepiej mieć. kurwa paranoja. ja osobiście przewróciłem do użytku rolnego około 30 ha. gruntów robię to od pięciu lat i nigdy nie miałem jakiś nieprzyjemności z tego powodu. Więc RŻNIJ śmiało 🌲🪓

Leszy    1260

A to nie jest tak, że nie trzeba mieć zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów w celu przewrócenia produkcji rolne, ale trzeba mieć gdy obwód pnia przekroczy te 50 cm? 

gustaww    363

Z tym świerkiem to kiedyś wycinałem kilka sztuk, jak wpiszesz że zagraża bezpośrednio budynkom to dostaniesz pozwolenie i możesz ciąć nie ważne czy jest okres lęgowy czy nie bo zagraża życiu lub budynkom.

Alchemik    186

Mało prawdopodobne i raczej przy donosie można mocno wtopić, nawet jeśli nie było potrzebne teoretycznie zezwolenie, a ktoś się dopatrzył, że rosło tam jakieś drzewko, czy krzew pod ścisłą ochroną. Może jakaś brzoza karłowata, albo wierzba lapońska, czy wiele innych.  ( ale "na szczęście" ludzie z reguły słabo rozróżniają gatunki itp.)

kris91    2360
Alchemik napisał:

( ale "na szczęście" ludzie z reguły słabo rozróżniają gatunki itp.)

Ale za to precyzyjnie donoszą 😉🙊🙊🙊

poosa21    604
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Z tym świerkiem to kiedyś wycinałem kilka sztuk, jak wpiszesz że zagraża bezpośrednio budynkom to dostaniesz pozwolenie i możesz ciąć nie ważne czy jest okres lęgowy czy nie bo zagraża życiu lub budynkom.

W lutym zgłosiłem że chce wyciąć 2 jesiony obok domu bo zagrażają bezpieczeństwu, w połowie marca przyjechali obejrzeli i stwierdzili do wycięcie, niestety decyzja wystawiona na początku kwietnia i muszę czekać do jesieni żeby je wyciąć. 

Bogdan_ja    1044
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, kris91 napisał:

Przestań pierdaczyc bo żadnego pozwolenia na przywrócenie gruntu rolnego na działce rolnej nie trzeba i tyle..... Zakazu tyz nie ma ze względu na okres legowy jak nie ma gniazd... 

Usunięcie drzewa z działki rolnej – odstępstwo od ogólnej zasady

Wyjątkiem od konieczności uzyskania zezwolenia na wycinkę drzewa objęte zostały również drzewa usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowych do użytkowania rolniczego (art. 87f ust. 1 pkt 3b ustawy o ochronie przyrody). W takiej sytuacji uzyskanie zezwolenia nie jest wymagane.

Wprowadzona przez ustawodawcę regulacja ma na celu przede wszystkim umożliwienie gospodarowania na gruntach rolnych, które były nieużytkowane i zarosły drzewami, uniemożliwiając tym samym użytkowanie rolne. Posiadacz nieruchomości może je zatem usunąć z nieużytkowanego gruntu rolnego (np. zaklasyfikowanego w ewidencji jako Ps, Ł lub R) w celu wprowadzenia na ten grunt upraw rolnych.

Edytowano przez Bogdan_ja

Andpol    635
9 minut temu, poosa21 napisał:

W lutym zgłosiłem że chce wyciąć 2 jesiony obok domu bo zagrażają bezpieczeństwu, w połowie marca przyjechali obejrzeli i stwierdzili do wycięcie, niestety decyzja wystawiona na początku kwietnia i muszę czekać do jesieni żeby je wyciąć. 

Mam to samo bo RDP się nie wyrobił a teraz okres lęgowy wytną a ja odkupie jesiony ze zdjęcia+ jeszcze dwa co nie widać.

IMG_20210823_145404.jpg

kris91    2360
1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

Przestań pierdaczyc bo żadnego pozwolenia na przywrócenie gruntu rolnego na działce rolnej nie trzeba i tyle..... Zakazu tyz nie ma ze względu na okres legowy jak nie ma gniazd... 

Nie do końca, zależy jaką "literką" oznaczony grunt 😉 U mnie sprawdzili od razu w gminie i powiedzieli (Nie doslownie) "takiego h*ja wytniesz, wypiszemy dla bezpieczenstwa zezwolenie" 🙊🙊 A czy gniazd u autora posta nie ma, to tez nie wiadomo, u mnie niestety były ale tylko tydzień czekałem na koniec okresu lęgowego 👀👀👀

Desperado    248
Napisano (edytowany)

Nie potrzeba zezwolenia w celu przywrócenia gruntu rolnego, ale lepiej iść do Gminy i się zapytać i najważniejsze dobrze gadać.

Edytowano przez Desperado

Bogdan_ja    1044
5 minut temu, kris91 napisał:

Nie do końca, zależy jaką "literką" oznaczony grunt 😉 U mnie sprawdzili od razu w gminie i powiedzieli (Nie doslownie) "takiego h*ja wytniesz, wypiszemy dla bezpieczenstwa zezwolenie" 🙊🙊 A czy gniazd u autora posta nie ma, to tez nie wiadomo, u mnie niestety były ale tylko tydzień czekałem na koniec okresu lęgowego 👀👀👀

Jeśli jest to nieużytek N albo LZ to nie  jest grunt rolny... To chyba logiczne. 

kris91    2360
1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

Jeśli jest to nieużytek N albo LZ to nie  jest grunt rolny... To chyba logiczne. 

Nie wiadomo jak zakwalifikowane ma autor posta, dlatego trzeba sprawdzić na geoportalu klasyfikację i wtedy może doprecyzować pytanie 👀👀👀

Bogdan_ja    1044

W gminach siedzą nieuki i gie wiedzą... Patrzysz w mapę masz grunt rolny i spokojnie tniesz i tyle... 😜

Nikt do tego nic nie ma i tyle. 

gustaww    363

Ale się zmieniło, ciałem w 2020r.

strzechu    210

W gminach najczęściej nie mają pojęcia i nie znają prawa więc dla własnego i Twojego bezpieczeństwa każą pisać wniosek o pozwolenie na wycinkę i odczekać te dwa tygodnie na brak reakcji z ich strony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bombelogrodnik
      Posiadam działkę rolną nieco ponad hektar  jestem na krusie.  Tej ziemi nie uprawiam, narosły samosiejki i w sumie teraz wyglada bardziej niz las a nie grunt rolny. Czy gmina albo starostwo moze zmienić przeznaczenie z działki rolnej na np grunt leśny? Właśnie w związku z tym że już tam jest dosyć spory las
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez karat7
      Od dziś ruszyły ubezpieczenia upraw z dofinansowaniem do 65 %. Nie wiem jakie fundusze na dopłaty są przewidziane , więc może trzeba się pośpieszyć.
    • Przez MICH4Ł
      Witam. Jestem po kursie rolniczym który uprawnia mnie do prowadzenia produkcji rolniczej R3, na co dzień pracuje zawodowo. Czy mogę starać się o dofinansowanie do prowadzenia małego gospodarstwa i młody rolnik?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj