panmino

Co możecie powiedzieć o kosiarce FELLA SM 310 TL-KC?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panmino    26
Napisano (edytowany)

czołem, 

przymierzam się do kupna kosiarki dyskowej FELLA SM 310 TL-KC. Co możecie powiedzieć o kosiarkach Fella w ogóle? Najchętniej posłuchałbym opinii o tej konkretnie sztuce :) Wspomniana maszyna jest z 2014 roku i na zdjęciach wygląda nieźle, jutro jadę ją obejrzeć uruchomioną. 

Kosiarka dyskowa Fella SM 310 TL-KC z kondycjonerem

 

Kosiarka dyskowa Fella SM 310 TL-KC z kondycjoneremKosiarka dyskowa Fella SM 310 TL-KC z kondycjonerem

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ja po mojej przygodzie z sm 2460 isl stanowczo odradzam ta markę


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

pisałem już wielokrotnie . napiszę jeszcze raz w skrócie kupiłem w super wuzulanym stanie trzeba bylo tylko wymienic łożysko w listwie co sie okazało lozyska w listwie można jednym palcem ściągnąć z czopow. listwa jakos ujowo wyprofilowana że ziemia się okleja i zamiast kosic to wygniata. nowe paski pala sie mimo że kola pasowe w idealnym stanie więcej jak 8 km nie da sie ujechac. nie to żebym nie miał porownania bo kupiłem lely splendimo i wszystkie problemy znikły zapi..szam 13.5 km/h ino gwizd jedynie co to system plandeki fella miala lepszy i była 60 kg lżejsza


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Dałeś się naciągnąć kupiłeś jakieś padło zajechane , a psioczysz na całą markę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekwkosa    0

Kupiłem taką samą dzisiaj popokazową, po opini od rolnika co 18 lat kosił taką  i był bardzo zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

może i masz rację ale zaraz po kupnie felli tu na forum przeczytałem sporo komentarzy że jak kosiarka to aby tylko nie fella myślałem że na moje ha wystarczy a tu wyszły takie kwiatki. naprawdę wizualnie byla w idealnym stanie niepowycierana farba na dyskach płozy grube


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

to podobnie w sumie do tej , co chcę kupić. Kurczę, blisko mam, cena fajna, ale to, co piszesz daje do myślenia...Kiedyś miałem Samasza 2,5 bębnową, to do tej pory nie chcę słyszeć o tej marce...Teraz mam kosiarkę Sip Silvercut 290, którą kupiłem w 2017 roku i po tych 5 latach na 40-50 ha jestem bardzo z niej zadowolony.  Potrzebuję jednak drugiej, żeby szybciej szło to koszenie, bo łąk przybyło. 

Jedno mnie zastanawia, kto przy zdrowych zmysłach sprzedaje taką kosiarkę za mniej niż połowę wartości po 8 latach? Sprzedawca (handlarz) mówi, że kupił ją wraz ze wszystkimi maszynami z likwidacji gospodarstwa w Niemczech (emerytura, brak spadkobierców), a zależało mu głównie na ciągnikach. Może to prawda, ale śmierdzi kitem. Szukałem opinii o tym modelu w całej Europie i nic nie mogę znaleźć. W sumie to dziwne, czyżby fora rolnicze nie były takie aktywne na Zachodzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekwkosa    0

Fella robi teraz pod marką fendta i massey ferguson. Wiadomo jak to handlarz, zawsze z likwidacji gospodarstwa niby. My kupiliśmy teraz akurat z 2016 roku popokazową i ma na dyskach wszędzie oryginalny lakier (zrobiła 50 godzin pracy). Z opini rolników tutaj to chwalą tą markę, ale to wszystko zależy na co trafisz i z jakich rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26
Napisano (edytowany)

Byłem obejrzeć, z zewnątrz i na zawiasach wygląda idealnie, chodzi cicho. Listwa to już inna sprawa, widać kilka uszkodzeń na elementach -pokrywach listwy, innych, jeden dysk był wymieniony, plandeka boczna mocno zużyta. No musiała trafiać na jakieś kamienie, albo inne rzeczy. Generalnie nie jest źle, no używana i to w cięższym terenie i tyle. Z ceną za to wyszły kwiatki, było 29700, zrobiło się 33000, bo musi wystawić fakturę...No i to jest już poza moim budżetem. Nie mam nikogo, na kogo mógłbym ją wziąć i oddałby mi vat. Chciałem kupić coś do 25-27tys, zrobiło się trochę za dużo. Widzę, że Claas Diosco jest więcej w ogłoszeniach i tańsze, może w to iść? Tylko, że to już ze 200km muszę jechać, a fella koło domu praktycznie...

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj