PatrykAgro

Choroba pszenicy

Polecane posty

PatrykAgro    1
Napisano (edytowany)

Witam, czy to jest początek żółtej karłowatości czy poprostu jakieś niedobory? Pszenica ozima a i jeszcze miałby ktoś pomysł co zrobić z tym samosiewem żyta? 

IMG_20220523_172026.jpg

Edytowano przez PatrykAgro

Wiadomość z agroFakt.pl

ZELKOW    1183

Chwasty jeśli likwidowane to za późno i opierdzielily nawożenie podane pszenicy a jak susza jeszcze to normalne że tak wygląda

PatrykAgro    1
1 godzinę temu, kukiteam1 napisał:

Całe pole takie ?

W sumie to tak, są placki z normalnym

1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Susza, a było na chwasty pryskane?

Było jakiś miesiąc temu 

Jeszcze dodatkowe zdjęcie 

Screenshot_20220523_225121_com.android.gallery3d.jpg

PatrykAgro    1
sylwek23111 napisał:

pH było badane, bo jak jest niskie to są takie objawy?

Nie było

sylwek23111    267
Napisano (edytowany)

Jak jest bardzo niskie pH to pszenica sobie nie poradzi. Dopóki go nie podniesiesz to można tylko siać żyto alb owies, ewentualnie próbować pszenżyto, one sobie poradzą, ale w plonie szału nie będzie. Ale najpierw badania, a później wapnowanie.  

A co było zasiane przez inne lata na tym polu i czy się udawało?

Edytowano przez sylwek23111

PatrykAgro    1

Głównie żyto i nie szło bo wyciągało po 2-4 tony z ha, teraz jest zasiana ostka

A i gleba chyba nie była nigdy wapnowana więc lipa może być. Po żniwach planuje sypać sporą dawke kredy i rzepak pasowo.

sylwek23111    267

Ja bym rzepaku tu nie siał, skoro sobie pszenica nie radzi, tylko stracisz kasę. Zrób badania, może być niski magnez i wtedy pasuje siać wapno z magnezem.

PatrykAgro    1

Właśnie chce zrobić badania, nasypać to czego brakuje i po tym siać rzepak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      W obecnych czasach ochrona i nawożenie pszenicy to bardzo droga inwestycja. Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie strategie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Czy w ogóle planujecie zdecydowanie ograniczyć ilość nawozów czy stosujecie standardowe nawożenie bez względu na ceny? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?

Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?

Jak sądzicie, czy sezon 2022 przyniesie coś nowego w uprawie pszenicy?
      Wątek zeszłoroczny: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/286338-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2021/

• Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez slejzollloyd
      Cześć ,mam takie pytanie bo sam nie wiem czemu w pszenicy występują u mnie takie miejsca z czarnymi kłosami ,jest pole gdzie nie ma lub się trafiają ale parę sztuk a jest pole co jest ich dużo prawie całe pole ?

• Przez Bizonowiec
      Zwracam się spytaniem do innych rolników którzy w tym roku stosowali chwastox extra 300sl w pszenicy jarej, czy nie przypalił ktoś sobie właśnie tym środkiem pszenicy jarej. Ja stosując w tym roku zalecaną dawkę 3l/ha uszkodziłem strasznie pszenicę, w moim przypadku nie ma mowy o uszkodzeniach spowodowanych np. przez nie wypłukany opryskiwacz, ponieważ miałem pszenicę na trzech różnych polach pryskałem w kliku dniowych odstępach czasu i sytuacja na wszystkich polach ta sama.  Pszenica wykoszona o plonie lepiej nie mówić, na jednym polu pszenica nie była pryskana chwastoxem, jest jeszcze trochę zielona i czeka.
    • Przez GospodarstwoRolne231
      Witam niestety po wczorajszych deszczach i wiatrach moja pszenica wyległa teraz pytanie do żniw długa droga zboża zielone czy będą duże straty czy jednak nie
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj