emigrant_

Olej hydrauliczno- przekładniowy do Ursusa 2812(MF 235)

Polecane posty

akmaly    538

Jak dla mnie możesz lać słonecznikowy tylko z pierwszego tłoczenia.

emigrant_    0

Chodziło mi o lepkości, że system podpowiada dla 2812 10W-40 a dla MF 15W-40. Mimo, że to ten sam Perkins. Ok, nvm. 

Wiadomość z agroFakt.pl

KaMel    24

Skorzystam z okazji i zapytam jeszcze tutaj. 
Chce zmienić olej w MF 135 na hygard, ale na jesieni podczas deszczu dostała mi się woda do oleju (prawdopodobnie przez gumki od wajch od biegów). Olej jest rozwodniony, kawa z mlekiem. Jak to szybko i skutecznie wypłukać? Myślałem żeby wlać na przepłukanie stary olej z JD.

Karol445    80

Takie płukanie niewiele daje Najlepiej by było rozebrać skrzynię i wyczyścić w środku dokładnie ale wiem że to troche roboty W skrzyniach jest pełno zakamarków i przegród skąd olej ci nie wypłynie sam nawet przy spuszczaniu korkiem a z czasem się rozwarstwi i na dole bedzie woda stała a stąd tylko krok do korozji elementów i kadłubów Musisz sam zdecydować co ci się bardziej opłaca rozbierać i czyścić czy dac se spokój i jeździć dopóki się da

KaMel    24

Szybko licząc powinienem mieć hygardu z innych ciągników na jakieś 3 takie płukania. Za każdym razem myślałem żeby przez jakiś czas na tym oleju pojeździć, żeby zdążył olej się rozgrzać i przepłukać skrzynie 

akmaly    538

Nie no rozbierać skrzynie bo woda w oleju, chyba lekka przesada. Spuść, zalej ten z JD, pojeździć kilkanaście mtg i wymiana. Myślę że po jednym takim zabiegu można śmiało zalać właściwy. 

emigrant_    0
Napisano (edytowany)
Dnia 25.05.2022 o 00:07, emigrant_ napisał:

Ponownie zastosować Agrol U, czy przejść na UTTO 10W-30 np. Orlen Platinum Agro UTTO 10W-30?

Finalnie zdecydowałem się na Agrol U :) cc: @akmaly Pisałem wcześniej tylko chyba w innym temacie, że olej na bagnecie wygląda jak fabrycznie nowy, przezroczysty, słomkowy. W rzeczywistości po spuszczeniu do wiaderka czarny jak smoła... Tak wygląda 30 letni olej - fotki poniżej. Filtr po wyjęciu wyglądał całkiem nieźle, ale po wrzuceniu go do benzyny ekstrakcyjnej wyleciało z niego dość spora ilość opiłków. Ogroma ilość opiłków była w tym dekielku/pokrywie od filtra. W tym zagłębienu dekielka to już był gęsty szlam olejowy wymieszany z opiłkami. Nowe oleje całkiem świeże 👍 - 20L jest z 2 marca 2022 a bańki 5 litrowe z 7 marca 2022. Do skrzyni i mostu wlałem równo 32 litry tyle ile nakazuje instrukcja obsługi bez sprawdzania poziomu miarką co chwilę. Poziom oleju jest idealnie na tym X na bagnecie między min. a max. Tak jak powinno być. 

IMG_0919.jpeg

IMG_0921.jpeg

IMG_0922.jpeg

IMG_0924.jpeg

IMG_0926.jpeg

IMG_0929.jpeg

Edytowano przez emigrant_

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piomal1991
      Witam mam pytanie czy ktoś posiada taki model ciągnika od razu mówię nie jest to MF 255 tylko 250, oraz czy ma ktos katalog części lub instrukcję obsługi. Zależy mi na tym bardzo bo nigdzie nie mogę dostać owych papierów:( Jeśli macie ten model to napiszcie coś o nim
    • Przez mf25
      Witam mam problem z migającą kontrolką od ładowania , ładowanie na alternatorze (gruby kabel) 14.5V na akumulatorze 14.6 , a na kablu od kontrolki  ładowania skacze od 13 do 14V , i miga mi kontrolka na pulpicie , gdy włącze światła lub komputer od opryskiwacza to nie miga i trzyma na kablu od kontrolki ładowanie takie jak na grubym kablu czyli jak łądowanie na wlaczonych swiatlach ma 14.3V na grubym kablu to i na cieńkim tyle samo alternator nowy ma z 2 miesiące
    • Przez Bonex157
      Witam.
      W moim MF silnik Perkins 3p jest dość intensywnie odczuwalne drżenie skrzyni biegów. Dzieje się to na wolnych i wysokich obrotach, na wkręcaniu się na obroty ustaje, co to może być za przyczyna?
    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuje informacji na temat śrub mocowania koła zamachowego 3p, z tego co dowiedziałam sie to sruby 1/2 unf 20 a potrzebuje o 4-5 mm dłuższe, czy np od perkinsa 4 lub innego silnika pasowały by te śruby i były troszkę  dłuższe? Czy gdzie mozna indziej takie śruby znaleźć 
    • Przez Maroo1991
      Witam. Mam 4 wyjścia hydrauliczne (2 pary) i teraz podpinam przyczepkę z kiprem(siłownik jednostronnego działania) . Kipruje w pozycji kiedy pokrętło jest wkręcone. Kiper sam nie opada, czy za każdym razem muszę pokrętło rozkręcać? Czy poprostu ma być wkręcone a wajchą mam tak jak by puszczać olej? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj