karol2306

John Deere 2054 - wyciek spod nakrętki przystawki silnika

Polecane posty

karol2306    7

Cześć

Mam wyciek oleju z przekładni przystawki silnika spod nakrętki na (wałku nr 17) zaznaczonej. Zapewne na 99% puszcza oring nr 16.

Rozbierał to ktoś?? Da rade wałek delikatnie wysunąć i wymienić oring?? Nie wypadną łożyska i tryb nr 20 po wysunięciu????

Czy w ogóle na rade to wysunąć??

przekładnia.jpg

Neveragain    61

Klasyk w 20stkach. Trzeba poluzować wszystkie od obudowy łożysk wału kół pasowych, bo tego wałka nie da sie wyjąć bez odsunięcia kół. Ja jeszcze tego nie robiłem ale podobno da sie to wysunąć delikatnie na tyle żeby oring zmienić bez rozpadnięcia sie kół. Długo już masz tą 20stkę?

karol2306    7
5 godzin temu, Neveragain napisał:

Klasyk w 20stkach. Trzeba poluzować wszystkie od obudowy łożysk wału kół pasowych, bo tego wałka nie da sie wyjąć bez odsunięcia kół. Ja jeszcze tego nie robiłem ale podobno da sie to wysunąć delikatnie na tyle żeby oring zmienić bez rozpadnięcia sie kół. Długo już masz tą 20stkę?

Co masz na myśli "poluzować wszystkie od obudowy łożysk"?

Mam go od jesieni. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Neveragain    61

Żeby wyjac ten wałek musisz odsunąć ten zespół kół pasowych. Dlatego że wałek jest okrągły a na końcu nie jest okrągły, przyjzyc się temu dobrze na żywo. Obudowa łożysk kół pasowych dociska ten wałek żeby się nie wysunął. Jakby to było takie proste w wymianie jak zakładasz to by nie ciekło w każdej 20stce co jest na sprzedaż ;)

karol2306    7
Napisano (edytowany)

Czyli muszę zdjąć koło pasowe (szajbę od przystawki) napędzające całą maszynę kombajnu żeby się do tego dobrać?

Edytowano przez karol2306

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez celeronik
      Dane dotyczące poszczególnych ustawień spisane z instrukcji obsługi JD serii 10xx, ale do innych modeli też pasuje.
      Ustawienia.doc
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam mam taki problem że po 3-10min w kombajnie wyłącza młocarnie i wtedy trzeba włączyć ją od nowa co nie służy pasą gdy włączę światła w nocy to wyłączanie jest dużo częstsze i można zauważyć podczas tego wyłączenia żarzącą się kontrolkę akumulatora. Alternator był sprawdzany rok wcześniej i był w super stanie więc go bym wykluczał akumulatory też dostał nowe. Podejrzewam że winą może być jakiś przekaźnik zasiedziały styk gubiąc masa. Teraz na "sucho" sprawdzałem że po odłączeniu hebla tak samo odłącza młocarnie. Od czego zacząć? Jeszcze mam drugą mniej znaczącą usterkę teraz cały czas poziom baku paliwa pokazuje ponad 1/1 gdzie zawsze przy pełnym było na 1.
    • Przez mateusz50z
      Witam. Mam problem z wariatorem jazdy w John Deere 1072. Po przyspieszeniu kombajn wchodzi w wibracje. Co to może być? 
    • Przez robson99
      Witam. Mam problem z John Deere 1177 a mianowicie po uruchomieniu silnika piszczy w kabinie i klakson cały czas trąbi do tego nie działa jojstick i multizegar. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez mlody1989
      witam
      Jak napisałem w temacie potrzebne jakiekolwiek materiały.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj